Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

mp3 mängija mp-f63

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    mp3 mängija mp-f63

    Olemas siis eelnimetatud mp3 mängija aga probleem sellest et seda saab laadida ainult arvuti tagant usb juhtmega.Aga tihti viibin maal ja siis saab tühjaks aga pole arvutit maal.Aga kuidas oleks võimalik siis ehitada sellist laadijat et panen seina ja siis laen.Mp3 on maal ühendatud Rahvaaparaat 75 w järele.

    #2
    Vs: mp3 mängija mp-f63

    Loe üleelmist arvutikasutajat :P
    August: lk 28-29
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Vs: mp3 mängija mp-f63

      Tevalos saadaval selline universaalne toiteplokk,

      Sellega saab laadida ka igasuguste mobiilide akusid. Autos samuti.

      Serigos odav autos kasutatav DC/DC konverter koos USB pesaga.

      Aku asemel võib kasutada mingit stabiliseerimata umbes 12V toiteallikat/adapterit.
      Oluline just see, et saab stabiliseeritud 5V mida pleieri aku laadimiseks vaja.
      Tegelikult võib laadija pleieri mängimise ajal kogu aeg küljes olla.
      viimati muutis kasutaja abman; 20 m 2006, 20:33.

      Comment


        #4
        Vs: mp3 mängija mp-f63

        Olen teinud mobiili laadijast ja poolekslõigatud USB pikendusjuhtmest...emane->isane, mistahes odav variant kõlbab.
        4,2V mobiili laadija on ju tegelikult lihtne impulss-toiteplokk ja sobis Philipsi MP3 mängija laadijaks väga hästi.
        Reeglina on MP3 pleierites sarnane 3,7V Li-Ion aku nagu mobiilides. Muidugi kõvasti väiksem, aga laadimispinge on sama.

        Oluline on õigetele otstele USB pesas joota, muidu võib pleier kogu oma sisemise tossu välja lasta ja ongi abi antud .

        (ma usun, et Arvutikasutajas on midagi analoogset mainitud...)

        Muideks...aku õige laadimise eest hoolitseb pleieri enda elektroonika, toitploki ülesandeks on talle see 5V anda, mis muidu USB pesast tuleb.

        Comment


          #5
          Vs: mp3 mängija mp-f63

          Olemas 5v mobiili laadija aga kuidas ma teab et juhtmed õieti on?Ei taha riskida oma venna mp3 maha kärsatamisega.

          Comment


            #6
            Vs: mp3 mängija mp-f63


            NTI technical reference information: pinout diagrams, application note, communication protocol

            Comment


              #7
              Vs: mp3 mängija mp-f63

              Pin Name Cable color Description 1VCCRed+5 VDC 2D-WhiteData - 3D+GreenData + 4GNDBlackGroundKas ma pean siis võtma telefoni laadijast "+" signaali ja selle pin#1 (+5vdc) -ga ühendama ja telefoni laadija -signaali pin#4 (ground)-ga ühendama?
              Siin kohal oleks kasulik ehk kasutada multimeetrit aga seda ei oska kasutada .
              Õhtul leian ka multimeetri üles siis saan täpsemad küsimused esitada.Kuidas ma saan aru et see + signaal on?+Ja kuidas nende ampritega on mis telefoni laadijast tulevad ,usb-s on vist 500mA aga palju telefoni laadijas on?
              viimati muutis kasutaja Hents; 23 m 2006, 18:21.

              Comment


                #8
                Vs: mp3 mängija mp-f63

                Esmalt postitatud Hents poolt
                Pin Name Cable color Description 1VCCRed+5 VDC 2D-WhiteData - 3D+GreenData + 4GNDBlackGroundKas ma pean siis võtma telefoni laadijast "+" signaali ja selle pin#1 (+5vdc) -ga ühendama ja telefoni laadija -signaali pin#4 (ground)-ga ühendama?
                Siin kohal oleks kasulik ehk kasutada multimeetrit aga seda ei oska kasutada .
                Õhtul leian ka multimeetri üles siis saan täpsemad küsimused esitada.Kuidas ma saan aru et see + signaal on?+Ja kuidas nende ampritega on mis telefoni laadijast tulevad ,usb-s on vist 500mA aga palju telefoni laadijas on?
                Nii on. Sind huvitavad USB kaks äärmist kontakti. Must on "-" ja punane "+". Teised white ja green jätad lahti ja et nad kugugi ei puutuks, siis lihtsalt isoleerid.
                Laadija pistiku keskmisele kontaktile läheb "+" ja äärmisele O-rõngale "-". Kui pole kindel mõõda igaks juhuks multimeetriga üle.

                Amprid sind ei huvita, ainult pinge voltides ja selle mõõda laadijal ära.
                MP3 mängija tarbib laadimiseks täpselt niipalju voolu kui tal vaja.
                Mobiili adapteri ~800mA on see vool mida laadija suudab taluda, et 5V pinge veel säilitada.

                Comment


                  #9
                  Vs: mp3 mängija mp-f63

                  Asi selles et simensi laadija ei ole ringi kujuline.Ja nokia laadija on 3.7v.Simensil on selline lapik ots.

