Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Patareidega võimendi ehitamise abi ja osade seletused??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Patareidega võimendi ehitamise abi ja osade seletused??

    Nii plaan on teha patareidega kõrvaklappide või mida iganes võimendi ühel lehel oleva materjali alusel, kuid kuna pole enne midagi sellist teinud on palju üsimusi tekkinud. Ja just elektroonika poolelt, et kuidas neid jublakaid osta. Leht siin http://tangentsoft.net/audio/cmoy-tutorial/

    Siin siis tabel osadest mida peab ostma http://tangentsoft.net/audio/cmoy-tutorial/20bucks.html

    Nüüd tekkivadki küsimused, seal on kirjas, et peab ostma Resistoreid (ei tea kuidas eesti keeles on) 11tk No leidsin Tevalost kauba üles aga seal on need jooned peal eri värvi, et kas see midagi loeab ka ja ei leidnud sealt lehelt üldse, milliseid resistoreid vaja läheb??

    Siis oli seal vaja 1uF 10% 100V Metallized capillatoreid (ei tea kuidas eesti keeles on) Neid ma ei leidnud üldse Tevalost aga tahaks kuidagi kõik sit äraosta. Leidsin ainult mitte 1uF vaid 100nF selliseid jullasid kas see on siis sama, ühkikud ainult teistsugused?? Või kas saab selle asemele mingisuguse teistsuguse kondensaatori osta??

    Vaja on ka kivi OPA2134PA, leidsin Tevalos aga ei tea kas need on õiged keegi võiks lingi anda milline õige kivi oleks?

    Siis pole seal hästi näha piltidel kuidas joota mingi osa, sellega on ka probleem. Joota ma oskan olen varem emaplaatidel kondekaid vahetanud.

    aa ja siis pole seal üldse näha kuidas ühendada sound in ja out ja regulaator selle plaadi külge? Äkki keegi kuidagi loeb välja sealt midagi inglise keeles, ise ei oska eriti inglise keelt. Või äkki keegi teab paremat lehte selle värgi ehitamise õpetusest??

    Keegi võiks kuidagi aidata või selgeks teha need osad. Hea oleks kui saaks Tevalo lingi vajamineast osast. Ostma ma seda patareidega võimendit ei hakka, teen parem ise.

    EDIT: Nüüd leidsin seal teemas kuskilt x kohast tabeli, kus on täpsemalt kirjas milliseid osasid peab ostma http://tangentsoft.net/audio/cmoy-tutorial/parts.html
    Kui siit vaadata mida vaja läheb siis tuleb välja, et läheb poole rohkem resistoreid vaja kui eelmises minu antud lingis, ma ei saa aru sellest lehest kõik on loiiga segamini, keegi võiks tõesti normima õpetuse leida, ma ise pole leidnud?
    viimati muutis kasutaja bmwgangster; 23 m 2006, 10:20.

    #2
    Vs: Patareidega võimendi ehitamise abi ja osade seletused??

    Ennem õpi selgeks lihtelektroonika põhiseadused ja siis hakka alles sellega tegelema... kui juba ei tea, et resistor on takisti ja et takisteid on sadamiljon erinevat tükki (mitte nii, et ostad omale 11 takistit ja need sobivad kohe). õpi selgeks skeemi tähised (mida mis asi skeemil tähendab) [skeem = schematic].

    alustame ikka põhitõdedest ja siis alles hakkame jootma. jootmisoskus ei tähenda, et sa suudaks sellise asja valmis teha...

    Comment


      #3
      Vs: Patareidega võimendi ehitamise abi ja osade seletused??

      Mnjah.Esimeseks tööks soovitan osta konstruktor(lõppkokkuvõttes tuleb hind sama kui ise kokku panna), kus on eestikeelne juhend kaasas(mingi Vellemann´i loomadest).Kui aga ise ikkagi soovid ehitada, siis kasuta parem mõnd lihtsat 2...3 transiga skeemi; mikroskeemide panekul on vead lihtsad tulema...
      The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
      Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
      Projektide pildid
      Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
      http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

      Comment


        #4
        Vs: Patareidega võimendi ehitamise abi ja osade seletused??

