Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Robotid...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Robotid...

    Veel mõned õpetused: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page720.htm
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #17
      Vs: Robotid...

      Aitäh linkide eest.Tutvun nendega.Kui ma generaatoriga lõpetan siis hakkan kindlasti robotitega tegelema.Nagu ma aru saan siis siin foorumis nii mõningadki inimesed tegelevad või on tegelenud ka robotitega.Huvitav ala.
      * * *

      Comment


        #18
        Vs: Robotid...

        huvitav ja põnev on robotroonika kohe kindlasti.
        Picaxe tasub alustuseks võtta kohe kindlasti, sest sellega saab teha nii mõndagi väga kiiresti, mille tegemine puhta PICiga raskeks läheb või mõtetult kaua aega võtab (nt IR puldi vastuvõtja ja saatja konstrueerimine).
        Assembler võib ju kiire ja võimas olla, aga kui pole võiomalik teha miinus tehet, no siis mnjah... ei kõlba see kuhugi (rääkimatta muudest tehtest).
        Kui mingi kõvem keel (mitte basic) siis ikka C. robotroonikas sul ON vaja miinus ja muid tehteid ja seal pole kliirus alati just kõige olulisem (robot ise on niikuinii kuradi aeglane võrreldes mingite masinate kontrollerite vms'ga ).

        Igatahes edu! ja anna ikka teada, kuidas kulgeb ja millist botti tegema hakkad. äkki saab näpunäiteid visata.

        Comment


          #19
          Vs: Robotid...

          Alguses plaanisin teha selle:
          http://www.geocities.com/tjacodesign.../cerberes.html
          Ainukene asi mida eestist ei saa on need IR-i vastuvõtiad(SHF506).Oleks hea kui oleks millegiga võimalik asendada.Kuid enne selle ehitamist pean programaatori valmis tegema.Kindlasti annan teada kuidas asi kulgeb.
          * * *

          Comment


            #20
            Vs: Robotid...

            Vaata Tevalos sellist asja nagu TSOP1736 või TSOP1738.
            WW

            Comment


              #21
              Vs: Robotid...

              Vaatan järgi.
              * * *

              Comment


                #22
                Vs: Robotid...

                Esmalt postitatud bloody-orc poolt
                Assembler võib ju kiire ja võimas olla, aga kui pole võimalik teha miinus tehet,
                PIC-idel ikka on miinus tehe olemas. Ja olen ka assembleris korrutamise teinud, tegin ka jagamise ära. Kõike saab asmis, kõrgkeeltes muidugi lihtsam.

                Comment


                  #23
                  Vs: Robotid...

                  mix teile basic ja pascal ei meeldi? Ok kiirus kannatab aga lihtne on. C kohta on öeldud et pole olemas softi kus poleks mõnda viga sees. sest c kompileerib kõik ära ka vead (juhul kui just väga metsa ei pane). Algusex vaata mikroelektronika.co.yu seal koodilimiidiga saadaval ja palju kasulikka lib faile kh kaasas. aga seda fati libi ära kasuta seda ple nad senini ära fixsinud, ei MMC ega CF kaartil. Muu osa täitsa ok. Aga neil ka c kompiler olemas ja hunnik näiteid. muide 2k on limiit aga 16 seerja picidel ongi see max mälu. Ja selle 2 k koodiga saab pääris palju tehtud. Ise juhtisin ka katsetusex 2 DC mootorit ja ei kurda kiiruse üle. Kiviks oli siis PIC16F877. PWM-i jaoks vajalikud registrid pidin datasheedist välja lugema ja ise neisse kirjutama kuna see PWM lib seal ei toetanud teist PWM kanalit.
                  Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                  1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                  2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Robotid...

                    On nüüd natuke aega möödas.Vahepeal sai programaator valmis tehtud, aga nüüd sellega mure.Mul ei tunnista programaatorit ära.Juhe on korralik, proovisin ka niisugust juhet, mils läheb LPT-li COM1.Siis vilgutas rohelist tuld mulle, kui arvuti käima läks.Oskab keegi soovitada mõnda programmi, millega tasuks proovida.
                    * * *

                    Comment


                      #25
                      Vs: Robotid...

                      mis programmaatorit kasutad?

                      kuidas sa LPT'st COM pordi tegid?

                      Comment


                        #26
                        Vs: Robotid...

                        Kasutan PIC16pro-d.See kolme pesaga.Esimesel lehel on programaatori link antud.LPT-st COM1 on mul mingisugune juhe olemas, poest ostetud.On olemas ka 25/25-le.Nüün on veel niisugune asi, et kõik tuled põlevad, loogika on läbi vist.Ei oska kohe kuskilt alustada.Toitepinge on mõõdetud mul, see oli 13,2V pärast stabilisaatoreid.
                        * * *

                        Comment


                          #27
                          Vs: Robotid...

                          Sarnase programmaatoriga oli mul ka probleeme. lühiseid pold, plaat oli puhas aga inverter põles pidevalt maha. lõpuks viskasin minema ja läksin AVT'i peale üle, mis kõvasti töökindlamate programmaatoritega.

                          Ja mida sa teed tegelikult üldse COM1'ga?

                          PS miks ma näen, et see PIC16PRO on mõeldud ainult 16C seeria picidele, mitte F'idele... äkki ka selles võib probleem olla.
                          HV (high voltage programming) on igatepidi jama tegelt...

                          Comment


                            #28
                            Vs: Robotid...

                            Vahetasin loogika välja.Nüüd põleb toitepinge punane ja roheline.Aga ei tunne ikka ära.Skeemi olen palju kontrollinud, vigu pole leidnud.Skeem on käsitsi joonistatud, mitte selle kilega tehtud.MA veel uurin seda asja.Proovin ikka LPT pordiga.COM1 pole proovinud.
                            * * *

                            Comment


                              #29
                              Vs: Robotid...

                              Sai tehtud veel üks programaator.Ei tunne seda ka ära.Tegin selle eeskujul:
                              http://www.semis.demon.co.uk/Pics/PICmain.htm
                              Tegin seal skeemis ka väikseid asendusi.Transistoriteks panin BC557-med ja loogika asemele panin 74l05.Kas viga võib asendustes olla?
                              * * *

                              Comment


                                #30
                                Vs: Robotid...

                                Kas Laululava all Ahhaa näitusel oled käinud? Seal saab ka ise ühe roboti kokku panna. 30 eeku maksab. Programmi esialgu ise kirjutada ei saa, kivid on juba progetud, et aega ei kuluks. Umbes 2 tundi kulub jootmise ja kokkukruvimise peale algajal.

                                Robot liigub hääle suunas ja ka IR suunas. Roboti autoril on plaanis lähtekood avalikuks teha, nii et igaüks saab enda robotil softi uuendada. Robotit on võimalik täiendada ka riistvaraliselt, mõned pordid on prosel kasutamata veel.

                                Comment

                                Working...
                                X