                  Comment


                    #10
                    Vs: mp3 mängija mp-f63

                    Multimeetril on neli auku kuhu see banaani pistik pista 20a / a / com /v ja oomimärk. Kui ma tahan mõõta lihtsalt volte et kas see on "+" kuhu ma siis need pistma pean .Multimeeter muide metex m-3800

                    Comment


                      #11
                      Vs: mp3 mängija mp-f63

                      Esmalt postitatud Hents poolt
                      Asi selles et simensi laadija ei ole ringi kujuline.Ja nokia laadija on 3.7v.Simensil on selline lapik ots.
                      Ei ole Nokia (ega Siemensi) laadija 3,7 volti ja ei saagi olla, sest mobiiliakusid ei õnnestu laadida alla 4,3V pingega.
                      Kuna laadimisahel tahab, et see 4,3V oleks "varuga", siis ongi adapterid kuni 6 volti.
                      Näiteks Nokia APC-12E peal on kirjas 5,8 volti, ja ilma koormuseta on see 6 volti, kuid laeb 3,7-voldilist akut. See on normaalne, sest ka MP3 mängija sisemine laadimise ahel viib selle pinge normaalseks, et oma 3,7V akut laadida.
                      Leidub ka üle 6V laadijaid ja selliseid ära kasuta, need kas pole stabiliseeritud või mõeldud vanematele mobiilidele kus kasutati NiMH akusid. Nokia 2110 laadija on üks selline mittesobiv. Neid mitmeid teisigi.

                      Siemensi laadijal pead siis multimeetriga mõõtma kumb pluss, kumb miinus ja muidugi pinget mõõda.

                      Edit: Multimeetri punane juhe "V" auku ja must juhe "COM" auku. "V" ehk punane ongi pluss.

                      Comment


                        #12
                        Vs: mp3 mängija mp-f63

                        Mul käepärast acp - 7e ja kirjas et output : 3,7v ja 355mA

                        Comment


                          #13
                          Vs: mp3 mängija mp-f63

                          Esmalt postitatud Hents poolt
                          Mul käepärast acp - 7e ja kirjas et output : 3,7v ja 355mA
                          Mõõda üle ja kindlasti saad suurema numbri.

                          edit: kopin siia oma katsetuse vanemast ajast:

                          Mul on kasutuses mõlemad, nii APC-7E, kui APC-12E...mobiil on Nokia 6610.
                          Laadimise aeg on natuke erinev...APC-12E kasuks. See erinevus vajaks siis mõõtmist, mida teinud veel pole. Tuleks aku mobiilis tühjaks lasta (ehk minimaalse lubatud pingeni) ja siis mõõta laadimise kestust ja voolu...ja pinge aku klemmidelt, mitte mobla indikaatori põhjal.
                          Laadijate andmed loetuna korpustelt:
                          ACP-7E....3,7V/355mA Made in China (reaalselt väljundpine koormuseta 8,2 volti!!!)
                          ACP-12E....5,7V/800mA Made in China by Astec (reaalselt väljunpinge koormuseta 6,07 volti)

                          Kui pingeid vaatan, siis imestan, et üldse olen seda esimest plönni mobla taha lubanud, kuigi jah...mobla siseselt see stabiliseeritakse niikuinii


                          Ehk siis seda laadijat ma ei julgeks kasutada. Mul laeb Philipsi MP3 mängijat APC-12E.
                          viimati muutis kasutaja sebastian; 23 m 2006, 23:02.

                          Comment


                            #14
                            Vs: mp3 mängija mp-f63

                            Esmalt postitatud abman poolt
                            Tevalos saadaval selline universaalne toiteplokk,

                            Sellega saab laadida ka igasuguste mobiilide akusid. Autos samuti.

                            Serigos odav autos kasutatav DC/DC konverter koos USB pesaga.

                            Aku asemel võib kasutada mingit stabiliseerimata umbes 12V toiteallikat/adapterit.
                            Oluline just see, et saab stabiliseeritud 5V mida pleieri aku laadimiseks vaja.
                            Tegelikult võib laadija pleieri mängimise ajal kogu aeg küljes olla.
                            Kunagist sai ostetud odavalt moblade laadijaid, Realiseerimiskeskusest vist, 29EEK tükk nagu mäletan.
                            Koormuseta väljundpinge umbes 8V, laadimise ajal vool kusagil 0,4A ja pinge
                            4V ringis mitmesuguste erinevate moblade laadimisel.
                            Kasutan neid edukalt musta pinge allikana igasuguste vidinate toiteks kus
                            näiteks 7805 kivi 5V stabiliseerimiseks.
                            Sellise stabilisaatoriga see häda, et juba üle 0,1A vaja kivile radikat ja soojeneb sindrinahk.
                            Eelmises postituses mainisin Serigos müüdavat impuls toiteplokki/laadijat.
                            Ülalmainitud moblade laadijaga sain temaga vabalt 0,3A 5V.
                            Selline komplekt on suurepärane toiteallikas igasuguste 5V elektroonikavidinate toiteks.
                            Mis peaasi ei soojene ja hind väga taskukohane.
                            Kuna on USB pesaga saab ideaalselt mp3 pleierit laadida.
                            Mõned pildid mainitud komplekti testimisest.


                            Comment


                              #15
                              Vs: mp3 mängija mp-f63

                              See sergois müüdav on ju 12v ( ehk siis auto oma ) aga kas kellegil on üle 12v tafot ?

                              Comment

                              Working...
                              X