Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

SMPS väljundi vähenamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    SMPS väljundi vähenamine

    Kuna ma oma vanat teemat millegipärast üles ei leia (kustuatud ), siis tahaks natuke nõu saada. Nimelt mul on üks õhuke 8.5V @ 5.6A toiteadapter. Välimuselt umbes sama nagu läpparite oma. Soov oleks selel väljundpinget väendada (hiljem ka sujuvalt muuta). Mul pole küll skeemi, kui see-eest on mul madalpinge poolel kasutava kivikese PDF olemas. Tegemist on AP4300 dual-op amp ja voltage reference tüüpi kiviga.
    http://www.sigexsemi.com/product/ima...h=%22ap4300%22 Seal 10-ndal leheküljel on skeem tüüpühendusek kohta, adaptril endal on küllaltki samat laendust kasutatud. Arusaamatuks jääb see, millist detaili tuleb muuta et asi veel stabiilselt töötaks ja õhku ei lendaks :S Voolu ma muutma ei tahaks hakata, pingest piisaks

    #2
    Vs: SMPS väljundi vähenamine

    Tegelikult soovitaks sul toiteka skeem maha joonistada siis on hoopis lihtsam öelda millist detaili muuta. Kuid üldiselt kontrollib toitekas juhtkivi (TL494, UC3842 jne) väljundpinget läbi takistitest pingejaguri. Just neidsamu takke peabki muutma, et saavutada soovitud tulemust. Kuid esmalt proovi mõni vana arvuti toitekas ümber modida, saad kõvasti kogemusi juurde ja ei lase esimest katset tehes vajalikku blokki pilbasteks. Ise selle teekonna juba läbikäinud ja tean et esimene lammas läheb ikka aiataha
    Egas muud, kui juhtmed külge ... ja seina

    Comment


      #3
      Vs: SMPS väljundi vähenamine

      Skeem mida muutma pean ongi sisuliselt seal AP4300-e datasheedis. Mulle siiski tundub et pean pigem muutma trafo sekundaarpoolt, sest tagasiside käib ikkagi üle optroni.

      Comment


        #4
        Vs: SMPS väljundi vähenamine

        Optroniga skeemi puhul peaks seal olema veel nn. reguleeritav stabilitron TL431, mille tööresiim pannakse takkidega paika. Pakun et sinu skeemi väljundahelas on neli takki mis ühendatud optroni ja reguleeritava stabikaga. Siis proovi neist kahte muuta mis kulgevad jadamisi mättast toiteploki plussini
        Egas muud, kui juhtmed külge ... ja seina

        Comment


          #5
          Vs: SMPS väljundi vähenamine


          No reguleerimine käib niimoodi.
          R1 on minu toitekas "2000" märgistusega SMD takisti... kas seda tulebki muuta?

          Comment


            #6
            Vs: SMPS väljundi vähenamine

            Joonista skeem maha, see pole ületamatu raskus. Antud skeemis stabiliseeritakse hoopis akude laadimise voolu, selle kohane inf võetakse takistilt R2. R1 muudab vaid optroni saatedioodi voolu. Tema nominaali mutmine ei mõju praktiliselt üldse (mõistlikkuse piirides).
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment

            Working...
            X