Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Robotid...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Robotid...

    Kui kellelgi on häid linke kus võiks leida robotite skeeme ja tegemise juhiseid siis andke märku.Endal lähiajal plaanis teha üks robot.
    * * *

    #2
    Vs: Robotid...

    Kõigepealt otsusta mida see robot peab tegema
    Kõige lihtsam on vast valgusele järele sõitev.

    Comment


      #3
      Vs: Robotid...

      Robotite skeeme pole olemas. iga robot on eriline ja see teebgi roboi tegemise põnevaks, et sa saad omatehtud skeemijupid ühise CPU taha pista ja vaadata, kuidas kõik koos tööle hakkab. ma võin ju sulle oma roboti skeemi saata, aga sellega pole sul midagi teha, kui sa ei tea kuidas ja kuhu kõik andurid ja mootorid ja kõik muu kiniitada tuleb.

      Robotroonikas käib elektroonika ja mehhaanika käsikäes. kui sao tsid roboti skeemi, siis tähendab see seda, et sa otsid elektriskeemi, programmi hex faili, ja roboti blueprinte, et teha identne koopia. parem mõtle midagi ise välja tarka.


      PS: kui tahad lihtsat valguse poole liikuvat robotit, siis proovi seda skeemi (mehhaanika pead ise välja mõtlema, kuidas seda skemi kasutada saaks!
      http://rellermaa.pri.ee/public/coropalst.jpg
      Ja parempoolne transistor on valet pidi (emitter ja collector vahetuses)

      Comment


        #4
        Vs: Robotid...

        Asi on selles et ma tahan proovida alguses kellegi teise poolt tehtud robotit teha.Kui targemaks selle kohapealt saan siis hakkan kindlasti ka ise vällja mõtlema ja tegema.Plaanis on osta tevalost üks raamat ja 500.- programaatori kit.Need peaksid alguseks sobima.Osta plaanisid alguseks seda raamatut:http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi?artnr=84-166-53
        Selle raamatu valiksin selle pärast et programaator on tehtud rohkem seda tüüpi mikroskeemide programeerimiseks.Kui midagi tegema hakkan siis teen uue teema ja kirjutan oma tegemistest seal.
        * * *

        Comment


          #5
          Re: Vs: Robotid...

          Raamatut ei soovita osta, kui sul on ligipääs internetti. Sa õpid internetist loetuga palju kiiremini ja pääsed kiiremini abisaajateni (aruvititaga oled sa niiehknaa kui sa progred...). Raamatutega on ka see halb asi, et 1 raamat on tehtud yhe kindla kivi peale aga internetis on õpetusi paljude kivide kohta (nt nii 16F84 kui 16f88 kui 16F628

          Iseenesest oma roboti skeemi ma võin ju sulle anda, aga kui palju sa sealt midagi tarka välja loed on juba teine asi. isegi PIC on peal ja puha.
          http://rellermaa.pri.ee/public ja sealt untiteled.sch
          Avad eageliga mille saad googelist tasuta alla tõmmata. (otsid googelist mitte otse googelist)


          Lisaks võin soovitada Kullo robotiringi, kus selliste asjadega tegeletakse (isegi seal käimas). ainukeseks takistuseks võib olla see, et sinna võetakse alla 18 aastaseid ainult

          Comment


            #6
            Vs: Re: Vs: Robotid...

            Internetile on ligipääs koguaeg.Kodus on adsl-i püsiühendus.Kus see ring tegutseb?Kui Tartus siis saaksin käija.Ise olen praegu 15.Raamatu tahaksin ikagi osta selle pärast et seal on toodud ära kõik lahendused,internetist ma ei pruugi leida.Selle raamatu ostaksin vaid selle pärast et tevalos müüdava programaatori konstruktor on mõeldud seda tüüpi mikroskeemidele.
            * * *

            Comment


              #7
              Vs: Re: Vs: Robotid...

