Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

neoon lambi muundur

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    neoon lambi muundur

    Sai ostetud endale paar arvuti neoon pulka kuid et need tööle hakkaks on vaja muundurit mis teeks 12 voldist neoonile sobiva pinge ning voolutugevuse.Äkki keegi oskaks anda skeemi kuidas sellist muundurit teha?

    #2
    Vs: neoon lambi muundur

    neoonpulk? ei tea,kas ikka tõesti, neoonlamp ei andnud vanasti mingit valgust? ehk päevavalgustoru erilist värvi? ei tea neid uusi asju. Mitu juhet torul?

    Comment


      #3
      Vs: neoon lambi muundur

      torul on kaks juhet ja see on kindlasti neoon mida kasutatakse arvutitel ilupärast.

      Comment


        #4
        Vs: neoon lambi muundur

        CCFL ehk külmkatoodlampi on äkki mõeldud. Sellele on jah tarvis toitepinge inverterit. Uuri näiteks siit: http://www.oomipood.ee/index.php?t=k...i=k%FClmkatood

        Neoon lamp on natuke teine asi.

        Comment


          #5
          Vs: neoon lambi muundur

          Lihtsam on se inverter osta oomipoest täitsa saadav 135 kr kuskil. Arvuti molex-i koht ka sellel.

          Comment


            #6
            Vs: neoon lambi muundur

            CCFLtäpselt selline mul ongi,kuid siis olen ma millestki väga valesti aru saanud.Minuteada peaks seal toru sees olema neoon gaas mis panebki ta siniselt põlema aga ju siis olen valesti aru saanud .Sry!

            Comment


              #7
              Vs: neoon lambi muundur

              Neoon annab oranzi valgust, elavhõbe uv- kiirgust, hõrendatud krüptoon pidi sinist andma, hõrendatud argoon punast, rohelise kohta ei oska öelda.
              -Artificial_Intelligent-

              Comment


                #8
                Vs: neoon lambi muundur

                Need troud toimivad sarnaselt päevavalguslambile. Lahendus torus paneb elavhõbeda aurud kiirgama. Nende tekitatud UV muundatakse toru sisepinda katva luminofoori poolt nähtavaks valguseks. Luminofoore on igasugust värvi.

                Erinevalt päevavalguslambist ei ole CCFL torul kütteniite otstes. Lahendus saadakse käima puhtalt elektriväljaga. Sellest ka kõrge pinge vajadus.
                Natuke juttu: http://www.j-right.com/html/ccfl_lamp.htm
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment

                Working...
                X