Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Robotid...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Robotid...

    Ah sinna tuli linnuke panna.Proovin ära.Transistoril on arvatavasti kuumakahjustused, sest olen teda edasi ja tagasi erinevate kohtade peal vahetanud (kui kunagi võimentit tegin, sellest ajast).
    * * *

    Comment


      #47
      Vs: Robotid...

      Pane esimese hooga korras transs skeemi ja siis ehk kaob viga ära.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #48
        Vs: Robotid...

        Esmalt postitatud raadiolamp poolt
        Kui Tartusse saan, siis ostan sinna uue transistori ka.
        Pole vaja sõitagi seda just nimetatud tüübi järgi ostma,
        koduski peaks leiduma, sest igasugune tavaline korras
        p-n-p juhtivusega transistor sobib sinna.
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #49
          Vs: Robotid...

          Sain nüüd toite korda.Toide on 4,94V ja programeerimise pinge on 13.3V(peaks sobima).Nüüd aga järgmine mure.Mul on vist PIC-il läbilöök, sest kui panen tühjalt programmaatori möllama on kõik korras, aga kui panen PIC-i peale, siis on toite- ja programeerimise pinge 3.72V.
          * * *

          Comment


            #50
            Vs: Robotid...

            Karta on, et kivi kutu. Mõõda kogu krempli voolutarvet. Kui see läheb üle 50mA, on ikka väga kahtlane.
            Aga igaks juhuks vaata ka oma toiteblokk üle. Äkki ongi nõrk?
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #51
              Vs: Robotid...

              Ei usu, et toiteplokk nõrk on, kasutan mingi vana antennivõimendi trafot.Katsun tarbimised ära mõõta.Kas toite- ja programeerimise pinged on ikka normis?
              * * *

              Comment


                #52
                Vs: Robotid...

                Mõõtsin nüüd tarbivused ära.Programaator tarbib tühjalt 52mA kui panen PIC-i sisse, siis 120mA.Et siis PIC on läbi.
                * * *

                Comment


                  #53
                  Vs: Robotid...

                  Ja PICi toide on 5V ja MCLR samuti (mitte 13V juures)? Siis on klotc tõesti läbi
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #54
                    Vs: Robotid...

                    Kui raha saan, siis tuleb jälle uus osta, midagi pole teha.Ma üritan seni robotit edasi teha.
                    * * *

                    Comment


                      #55
                      Vs: Robotid...

                      PIC16F628 võin kinkida (@4MHz) aga Puurmani kanti ei plaani niipea sattuda.
                      Huvitav, miks progeja tühjalt 52mA tarbib? LEDid kõik põlevad? Kas PICi toide on ikka kindlasti õige? Kasvõi tühjalt, ok, pane mingi 100 oomi koormuseks kivi asemele. Ja muud värgid kah. natuke suur vool 1 TTL kivi kohta!? Või kasutad ECL seeriat ?
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #56
                        Vs: Robotid...

                        Ma vaatan selle toiteploki veel üle.Hillar(kasutaja fre) rääkis niisugust assja, et see loogika võib tarbida kuskil 50mA voolu.Selle takistiga koormamise proovin ära võibolla, et toitetrafo on nõrk.Ma kasutasin PIC16F84A kuid PIC16F628 sobib ka sinna, lihtsalt sellel teisel on rohkem tuutusid ja vilesid.
                        * * *

                        Comment


                          #57
                          Vs: Robotid...

                          Esmalt postitatud raadiolamp poolt
                          Mõõtsin nüüd tarbivused ära. Programaator tarbib tühjalt 52mA kui panen PIC-i sisse, siis 120mA. Et siis PIC on läbi.
                          7406 kestas on kuus TTL invertorit lahtise kollektori väljunditega, ütlesin et ei imestaks ka voolutarbe 50mA üle. Sinnakanti ehk kisubki... Tegelikult nüüd püüdsin (ühest raamatust vene analoogi K155LN3 kohta) uurida selle voolutarvet toiteahelast +5V, aga esimese hooga ei leidnudki ühest vastust. Õigem vast netist otse 7406 kohta otsida... Aga et PICi lisamisega nii palju tarbima hakkab, on minumeelest tõesti halb märk...
                          Elektroonika töötab suitsu baasil.
                          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                          Comment


                            #58
                            Vs: Robotid...

                            Töökorras PIC16F628 võtab mul tavaliselt (tööhoos) kuskil 10mA. Mitte rohkem...
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #59
                              Vs: Robotid...

                              Sai nüüd teine toitetrafo ümbermähitud.Toitepinge on 4,9V ja programeerimispinge on 12,8V.Kui panna 100 oomine takisti nulli ja MCLR-i vahele, siis on tarbivus 130mA.Toitepinge langeb 3.8V ja programeerimispinge langeb 8.8V.Kui palju PIC reaalselt programeerimise ajal tarbib, mis vahemiku need tarbivused jäävad?
                              * * *

                              Comment


                                #60
                                Vs: Robotid...

                                pinge ei tohiks minuteada kuidagi moodi langeda, kui koormus taha tuleb. see pole hea märk.

                                PS mis skeemi kasutad? ei viiitsi algulsest teksti seest otsida.

                                Comment

                                Working...
                                X