Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Maatriksi klaviatuur

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Maatriksi klaviatuur

    Kas arvuti klaviatuur ei ole juba pmselt selline? See saadab ka ju välja klahvi koodi data otsa kaudu.

    Comment


      #17
      Vs: Maatriksi klaviatuur

      Sellele ma ei olegi veel pihta saanud, aga järelikult ta nii ongi. Mul on raskusi programmi kirjutamisega, käskude selgeks tegemine on suht raske. Programm mida pean selleks kasutama asub aadressil: http://oshonsoft.com/
      Sealt programm 8085 simulator ide. Siiamaani ainult tööstuskontrolleritega jamanud. Ja selline Picile programmi tegemine on ikka krdima raske kui ei oska alustada millestki:S

      Comment


        #18
        Vs: Maatriksi klaviatuur

        Kuna sa mainisid protsessorit 8085, siis sa võikisd osta näiteks selle sama protsessori kohta käiva õpku (õpiku abil õpid palju kiiremini kui netis märksõnu otsides). Ma ise lugesin läbi raamatu "Microprocessor Architecture, Programming, and Applications with the 8085". Välismaalt tellides on kasutatud raamat paar dollarit+ postikulu.Tekst on üsna arusaadavalt kirjutatud ja vähemalt mina sain selles valdkonnas lõpuks jalad alla. Seal oli ka see 4x4 klaviatuuri põhimõte koos programmiga esiatud (hiljem olen seda pea igas kontrolleri õpikus kohanud). Pärast selle raamatu läbimist oli kontrolleri 8051 tundmaõppimine ja rakendamine üsna lihtne.

        Comment


          #19
          Vs: Maatriksi klaviatuur

          Võtad 4 pinni väljundiks maatriksile ja teised 4 sisenditeks (koos pull-up'idega). Kõik väljundid kõrgeks. Hakkad järjest väljundeid madalaks lülitama ja kontrollid, kas mõni sisend sai ka madalaks s.t. kas klahv vajutatud. Klahvi koodi moodustamiseks on sul hetkel madala väljundi nr. ja vastava madala sisendi number. Mis siin keerulist?
          NB! Väljundid tuleks ühendada läbi vastupidi lülitatud dioodide.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #20
            Vs: Maatriksi klaviatuur

            Muu muidu lihtne aga ma ei oska programmi kirjutada, ja programm peab olema selline, et klaviatuuri nuppudena kasutan arvuti omasid (16nuppu-ükskõik millised siis). Eriti peavalu valmistabki see kuidas ma saan arvuti klaviatuuri nupu aadressi määrata programmi, et simulatsioonis saaksin klahvile vajutades vastava tähe LCD-le.

            Comment


              #21
              Vs: Maatriksi klaviatuur

              Mis kujul simulaator klahvivajutusi tahab? Kui dekodeerituna - vajutad "L" ja kirja läheb ka "L", siis tuleb vaid maatriksilt loetu viia sobivasse vahemikku liitmise või lahutamisega. Või look-up tabeliga.
              Kui tahad reaalset PC klaveri koodi, läheb tiba keerulisemaks. Nimelt saadab ta 2 baidist koosnevaid koode nii vajutamisel kui nupu lahti laskmisel. Lisaks peab sünkroniseerima vastuvõtjaga.
              PICi koodinäide AT-klaveriga suhtlemiseks: http://www.electronic-engineering.ch...oard_v1xx.html
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment

              Working...
              X