        Mis te norite.
        Ühel opakal võim on ju kõige elementaarsem võim üldse, mida annab välja mõelda. Kaks kolm transi skeemis on võimalik rohkem vigu teha. Las proovib just seda.
        Skeemi saaks veel lihtsustada: kui SW panna kahe poolusega, kumbki lülitama ühte patarei otsa ning patareide ühine punkt võtta maaks. R1-d ning C1-d saab siis üldse ära jätta. C2 võib ka ära jätta kui signaaliallikast ei tule alalispinget ehk selle väljundis on juba eralduskondekas.
        viimati muutis kasutaja moi; 23 m 2006, 13:57.

        Comment


          #5
          Vs: Patareidega võimendi ehitamise abi ja osade seletused??

          Guugli otsingusse "elektroonika komponendid", esimene pdf lahti ja natuke lugeda, kui ise vastus välja uurida jääb paremini pähe...

          Postituse teinud inimese kasutajanimi näitab juba selle taga oleva kasutaja intelligentsust...
          Tasuta präänikut ei anta, ei elus, ei elektroonikas.
          Ettevaatust! Postitan ainult ebakaines olekus!

          Comment


            #6
            Vs: Patareidega võimendi ehitamise abi ja osade seletused??

            Esmalt postitatud jyrs poolt
            Guugli otsingusse "elektroonika komponendid", esimene pdf lahti ja natuke lugeda, kui ise vastus välja uurida jääb paremini pähe...

            Postituse teinud inimese kasutajanimi näitab juba selle taga oleva kasutaja intelligentsust...
            Sinu kasutajanime vadates on juba näha, et inimene ei oska kirjutada ja pilti vaadates on näha juba selle kasutaja intelligentsus.

            Leidsin netist kõik vajaliku ise ülesse varsti läheb ehitamiseks. Esimese postituse küsimused tekitasid isegi minus tunde, et see ei oska midagi isegi joota ka vist, pole mõtet aidata. Küsisin lihtsalt täpsemalt, et pärast probleeme poleks.

            Comment


              #7
              Vs: Patareidega võimendi ehitamise abi ja osade seletused??

              Sooviksin ise ka ehitada väikest võimendit ilma kivita ja võimalikult väheste juppidega. Eesmärk on kuulata MP3 mängijat 16 ohmise kõlari pealt. Olen otsinud sobivaid skeeme juba paar päeva, pole midagi sobivat leidnud. Olen elektri alal vähekogenud, aga tinutuskolb istub käes hästi.

              Comment


                #8
                Vs: Patareidega võimendi ehitamise abi ja osade seletused??

                kasuta TDA7050,detaile läheb minimaalselt.see peaks lihtsaim skeem olema

                Comment


                  #9
                  Vs: Patareidega võimendi ehitamise abi ja osade seletused??

                  LM386N – päris hea laialt levinud ja esimeseks oma kätega kokkupandavaks
                  mono madalsagedusvõimendiks küllaltki lihtne variant.



                  TDA7050 – ülilihtne 3V toitega stereovõimendi kõrvaklappidele.



                  Полная актуальная информация о компаниях и учреждениях в Москве, городах России и СНГ. Самое подробное описание организаций, отзывы в интернете, адреса официальных сайтов, схемы проезда, телефоны бесплатно в справочнике организаций Отзывы.com.


                  Terve hulk igasuguseid madalsagedusvõimendite mikroskeeme.


                  Kiika ka siia, peaks ühtkomateist huvitavat leidma!

                  Comment


                    #10
                    Vs: Patareidega võimendi ehitamise abi ja osade seletused??

