Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

fototranss. PNP või NPN?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    fototranss. PNP või NPN?

    Ühesõnaga probleem selles, et üks reflex detector on viga saanud. Klaasist lääts on puruks. Oleks vaja asendust leida, kuid originaali pealt tüüp jms maha kulunud. Tegu on SICK tootega. Kui metall kesta lahti võtsin, siis seest leidsin sihukese "tünnikese" mille sees siis on ülejäänud komponendid peale fototransi ja valgusallika. tünnikese peal on juhtmete juurde kirjutatud toitepinge 10...30V, max lülitusvool 200mA, maandus ning transi otsad E,B,C. Mure nüüd selles, et kuidas teha kindlaks, kas tegu NPN või PNP tüüpi tegelasega?
    viimati muutis kasutaja raitl; 08 m 2006, 11:10. Põhjus: Teema konkreetsemaks
    Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

    #2
    Vs: fototranss. PNP või NPN?

    Küllap ta on NPN, teistsuguseid ei olegi eriti silma hakanud.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Vs: fototranss. PNP või NPN?

      kui siirded on terved,siis annab ehk testriga välja mõõta

      Comment


        #4
        Vs: fototranss. PNP või NPN?

        NPN ikkagi jah.

        Aga nüüd selline mure, et otsin sobivat asenduskandidaati.
        Olemasolevad andmed:
        Kood:
        voltage supply range - 10...30V
        max supply current - 60mA
        max switching current - 200mA
        voltage drop - 1.8VDC
        response time - 500us
        protection calss - IP65
        Lisaks veel see, et kasutab 5 juhet.
        1-valgusallika +
        2-valgusallika -
        3-toide(10-30V)
        4-mätas
        5-signaal

        Hetkel muidu silma jäänud selline isend: http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...age=!37-563-01

        Esimene probleem on see, et ei ole Tevalost leidnud veel 200mA väljundis kannatavat isendit. Max 100mA olen leidnud. Samas, kui reaalne on, et 100mA väheks jääb, sest tegu on ju protsessorile HI/LO signaali edastamisega.

        Samas ühendamine jääb mulle segaseks. kust otsast sealt see signaal välja võetakse?
        Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

        Comment


          #5
          Vs: fototranss. PNP või NPN?

          Seal on ilmselt mingi täiendav elektroonika veel sees, sest klassikalisel reflekssensoril (näiteks SG-2BC) on neli koiba - valgusdiood 2 ja fotodiood/fototransistor 2. Sel juhul pead asja natukene sobitama.

          Mikrokontrolleri voolutarve on tühine, parimal juhul on kontrollerplokil omakord optron ees, mis ka palju ei taha - 5mA ehk kõige rohkem.
          If you think education is expensive, try ignorance.

          Comment

          Working...
          X