Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Molexist taskulambi pirn põlema.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

    Minu viga... loomulikult läks juhe punasesse, mitte kollasesse. Seega 6,3 V pirnile 5V. Ei tohiks nagu probleemi olla..

    Ja lüliti kohta niipalju, et jootmisvea tõttu katkestas see mõlemad rajad, mitte ainult ühe. Ei tahtnud enam lahti kakkuda kah. Ühe sõnaga



    Adapterist töötas nagu vaja...

    Comment


      #17
      Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

      LAHE Nii ammu pole näinud lylitit sellisena yhendatud. See on küll vist toiteka küpsetus lüliti. Adapteriga töötab kyll jh aga seegi annabki varsti otsad kui sama skeemi kasutad. Igaljuhul jh lyliti käib ikka jada ühenduses. Puust ja punaselt siis: Punane juhe arvuti kablas - Lüliti 1 klemm, lüliti teine klemm-pirni korpus, pirni keskpunkt-Must juhe arvuti kablas. "-" tähendab siis "ühenda".
      Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
      1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
      2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

      Comment


        #18
        Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

        Oh meid. Kuhu oleme me oma elektrialgteadmistega jõudnud......
        Muide, Sul vedas, et arvuti terveks jäi.
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #19
          Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

          Tuleb kooliaeg meelde, kui sai pistikust ja traadijupist tehtud "väljalülituse lüliteid". Kuna siis kasutati sulavkaitsmeid, läks "sisselülituseni" jupp aega, pimedas aga õpetaja õpetada ei saanud......
          Lõpplahendus oli loomulikult "triibulised".

          Comment


            #20
            Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

            asi nii et leidub toitekaid, mis väikseimagi lühisvoolu korral lülituvad kaitserežiimile... võid kuulda õrna pininat, ja miski ei tööta, tõma ainult seinast välja. kui taskulambi pirn, siis 2.2-3.6 v olen näinud vene omades kasutusel. ja kui panid selle nn 6.3 v pirni 12 v järele, tekitas see lühise hetkeks ja toitekas lülitas end välja, et ei kahjustaks sul miskit muud. (tean, proovisin ühe toitekaga vee elektrölüüsi).
            tel 53729764

            Comment


              #21
              Vs: Molexist taskulambi pirn põlema.

              Jah üldjuhul lülitavad aga proovi nii 50 korda ja siis küpseb ikka. mul oli kunagi vana akutrell arvuti toiteka järgi ei kannatanud hästi välja klõpsis välja. ma arvasin ka et see kaitse on igavene aga sain nädala tööd teha ja käiski pauk.
              Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
              1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
              2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

              Comment

              Working...
              X