Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Vesi ja elektroonika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vesi ja elektroonika

    Kuidas täpselt eemaldatakse elektroonikalt nn vedelikukahjustust. Tegemist olevat vist keemilise trükkplaadi pesuga nagu mobiilifirmades räägitakse. Mis vedelikuga ja kuidas seda täpselt tehakse?

    Nagu ma aru saan siis tihedate radade korral on põhiline probleem see, et vesi tekitab oksiidi mis mõned rajad ära lühistab, siis puhastusvedelik peaks oksiidi lahustama hästi ning sedasi puhastab?

    Kui mingile komponendile lühis fataalselt pole mõjunud siis peaks skeem jälle korralikult edasi töötama.
    Kui kuidagimoodi enam ei saa siis vaata manuali.

    #2
    Vs: Vesi ja elektroonika

    Minu arvates on põhiprobleem selles, et vesi ja soolad koostöös võimaliku toitega plaadilt (mobla aku) söövitavad rajad lihtsalt läbi. Sellist moblat olen näinud, displei rajad enamuses auklikud. Pesu enam ei aita.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Vs: Vesi ja elektroonika

      Pesemiseks tavaliselt ikka piiritus, tööstuses lausa isegi piirituse jäägiga(puskari õli).Kuivata ära ja siis piiritus ning hambahari pesevad üle.

      Comment


        #4
        Vs: Vesi ja elektroonika

        Piiritus alati ei aita...soolad lahustuvad piirituses suht halvasti, muu orgaaniline kraam jälle paremini, kui rikkujaks oli näiteks tiigivesi.
        Probleem enamasti selles, et kitsaste radade vahele tekivad nn. soolasillad, mille tulemusena tekib pehme lühis - kui ära kuivab võib töötada, aga ei pruugi.

        Kui tegemist on ainult juppidega trükiplaadiga, siis mina olen üsna heade tulemustega pesnud puhta veega - vanasti nimetati destilleeritud veeks, praegu enam keegi ei destilleeri, aga nimetus on jäänud. Näiteks autopoest võib vaadata Silex B tehnoloogia vett.

        Martin

        Comment


          #5
          Vs: Vesi ja elektroonika

          Näiteks Kontakt 60 : http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...?artnr=650-083. Aitab päris hästi merekoolist tulnud elektroonika elustamisel. Lingi all olev jutt tasub läbi lugeda.
          Sellest on siin varem ka juttu olnud aga ei leidnud vana teemat üles.
          Harjutamine teeb harjutajaks.

          Comment


            #6
            Vs: Vesi ja elektroonika

            Proffidel on veel mingid kiiritusvannid kasutusel .Vist UV kiirgus.

            Comment


              #7
              Vs: Vesi ja elektroonika

              Ma arvan et oli mõeldud ikka ultrahelipesu vanne.

              Comment

              Working...
              X