Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Akude laadimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Akude laadimine

    Kui rääkida akudest üldiselt, siis kui pool tühi aku laadima panna või tühja akut enne täis saamist kasutama hakata, kas see rikub akut kuidagi ja kuidas? Kasutasin otsingut ja vastust oma küsimusele ei leidnud. Olen igasuguseid versioone laadimistest kuulanud, aga mis see õige siiski on?

    #2
    Vs: Akude laadimine

    olenevalt aku tüübist. vanematel akudel oli nn "mälu". kui pooltäis akut kasutama hakkad, siis aku arvabgi, et ma olen nyd täis ja eriti pärast sellest rohkemaks ei lae, samuti ka teisel pool e pooltäis aku laadimine.

    NiMH seda teha ei tohiks juttude järgi.

    Comment


      #3
      Vs: Akude laadimine

      Mingeid vastuseid siin ju ikka on,




      jne.
      Lisaks, et akude “mälu” hea “kustutaja” on impulslaadija ja korralik laadija
      akude eluea garant ning oled kindel, et nad alati hästi laetuks saavad.

      Comment


        #4
        Vs: Akude laadimine

        Omast kogemusest võin öelda, et NiMh akudel, rääkigu tootjad mis tahavad, on tuntav mäluefekt. See pole selline nagu NiCd akudel kuid on tuntav. Mul on akulaadija tühjakslaadimisfunktsiooniga, mis tühjendab aku 0,9V- ni ja siis lülitab laadimisele.

        Comment


          #5
          Vs: Akude laadimine

          Veel küsimusi antud teemasse.
          Olemas 10xNiMh akut jadamisi ehk siis 12V . Vajadus neid ka loomulikult laadida.
          Esialgu plaanis laadimiseks kasutada lm317+takisti püsivoolu jaoks umbes 250mA .Aku on vist gp2500mAh .
          Küsimus: kas ja kui hoolikalt tuleb jälgida aku täitumist või lihtsalt öelda , et hoidku umbes 12h asja seinas.
          või oskab keegi mingit inteligentset kivi soovitada ?
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            Vs: Akude laadimine

            1/10 mahutavusest on vist liiga suur vool, et akusid "vabalt" laadima jätta. 1/20 oleks juba ohutum. Hea oleks eelnevalt kõik elemendid võrdse pingeni tühjendada.
            Intelligentsetest kindlasti MAX712 baasil laadija. Datasheedi skeem täiesti toimetab ja netis on neid modifikatsioone igasuguseid.
            Muidugi on veel palju teisi variante.

            edit: mäluefekt in NiMH akudel muidugi, ehkki tunduvalt väiksem, kui NiCd akudel. Seepärast ei soovitatagi neid laadida "millal juhtub" vaid ikka siis kui tühjad on.
            Li-Ion ja Li-Poly on tõesti mäluefektist vabad. Lae ükskõik millal v.a siis kui elemendi pinge on alla ~2,5V langenud. Viimasel juhul tuleb laadimisvoolu väga madalal hoida kuniks see "maagiline" 2,5V on saabunud. Eri elementidele natuke erinev lähenemine.
            viimati muutis kasutaja sebastian; 27 m 2006, 12:20.

            Comment


              #7
              Vs: Akude laadimine

              Esmalt postitatud martinj poolt
              Veel küsimusi antud teemasse.
              Olemas 10xNiMh akut jadamisi ehk siis 12V . Vajadus neid ka loomulikult laadida.
              Esialgu plaanis laadimiseks kasutada lm317+takisti püsivoolu jaoks umbes 250mA .Aku on vist gp2500mAh .
              Küsimus: kas ja kui hoolikalt tuleb jälgida aku täitumist või lihtsalt öelda , et hoidku umbes 12h asja seinas.
              või oskab keegi mingit inteligentset kivi soovitada ?
              Laadimisel pole vahet, kui mõni saab varem täis siis ta lihtsalt ei võta voolu vastu ja hakkab teistest varem soojenema.
              Palju tähtsam on jälgida tühjenemist, et kui kõige nõrgem element on tühi siis koormamine lõpetada. Tavaline praktika ntx akutrellidel, et jõudu nagu on, aga mingil momendil hakkab lihtsalt aeglasemalt käima. Siis ongi üks element tühi ja tema pinge muutub lausa negatiivseks.
              Sedasi pidevalt kasutades läheb varsti asi lühisesse, aga mitte 0 takistusega, vaid pisut voolu piirates ja ongi kogu aku piixus kuigi enamus elemente terved.
              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

              Comment


                #8
                Vs: Akude laadimine

                Esmalt postitatud martinj poolt
                Küsimus: kas ja kui hoolikalt tuleb jälgida aku täitumist või lihtsalt öelda , et hoidku umbes 12h asja seinas.
                või oskab keegi mingit inteligentset kivi soovitada ?
                NiMh akud on väga tundlikud ülelaadimise suhtes.
                NiCd ja NiMh aku laadimisel "ineligentne" laadija tuvastab aku täitumise
                pinge languse järgi, mis NiCd puhul peaks olema ca 20 mV / cell,
                aga NiMh puhul 4...6mV / cell.
                See seletab ära ka miks ei lubata NiMh akusid laadida vanade NiCd laadijatega.

                Seoses sellega leidsin möödunud talvel võrgust suht põhjaliku artikli NiCd ja NiMh kohta kus oli midagi FAQ laadset ja seal siis küsimus, et kuidas kiirlaadida uusi NiMH akusid.
                Vastuses oli öeldud ,et seoses NiMh nii väikese deltaga on pigem küsimus kuidas laadida NiMh akusid väikese vooluga, et mitte maha magada tema täissaamist.

                Ei suuda seda artiklit kuidagi leida. Vb-olla esmasp, saan viite anda kui tööarvutisse lingi olen jätnud.

                Comment


                  #9
                  Vs: Akude laadimine

                  Kahjuks ei leia seda õiget kohta enam üles ja linki ei ole nagu ka jätnud.
                  Aga üks asjalik ja suht-koht põhjalik FAQ on siin:http://www.buchmann.ca/faq.asp

                  Comment

                  Working...
                  X