                    Sinu pakutud skeem on tõesti ülilihtne ja õigesti kokku monteerituna hakkab kindlasti tööle. See õigsuse küsimus on muidugi raskevõitu, kui tegemist algajaga. Takistite jms. komponentide olemuse lahtiseletamine läheb natuke pikaks. Poest ostes piisab ka lihtsalt jupi väärtuse (nominaali) teadmisest. Takkide kohta küsitakse ilmselt ka võimsust: 1/4W on piisav. Vüimsamad võivad ka olla aga nad on lihtsalt suuremate mõõtudega. Värvilised triibud takisti kestal märgivad takistust. Kooditabeli leiad nt. Tevalo lehelt: http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...ooditabel.html
                    (natuke ise otsida ei tee paha, vastajad ei hakka arvama, et kodutöö tegemata).
                    Kondede puhul on oluline mahtuvus ja max. tööpinge. Sinu skeem totiub 9V allikast, seega sobivad kõik konded, mis vähemasti niipalju vastu peavad. 1uF/100V on lihtsalt selline (levinud) tükk, 100V tööpinge pole oluline, sobivad ka "nõrgemad" nagu 16V jms isendid.
                    Viimases hädas näita müüjale skeemi. Tevalo wennad on asjalikud, oskavad asendusi soovitada. Oma margi kõrgel hoidmiseks see variant vist ei sobi aga asi saab aetud.

                    Kasutajanimesid ma ei kommenteeriks...igaüks ise teab. Mina kirjutan kõikidele programmidele, mis nime (ja registreerimist) nõuavad, ühe tuntud islamitegelase viimase nime. Mis häda on neil nuhkida
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      Vs: Patareidega võimendi ehitamise abi ja osade seletused??

                      http://www.benfeist.com/a47/images/a..._schematic.pdf

                      See skeem on lausa ette joonistatud. Kas keegi teaks öelda, kust neid juppe osta saaks või kas neid on võimalik vahetada mingi teise juppi vastu ilma skeemi muutmata. BUF634T, hääle regulaator ja kivi opa2227t. Need kivid ju tegelikult kõik ühesugused kuid nende jalgadel erinevad ülesanded ja vool jne, sellepärast olen hädas kas selle asemele saab mingi muu panna.

                      NB!! Poodi ei lähe seda asja ostma kokkupandult.
                      NB! Ok, ok, kui nende juppide vahetamine teiste vastu on võmatu ilma skeemi mutmata, ei tasu hoogu minna oma tarkusest.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Patareidega võimendi ehitamise abi ja osade seletused??

                        Pane enda vanus kah kirja, siis oskaks juhendada. Muidu raske, ei saa aru, mida sa tahad teada, üks hetk tead kõike, samas "kummalised" küsimused. Ja ära haugu nende peale, kes sind aidata üritavad, muidu ei leia sa siint varsti mingeid vastuseid.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Patareidega võimendi ehitamise abi ja osade seletused??

                          Inimene ütleb "osta poest" või et "õppi elektroonikat" siis kui ta ei viitsi midagi aidata, või arvab et sellest ei tule nikunii asja kui ma teda aitan, tean seda omast peast omal alal. Ma luban et varsti ma leian mingi skeemi või need osad ja teen selle värgi ise valmis ja see hakkab töötama ilma elektroonikat õppimata, olen enne ka selliseid seadeid teinud.

                          Lihtsalt kui keegi oskab aidata las aitab aga mitte ei ütle osta poest, mudiu tänud kõikidele vastanutele.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Patareidega võimendi ehitamise abi ja osade seletused??



                            Äkki see, opakas on tevalos olemas ja puha, esialgu võid ühe kanali valmis teha, kui töötab siis teise.
                            Tasuta präänikut ei anta, ei elus, ei elektroonikas.
                            Ettevaatust! Postitan ainult ebakaines olekus!

                            Comment


                              #15
                              Vs: Patareidega võimendi ehitamise abi ja osade seletused??

                              Nähtavasti on teemaalgataja põhiprobleem selles, kas skeemilolevaid juppe õnnestub asendada.
                              Selleks küsimuseks on kõige õigem koht alamfoorum - "Tooteabi"
                              Minu kogemuste põhjal on Tevalos enamasti analoogjupid olemas.
                              Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
                              Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

                              Comment

                              Working...
                              X