Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Molexist taskulambi pirn põlema.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Molexist taskulambi pirn põlema.

    Tere. Tänu ühele kindlale situatsioonile oleks tarvis saada rondi kõrvale valgusti. Kõige sobivam oleks, kui saaks torgata 2 traati molexisse ja teised otsad prostalt veneaegse või siis uuema taskulambi pirni külge tinutada. Paraku ma aga arvan, et see asi nõnda lihtne ei ole.
    Andke mõtteid, kas midagi taolist oleks teostatav? Kui pirn läbi põleks, siis see toitekat läbi ei laseks?

    PM saaks ju ka USB'st voolu kasutada, aga asi on selles, et siis peaksin kusagilt hankima mingi isase, mille saaks pessa torgata. Sinna sisse ei ole ju võimalik tinutada. Seega langeks see variant hea meelega välja.

    Tänan, kes viitsib sellise rumala küsimusega pead murda.

    #2
    Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

    osta mingi 13V pirn (hõõglamp) ja pista aga julgelt läbi lüliti ja maybe kaitsme molexisse. midagi ei juhtu selle masinaga... soovitan kasutada isast molexit, ära hakka arvutisiseseid juhtmeid igaks juhuks lõhkuma vaid lihtsalt plugi sisse. võid kasutada molexi pikendust selleks otstarbeks (isase molexi saamiseks)

    Comment


      #3
      Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

      usbist just liiga palju ei saa, standardi järgi ilma küsimiseta oli vist kuni 50mA ja kui arvuti lubab, siis kuni 500mA. Aga enamus masinatel lastakse ka ilma küsimata see pool amprit võtta, ainult vähesed lülitavad kohe toite maha pordilt.
      Ikkagi on molexist märksa õigem toidet võtta kui see on kättesaadav. Punane ots on +5V, kollane +12V ja mustad maad. Kasulik oleks võtta üks isane molexi pistik ja sellest tulevad juhtmed joota lambile. Neid üleminekuid juhtub ikka ventikate küljest saama või siis võid ka arvutipoodidest otsida molexilt ventika heedrile või flopi pistikule üleminekut ja sealt vajaliku osa lõigata.
      Pirnid põlevad katkestusse, see ei tee toitele mitte midagi. Kui palju kasutad, siis võid isegi läbi pesa panna, kergem vahetada. 12V pealt võid kasutada suvalist pisemat auto pirni; 6V jaoks võib ka üht-teist leida. Mugavuse jaoks võid lüliti ka vahele panna.
      Soovitav oleks muidugi kõik kenasti isoleerida, kui võimalik siis näiteks termokahaneva rüüsiga. Lased lambi sokli ümber kokku tõmmata ja on kõik kenasti isloeeritud ja ei sula kuumenedes lahti ka. Termokahanev rüüs ei maksa ka suurt midagi ja korralik variant(selline kareda pinnaga) talub kenasti kuuma ilma tossama hakkamata. Kunagi oomist ostetud mingi odav rüüs küll hakkas peale kuumutamisel suitsema. Kui muud pole, siis saab häda pärast ka jootekolvi korpuse servaga ühtlaselt kuumutades peale panna; otsaga ära puutu, määrid rüüsi tinaga ära.

      Comment


        #4
        Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

        Esmalt postitatud bloody-orc poolt
        osta mingi 13V pirn (hõõglamp) ja pista aga julgelt läbi lüliti ja maybe kaitsme molexisse.
        Läbi lüliti? Mulle on kusagilt kõrvu jäänud, et toitekas peab kohe alguses saama taha kõik seadmed, et kui ta töötab, ei tohi enam midagi lisada. Samas see pirn vist ei võta mingit voolu kah...

        aga kuidas peaks juhtmed ühendama?? http://www.consoleportal.net/article...umbs/Molex.jpg
        Kollane ja... ?

        PM. piisaks ka väiksemast pirnist, ma ei saagi nüüd aru, milliseid pingeid on mul võimalik saada. Äkki mõni 5V peal tööle lükata.

        Andke andeks, olen nii rumal sel alal...

        Comment


          #5
          Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

          pirni pinge ei loe midagi, võimsus loeb. Muidugi kui 12V pirni 5V peale paned, siis ta võimsus kohe väheneb ka. 12V pirnid lihtsalt seepärast, et neid on kõige suurem valik ja nad on odavad. Saada on väga palju erinevaid võimsusi, otsid lihtsalt sobiva.

          12V saad kollase ja musta vahelt. Lüliti võid vabalt panna, ei juhtu seal midagi kui just väga suur pirn pole.

          Comment


            #6
            Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

            teadmata, mida ja kui hästi valgustada vaja on, soovitaks mingit LED lampi, nt
            http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...artnr=615-7192
            ei tasuks unustada, et külma hõõglambi takistus on väike ja sisselülitamisel vooluimpulss nimivoolust kordi suurem...

            Comment


              #7
              Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

              Aga kui paneks kaks 6,3V pirni järjest? Või sobiva arvu madalamapingelisi? Oleks vist lihtsam.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

                Tänan vastajaid.


                siia tahaks panna selle punastava smaili: pirnil on poolused ikka ükskõik??

                Comment


                  #9
                  Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

                  jah on küll

                  Comment


                    #10
                    Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

                    Vahet pole, kas paned 12V või 5V peale; ainult heledus muutub.Kõige suurem selliste pirnide valik(2,5V; 3,5V; 6,3V; 12V; 13,5V; 24V; jne) on Lõunakeskuses Lasnograadis(Zanziballi poolsest uksest sisse minnes kohe paremat kätt).Ning ATP-l on suht ükskõik sellisest mõnesaja mA voolumuutusest kui arvestada asjaolu, et protsessor on võimeline oma voolutarvet muutma 500mA pealt 25A peale ning ATP ei tee sellest suurt numbrit...
                    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                    Projektide pildid
                    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                    Comment


                      #11
                      Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

                      ma tänan teid

                      Comment


                        #12
                        Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

                        Teemaga on ilmselt ühel pool, aga kirjutan tulemustest, kui keegi peaks huvituma.
                        Niisiis.... täna ühendasin ära. Üks traat kollasesse, teine musta, pirniks oli 6,3V mingi vene taskulambi oma.
                        Esimene katse: käivitan arvuti, kõik töötab ja pirn põleb.´
                        Teine katse: lülitan, et pirn kustuks-- hetkega ekraan must ja kõik. Enam ei käivitu. Esimene mõte, et toide läks. Õnneks aitas kaabel tagant mõneks minutiks.
                        Kordasin 3 korda, sama jama

                        ...

                        Comment


                          #13
                          Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

                          Pirn jäi terveks? sa ju ühendasid ta 2* kõrgema tiotepinge peale!
                          Muide, niiviisi saab edukalt kõvakettaid õhtale lasta...
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

                            6,3V pirnid olid kasutusel lampraadiotes skaalavalgustina.Taskulampide pirnidena ei tea et oleks kasutatud.Ning kollane juhe nagu +12V oma!
                            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                            Projektide pildid
                            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                            Comment


                              #15
                              Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

                              Lüliti on ikka nii pandud et ühendab pirni otsad ära? Pirn kustub ära, aga väike kõrvalefekt on.
                              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                              Comment

                              Working...
                              X