Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Robotid...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Vs: Robotid...

    Kasutan seda skeemi:http://www.semis.demon.co.uk/Pics/PICmain.htm
    Tegin mingi teise trafo ringi, mis peaks võimeline 700mA välja andma.Peaksin vist ühe konteka toiteplokki lisama, praegu on mul alaldussild ja üks diood, et pinge liiga kõrgeks ei läheks, mul muidu tuleb pärast silda 13,8V välja.
    * * *

    Comment


      #62
      Vs: Robotid...

      Kondekaid lase sinna kohe heaga, nii suuri kui väikeseid...

      Sama plaat vedeleb ka mul kusagil sahtlipõhjas. täpselt samad vigad. kord andis transs otsad, kodr inverterbuffer. skeem 1:! maha joonistatud ja eageliga plaadiks tehtud... kõik puhas ja ei hakka tööle. andsin alla ja läksin AVR'i peale üle tänu kaasfoorumlasele Andreiele, kes mulle mu esimese töötaba programmeri andis. Tänks!

      Comment


        #63
        Vs: Robotid...

        Ei saa lihtsalt selle programmaatori toitest aru.Lasin katseliseld 14V sisse, siis tul programeerimispingeks 13.8V ja kui hakkasin 100ohmise takistiga koormama, siis langes 11V peal.Kas sellel peab siis mingi niisugune toiteplokk olema, mis pinge langedes ise pinget tõstab?Trafo sekundaarmähis on kuskil 0.35-0.5mm.Sellest peaks küll olema.Trafo on 15W.Mul hakkab vaikselt see asi ära tüütama.Tuleb vist see programaator poest osta.Mis on AVR-i ja PIC-i põhiloine erinevus, peale margi.
        * * *

        Comment


          #64
          Vs: Robotid...

          Esmalt postitatud raadiolamp poolt
          ....Peaksin vist ühe konteka toiteplokki lisama, praegu on mul alaldussild ja üks diood, et pinge liiga kõrgeks ei läheks, mul muidu tuleb pärast silda 13,8V välja.
          Oot, alaldussild ja...elektrolüütkondesid ei olegi ?
          Kuhu sa 100 oomise koormuse ühendad 5V või toitesisendisse?
          Võta asjale katseks arvuti toitekast 12V, stabikas 7812 vahelt välja ning proovi uuesti.
          Kui aga PIC ikkagi Z 50mA tarbib, on ta lihtsalt kutu ja ei ole mõtet aega raisata.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #65
            Vs: Robotid...

            Stabilisaator ei saa normaalselt töötada kui ta ei saa sisendile vähemalt 3V rohkem kui väljundis peab olema. Kas need kaks jadamisi dioodi seal üldotsa vahel on õigetpidi ja terved, kuipalju nendel pingelangu?
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment


              #66
              Vs: Robotid...

              Selle mängu jätsin hoopis välja, panin stabilisaatori kohapelt otse.Kui mul oli see stabilisaator skeemis, siis programmeerimispingeks sain ainult 10.8V sest stabilisaatorist tuleb välja ainult 11.8V.Vahepeal katsetasin uuesti selle stabilisaatoriga, midagi ei läinud paremaks.Sisse saab ta raudselt üle 3V kõrgemat pinget.Alguses proovisin dioodid mängust välja jätta.See ei muutnud asja.5V osa töötab ilusti.Peaks selle programaatori toiteosa üldse ringi tegema teise järgi.Selle programmaatori toiteosa on üsna jamalt lahentatud.
              * * *

              Comment


                #67
                Vs: Robotid...

                Esmalt postitatud raadiolamp poolt
                ...sest stabilisaatorist tuleb välja ainult 11.8V.....Alguses proovisin dioodid mängust välja jätta. See ei muutnud asja. 5V osa töötab ilusti. Peaks selle programaatori toiteosa üldse ringi tegema teise järgi. Selle programmaatori toiteosa on üsna jamalt lahentatud.
                Kui ilma dioodideta väljundisse 11,8V annab, võib isegi normaalseks pidada. Dioodid üldotsa vahel peaks aga väljundpinget sellevõrra tõstma kuipalju nendel tekkiv pingelang üldotsa potentsiaali kõrgemale tõstnud on.
                Pole seal niiväga jamalt midagi lahendatud, täitsa tavaline. Küll aga on tunnused et 7805 jaoks pinget jätkub (ülearugi, eks see soojuseks peab muutuma...), aga 7812 sisendisse justnagu jääb väheks...
                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                Comment


                  #68
                  Vs: Robotid...

