Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Jootekolvi valik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Jootekolvi valik

    Kuna viimasel ajal on ette hakanud tulema suuremate detailidee jootmist, siis olemasolev Welleri 15W kolb jääb lahjaks. Plaanis uus soetada ~40+W ning mõtlesin reguleeritava temperatuuriga kolvi peale(mitte jootejaama ei mõtle). Pidavat nagu olema ka Tevalos selliseid asju, kuid mitte ei jäänud silma. Kas keegi juhiks tähelepanu? Ning võibolla soovitaks midagi oma kogemusest?


    Ahjaa... mida räägite/arvate keraamilistest kolbedest? Mul isegi see 15W ots kipub ära põlema... peaks vist keraamiliste poole vaatama?
    Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

    #2
    Vs: Jootekolvi valik

    Mida arvata sellisest asjast: Adjustable soldering station 48w 100 - 450°c

    Kas on mingi käkk, mille asemel tasuks eelistada samas hinnaklassis jootekolbi?
    Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

    Comment


      #3
      Vs: Jootekolvi valik

      Paistab, et see on Vellemani toode ja paistab, et hinnas on vähemalt 1 viga sees
      Mul on tööl 1 Vellemani tinapumbaga jaam. Kogemused: 2* aasta jooksul tuksis: esmalt pump, siis keraamiline küttekeha (tegelikult tema termoandur).
      Kolbide juhtmned on väga jäigad, segavad. Pikka aega joota ei saa, sest käepidemed kipuvad kuumenema.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Vs: Jootekolvi valik

        Kuna rahakott paneb omad piirangud, siis hetkel kaalun kolme varianti:

        Jootekolb 60W 220V reg 100-400

        Jootejaam VTSS4

        Jootejaam VTSS5

        Endale tundub isegi, et vist see reguleeritav kolb on kõige etem antud valikust. Jootejaamad toidavad mõlemad nagunii oma kolbe otse võrguvooluga, nii et sealt mingit eelist ei leia. Samas sellel esimesel kolvil tundub ikka sees olevat mingi termoregulaator, samas kui jootejaamad lülitavad lihtsalt pinget on/off mingiks ajaks, et umbkaudset temperatuuri saavutada...


        Parandage mind, kui eksin.
        Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

        Comment


          #5
          Vs: Jootekolvi valik

          Vaata järele, jootejaamad enamasti sisaldavad eraldustrafot (v.a. WHS 40). Kolvi pinge on max 24V.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            Vs: Jootekolvi valik

            mul on hetkel samuti lahja Vellemani jootekolb, kuid tahaksin sellist, millel saaks temperatuuri reguleerida ning millega annaks tööd teha ka suuremate PCB(naiteks PC emaplaat, millel suur ja mitmekihiline radade hulk juhib madalama temperatuuriga kolvi puhul soojust edasi ning jooteaeg muutuks ohtlikult pikaks) kallal. Jootekolb pole mu igapäevane tööriist, seega mingit tipptaset taga ei aja. Loomulikult peab olema kolvi ots voimalikult peenike, et saaks teha vaikeseid jootmisi. Hind peaks jääma alla 1000(saab selle eest yldse midagi korralikku)?

            voib soovitada ukskoik millist elektroonikatarvete kauplust

            Comment


              #7
              Vs: Jootekolvi valik

              emaplaadi jootmise koha pealt soovitan oma kogemuste põhjal suurt asja. 50W jootejaam, isegi 400 kraadi peale regullituna on ikka mannetu, kuna tõlviku otsal puudub suur soojusinerts. mina ise joodan emaplaate 190W isendiga: paned kolvi vastu, sekundiga on detail lahti. isegi poole saab maha joota, et võtad näpuga pooli maha, vask lihtsalt ei juhi nii kiirelt soojust...
              nii võimast isendit ei ole küll vaja, aga suurte asjade jootmiseks peaks mingi 60W+ vähemalt olema. kui on vaja peenikest otsa, siis tuleks valida midagi sellist, millel ots läheb peeneks alles vahetult enne puutekohta
              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

              Comment


                #8
                Vs: Jootekolvi valik

                Esmalt postitatud reuter poolt
                emaplaadi jootmise koha pealt soovitan oma kogemuste põhjal suurt asja. 50W jootejaam, isegi 400 kraadi peale regullituna on ikka mannetu, kuna tõlviku otsal puudub suur soojusinerts. mina ise joodan emaplaate 190W isendiga: paned kolvi vastu, sekundiga on detail lahti. isegi poole saab maha joota, et võtad näpuga pooli maha, vask lihtsalt ei juhi nii kiirelt soojust...
                nii võimast isendit ei ole küll vaja, aga suurte asjade jootmiseks peaks mingi 60W+ vähemalt olema. kui on vaja peenikest otsa, siis tuleks valida midagi sellist, millel ots läheb peeneks alles vahetult enne puutekohta
                ok, aitah selgitamast. Siis igatahes langeb jootejaama mote ära, sest 60-70W jaamad on selgelt liiga kallid(al 3k)...otsisin ka oomipoest, kuid sealne olukord pole ka rohkem kiita. Ilmselt ei jää mul siis muud üle kui valida tavaline vorgutoitega jootekolb? Mida nende seast minu kirjeldatud vajadustest lahtuvalt soovitate?

                Comment


                  #9
                  Vs: Jootekolvi valik

                  kodus võiks olla kaks tavalist kolbi.igapäevaseks kasutamiseks 25W,ja teine ekstreemsemateks juhtudeks.selleks sobib isegi kõige labasem vene 60W kolb.tähtis et kolvi ots oleks umbes 10-15mm jämedune.sellisega on väga mugav isegi massiivseid detaile maha võtta ja emaplaadi kondensaatorite vahetusel on ta asendamatu riist.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Jootekolvi valik

                    http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...r=612-287#desc
                    midagi sellist oleks hea. kui on kaasas veel teine ots, mis on peenem, siis seda parem. nagu ennist mainisin peab suurte asjade jootmiseks olema tõlvikus palju metalli, siis ei jahtu puutekoht nii kiiresti

                    edit: suurel kolbel on soovitatav aegajalt tõlvik külmal kolvil eemaldada ja siis kolb ja tõlvik mõlemad kergelt koputada kuskile vastu, et suurem tagi vahelt välja tuleks. see tagi kipub muidu soojusjuhtivuse ära rikkuma.
                    NB: toite all olevat kuuma kolbi mitte toksida!
                    viimati muutis kasutaja reuter; 14 m 2007, 10:12.
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment

                    Working...
                    X