Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Akvaariumi pump + termoregulaator PCB'deks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Akvaariumi pump + termoregulaator PCB'deks

    Tervitused
    Mõtlesin siis endalegi osta need 2 tegelintskit, sest pliidi peal ma õiget temperatuuri kätte ei saa ja plaadid ulbivad vees kuni 1h (minimaalne aeg on tulnud 30 minutit plaadil, suurusega 5cmx8cm). Kuna ma pliidil temperatuuri väga kõrgeks tõsta ei taha (kardan, et midagi hakkab lekkima/läheb katki ja pliit hävineb) siis võib seal temperatuur olla alla 50 kraadi.
    meetodiks kasutan praegu seda:
    Naatrium persulfaadi suhteliselt kange lahus on tehtud ~1l moosipurki kusjuures purk on pooltäis (et mitte öelda pooltühi).
    Purk on pandud vett täis potti, mis on pliidil ja pliit on keeratud number 1 või kohati 2 peale (elektripliit ja võimsusnumbreid on 6).
    temperatuuri ei oska millegiga mõõta ja pole ka nagu eriti, millega mõõta...
    plaat ulbib seal sees (seisab püsti, mitte ei vedele põhjas) ja aegajalt käin usinalt kõrrega segamas ka (kasutan joogikõrt ja pärast viskan selle ikka kindlasti ära, et keegi surma ei saaks).

    Nüüdsiis, et kiirendada plaatide valmimist 60minutilt 5-10 minuti peale tahaks omale akvaariumi pumba ja termoregulaatori osta. Kuid tahaks teada, kust saaks kõige odavamalt need asjad kätte. termoregulaatori 25E leidsin poest kalake hinnaga 235.- ja pumba leiab äkki kusagilt kasutatuna (osta.ee's oli 50.-).

    On äkki kellelgi mõni parem idee, või äkki mõte, kuidas minu praegust tegevust paremaks muuta ja sööbimist kiirendada.

    PS plaadid on tehtud tahmaga ja täna esimest korda P'n'P'ga, mille tulemust kohe üldse kurta ei saa 0.016 inch rajad tulevad väga ilusti välja ja arvatavasti tuleks ka peenemad (aga neid mul vaja pole läinud).

    PS2 Kui kellelgil on pumpa või kuumutajat pakkuda, võib ka seda lahkesti teha...


    #2
    Vs: Akvaariumi pump + termoregulaator PCB'deks

    temperatuuri ei oska millegiga mõõta ja pole ka nagu eriti, millega mõõta...
    Aga sa proovi kraadiklaasiga.

    Ja mida see pump ringi hakkab ajama? Vesi käib ise ringi soojendamise käigus või tahad happesse uputada?
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #3
      Vs: Akvaariumi pump + termoregulaator PCB'deks

      Mina kasutan toda vist Vellemani komplekti kus pump ja termoregulaator juba olemas. Olen märganud, et pump on väga kasulik, plaadid hakkavad sööbima just lahuse jugade juurest. Soojendi on aga suht mõttetu ja kolis akvaariumi.
      Ta ei anna piisavat temp.-i. Akva oma algselt, ei peagi.
      Panen lahuse kuumakindlasse purki, selle veega täidetud vanasse vene teekannu otse spiraali peale ja lasen veel peaaegu keema minna. Söövitusaeg ca 10 minutit.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Re: Vs: Akvaariumi pump + termoregulaator PCB'deks

        Panen lahuse kuumakindlasse purki, selle veega täidetud vanasse vene teekannu otse spiraali peale ja lasen veel peaaegu keema minna. Söövitusaeg ca 10 minutit.
        Aga kas heppe aurud ei ole kahjulikud? laseks ise ka keema, agakardan just neid aure, mis võivad nati paha teha... pole nii head tõmmet köögis, et kõik kohe välja lendaks... Või on kuumakindlal purgil kaas peal söövitamise ajal?

        Aga sa proovi kraadiklaasiga.
        Millise kraadiklasiga... pole neid. ainult õue omad kahjuks ja keha omad, mis nii kõrgele ei võta ja mida happesse ei torka...

        Comment


          #5
          Vs: Akvaariumi pump + termoregulaator PCB'deks

          Happe aurud on kindlasti ohtlikud. Na3SO4 (oli tal ikka selline valem, keemikud?) on sool. Loomulikult ei ole hea teda niimoodi sisse hingata nagu ühes tuunijate telereklaamis aga ta ei tapa. Võib rahulikult näppudega sees solberdada (nahl ei tohiks katki olla!).
          Klaasi söövitab minu teada vaid floor ja vist ka kuninghape. Seega ei juhtu termomeetriga mitte midagi. Aga milleks temp. mõõta tahad?

          PS. tulekindlast klaasist nõul on tõesti teine purk tagurpidi peal aga selleks, et kallis kraam ära ei auraks. Hermeetiliselt sulgeda ei saa sest kuumenedes lööksid aurud purgi lõhki.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            Re: Vs: Akvaariumi pump + termoregulaator PCB'deks

            temp tahan mõõta selleks, et veenduda mis on happe temperatuur. räägiti, et Na3SO4 temp peaks olema min 50 kraadi söövitamise ajal, siis võtab kiiremini, alla selle on solberdamine (nagu mina teen 1 tunniga plaat).