                  Alaldussillad ja asjad on ikka toiteploki sees.Toiteplokis on mul veel 1000uF-ine kondeks.Eks ma veel mõtlen selle toiteploki juures.
                  * * *

                  Comment


                    #69
                    Vs: Robotid...

                    Ütleks, et väga hea LPT programmaator PICide programmeerimiseks,

                    Töötab Icprog softide versioonidega ja
                    PIC programmer software for windows, simple serial interface, PIC16F628, PIC12F675, PIC10F, dsPIC30F


                    Väga hea soft, ainultet hschaeri rauda “interface” nimekirjas ei ole – peab ise defineerima!

                    Selle rauaga on probleeme,

                    nimelt ei taha töötada uuemate softidega Icprog 105C ja icprog105D.
                    Võib-olla on põhjus ka selles arvutis mille pordis raud on - vana Pentium 75.
                    Vanemate versioonidega icprog105 ja icprog105A töötab tõrgeteta.
                    Icprog selle poolest hea, et saab kõikide signaalide polaarsust ise seadistada.
                    Ja kui kõikide signaalide küljes veel LEDid läbi umbes 2-4,7 k. takisti, lausa lust
                    õigeid faase paika sättida.
                    WinPic saab ise sellega kohe alguses raua testimise ajal hakkama, kui raud korras on!

                    Kunagi sai lüliti pandud, et programmatorit ”hschaer” või
                    “Dtait 7407 Classik” variandiks ümber lülida.
                    Skeem ju üsna sarnane, tekib suurem võimalus erinevaid softe kasutada.

                    Alla +17V toitepinget ei vea välja ja 7812 kivi maha mineva jala vahel peaks 2 dioodi olema.
                    13, …V on vajalik stabilisaatori väljundis tõrgeteta programmeerimiseks.

                    Comment


                      #70
                      Vs: Robotid...

                      Tegin nüüd toiteosa ringi.Toiteploki tegin teise programmaatori eeskujul.Kui toiteplokki lauapeal koormasin, siis jäid pinged samaks, kui panin programmaatori külge ja siis koormasin, siis langes programmeerimise pinge 10V peale.Mõtlen natuke ja katsetav veel.Pean vist ühe konteka pärast transistori panema ehk aitab.
                      * * *

                      Comment


                        #71
                        Vs: Robotid...

                        Mõõtsin nüüd veel erinevate kohtade pealt.Jõudsin tulemuseni, et kui on koormus järel, siis tekib pingelang transistori peal, mis toimib lukuna.Kas transistor on nõrk, tuleks tugevam panna või ahelat muuta.
                        * * *

                        Comment


                          #72
                          Vs: Robotid...

                          Kas sa mitte ei katsetanud KATKISE kiviga? ehk siis - nii ei saagi õiget tulemust.
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #73
                            Vs: Robotid...

                            Koormasin takistiga.Kiviga pole proovinud.
                            * * *

                            Comment


                              #74
                              Vs: Robotid...

                              Ja mis ahelat sa ikkagi koormasid? +5V? Sisendpinget?
                              Sisendi koormamisel mõõda pinget ka ja arvuta vool. Ehk on minu pakutud 100 oomi natuke liiga palju? PICi jaoks on 10 mA küll!. Vprog-i voolu ma esimese hooga ei leidnud, vist jääb samuti alla 10 mA (võin eksida kuid kitsrus.com progeja teeb selle pinge lihtsa kordistamisega ja seega see EI SAA suur number olla). Ehk siis: vaevalt et sul üle ... ütleme ... 20mA voolu vaja läheb.
                              PICi läbi lasta pole mingi kunst. Proovi korras kiviga aga enne mõõda veelkord (soovitavalt ossiga) Vcc ja Vprog üle. Kui normi piires, peaks toimima.
                              muide, mis PICi sa piinad?
                              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                              Comment


                                #75
                                Vs: Robotid...

                                Tervet PIC-i pole.100ohmise takistiga tekib koormust 70mA.Toitepinge jääb koormuse aeg normi, aga programmeerimise pinge langeb 2V pärast transistori, mis toimib lukuna.Ma proovin näiteks 200ohmise takistiga koormata, vaatan mis saab.RB7-me ja RB6 pinged on 0.33 ja 0.15V.Pole mõõtnud voolusid nende otste pealt ja koormanud ma ka neid ei ole.Mul on praegu programmeerimse pinge normi saada.Toitepinge langeb koormusega ~0.4V.
                                * * *

                                Comment

                                Working...
                                X