              Ka programmaatori saad sa ise teha mingi 75 krooniga. Samas, kui sa pole picidega varem tegelend, siis soovitan rohkem picaxe't http://www.picaxe.co.uk
              Iseenesest on ka se pic aga tal on bootloader peal ja selle progremine on vääga kerge (isiklikud kogemused). Lähemalt uuri juba nende kodulehelt. Ka eestis on nende edasimüüja seega pole vaja UK'st tellida.

              Comment


                #8
                Vs: Re: Vs: Robotid...

                Ma ka seda tüüpi mikroskeemidest alustada.Kas selle programaatori skeem on ka seal leheküljel üleval?.Uurin seda lehekülge põhjalikult.Arvatavasti on nii et ma hakkan varsti robotit tegema kuna mul ei tulnud RC generaator vällja(skeemifoorum).
                * * *

                Comment


                  #9
                  Vs: Re: Vs: Robotid...

                  Esmalt postitatud raadiolamp poolt
                  Kus see ring tegutseb? Kui Tartus siis saaksin käia.
                  Kullo on siiski Tallinnas (kasutaja nime all on näha ka tema (elu-) asukoht).
                  Esmalt postitatud raadiolamp poolt
                  ....Selle raamatu ostaksin vaid selle pärast et tevalos müüdava programaatori konstruktor on mõeldud seda tüüpi mikroskeemidele.
                  Raamat vist rikkuritele mõeldud...
                  Elektroonika töötab suitsu baasil.
                  Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                  Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Robotid...

                    Esialgu prooviks ei tapa ära ka teha ühest takistist programmaator, millega olen edukalt ja ka siinani programmeerinud PIC16f84 ja PIC16F628-t. Saad programmeerimise ja programmi kirjutamise maitse suhu ning siis saad edasi hakata vaatama.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Robotid...

                      Eks vaatab,kas ostan selle raamatu.Aga kas on kellegil korraliku programaatori skeemi ja trükiskeemi.Võiksin ise ka valmis teha.
                      * * *

                      Comment


                        #12
                        Vs: Robotid...

                        Enne kui raamatuid ostad, soovitan inimeste arvamusi raamatu kohta lugeda enne:

                        http://www.amazon.com/exec/obidos/tg...73241?v=glance

                        Kui inglise keelt ei oska, siis natuke raske jah.

                        Üks kommentaar:
                        It wasn't mentioned in the reviews I read but I was hoping for some good Assembly language examples. Unfortunately They did not use Assembly but instead a $250 (~3000.-) Pic-Basic program. There is a cheaper version for $100 (~1500.-) and the Author did provide examples for both. You will also need a programmer to actually program the PIC. So if you main goal is building a Robot with Pic micro controllers without learning the Assembly language then this book is for you.

                        Ütleb et kasutatakse kallist PICbasic kompilaatorit. Sellega arvesta kah.
                        Kui seda osta ei kavatse, siis on raamat kasutu pmst. Loomulikult saaksid BAS listingud asmi konvertida kui keeli /PIC'e tunned.
                        Samas Basic muidugi lihtsam kui ASM.
                        viimati muutis kasutaja Elektrik; 02 m 2006, 13:39.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Robotid...

                          Mul programmaatori P16PRO tegemine ikka veel pooleli, selle skeemi näeb

                          kus tükkplaadi joonise tegin ümber et ka 8- ja 40-koivalised pesad peal (kompaktselt üksteise vahel, see link enam ei tööta kus sarnast joonist näha oli). Loodan et samuti hea valik...
                          Elektroonika töötab suitsu baasil.
                          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Robotid...

                            Eks ma vaatan.Teen selle programaatori.Mis puutub komentaaridesse siis aitäh.
                            * * *

                            Comment


                              #15
                              Vs: Robotid...

                              Ehk leiad siit midagi huvitavat!

                              Comment

                              Working...
                              X