            Comment


              #7
              Vs: Akvaariumi pump + termoregulaator PCB'deks

              Ise kasutan sellist "komplekti"

              Suuremasse kaussi lasen otse kraanist kõige kuumemat vett, pleksist "akva" maht on kuskil 0.7-0.8liitrit. Mullitaja on vägagi kasulik...kusjuures mina piiran enda omal seda õhuvoolu tugevust, sest muidu on seal akvas päris torm. Söövitamine võab praegu kuskil tunni, sest lahus on juba üle aasta vana, aga töötab. Akva sooojendi sai ka mingi ostetud[~20L akva jaoks] ja see on viimane ....ei ropenda siin. Selle akva lahuse soojedndab ~40C juurde kuskil tunniga..seega loobusin sellest.

              Comment


                #8
                Re: Vs: Akvaariumi pump + termoregulaator PCB'deks

                seega kõik selge, vaja muretseda omale pump ja panna pott pliidile. Tänud vastajaile

                Comment


                  #9
                  Vs: Akvaariumi pump + termoregulaator PCB'deks

                  Midagi pole sul selge

                  otsi minu vanu postitusi, seal ma olen 10korda kirjutanud nii temperatuurist, mullist kui muust. Normaalne söövitus kestab 3-5 minutit ja seda 35-40 kraadise temperatuuri juures. Ei mingit pliiti ega juramist.

                  Sa võid mind usaldada, ma olen miljon plaati söövitanud.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Akvaariumi pump + termoregulaator PCB'deks

                    Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                    Midagi pole sul selge

                    otsi minu vanu postitusi, seal ma olen 10korda kirjutanud nii temperatuurist, mullist kui muust. Normaalne söövitus kestab 3-5 minutit ja seda 35-40 kraadise temperatuuri juures. Ei mingit pliiti ega juramist.

                    Sa võid mind usaldada, ma olen miljon plaati söövitanud.
                    karutec, PALUN ütle mulle, MIDA ma (ja nagu siit lugeda võib, ka felch) siis valesti teen/b, kui:
                    a) alla 40 kraadise temperatuuri juures söövutus praktiliselt peatub (venib tundidepikkuseks)
                    b) söövitus kestab ka 50+ kraadi juures vähemalt 10-15 minutit

                    jutt siis ikka persulfaadist, lahus värske ja kange ning kasutusel mullitaja.

                    mis on õige kontsentratsioon? mitu gr. persulfaati liitri kohta?
                    kui suur peaks liitri lahuse ressurss olema (mitu cm2 trükkplaati)?
                    GSM: 5039624

                    Comment


                      #11
                      Re: Vs: Akvaariumi pump + termoregulaator PCB'deks

                      palun teavitada mind kohast, kus KaruTEC on kirjeldanud detailselt trükiplaatide valmistamist. mina kasutasin otsingut: otsingsõnaks panin trükiplaat ja kasutajanimeks KaruTEC ja lugesin kõik teemad läbi kiire pilguga, aga vot ei leidnud. leidsin küll aga paar teemat, kus ta väitnud, et see teema olemas on, kus ta kirjeldanud. Ma ei väida, et ta valetaks või midagi aga lihtsalt ma ei leia! Kui leian, panen bookmarkidesse ja enam ei küsi.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Akvaariumi pump + termoregulaator PCB'deks

                        Kasutusjuhend http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...rtnr=49-577-26 sedastab, et parimaid tulemusi saavutatakse ca 50 kraadi juures.
                        Päris keema ajamine pole vast hea aga sööviti ise ei ole mul ka kunagi keenud. Lihtsalt võimsust ei jätku
                        Keevas vees on purk alguses tõesti. See teeb lahuse enda temperatuuriks umbes 80 või sinna kanti.
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #13
                          Re: Vs: Akvaariumi pump + termoregulaator PCB'deks

                          oma plaadi (suurusega 7cmx8cm) sain praeug valmis 30 minutiga meetotil, mida ennist kirjeldasin (pott pliidil). Lahus oli väga korduvalt kasutatud ja temperatuur oli mingi 70-80 ringis. kvaliteet, pole kurta. segasin reklaami ajal (vaatasin nanny't )

                          Comment


                            #14
                            Vs: Akvaariumi pump + termoregulaator PCB'deks

                            Siis läx hästi. Wärk selles, et pikaldasel söövitamisel kipub radade ääri närima, mõni kulub sootuks katckestusse. Viska see sodi parem .../dev/null ja sega uus mürk (oma kurvad kogemused).
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #15
                              Vs: Akvaariumi pump + termoregulaator PCB'deks

                              Oleks hetkel vaba raha siis teeks ka hea meelega kohe uue lahuse, aga...ei propageeri seda radade kaotamise võimalust, kuid...minu viimane söövitus:
                              http://ggg.dyn.ee/~eggy/galerii/sp_index.php?file=./Aretused/PIC_Prog/PIC_Prog6.jpg

                              Comment

                              Working...
                              X