Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Roboti ehitus...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Re: Vs: Roboti ehitus...

    Esmalt postitatud raadiolamp poolt
    Ma sain ka oma roboti kokku. Infrapuna värk toimib. Kui palju on võimelised RB0-RB3 pinget välja andma?
    Voolu ikka ehk? Kuni 25mA! Mootorite jaoks minu arvates vähe. Kasuta puhvertransse BC547 ja muuda juhtimise polaarsust. Vüi kivi ULN2003 ilma koodi muutmata.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #17
      Vs: Re: Vs: Roboti ehitus...

      Voolu tuleb sealt piisavalt, et teisi skeeme lülitada või LED põlema panna või pisemast piesost heli välja võluda. eriti sinna otse panna ei soovitata, kipub maha põlema...

      Comment


        #18
        Vs: Re: Vs: Roboti ehitus...

        Seal on mootorite jaoks võimendusskeemid. Kui oommeetrist voolu otstele anda siis ei reageeri.
        * * *

        Comment


          #19
          Vs: Re: Vs: Roboti ehitus...

          oommeeter ei anna mingit arvestatavat pinget/voolu. kui tahad seda trigerida, siia anna sinna ikka otse 5V patakast peale.

          Comment


            #20
            Vs: Re: Vs: Roboti ehitus...

            Andsin mingisugusest akust 3V peale. Voolu tarbis siis kuskil 5-6mA. Pean mikroskeemi raha kokku ajama ja siis proovima. Loodan et mul õnnestus andurite paika panek ja skeemis vigu ei oleks, kuna koostasin ise trükiskeemid. Mis puutub robotite võistlusse siis võiks seda assja arendada. Kui huvilisi oleks prooviks isegi kaasa teha.
            * * *

            Comment


              #21
              Vs: Re: Vs: Roboti ehitus...

              mõtlesin võistluseks nt squassipalliga jalgpallimang 1vs1... väljak 2 ruutmeetrit.

              Comment


                #22
                Vs: Re: Vs: Roboti ehitus...

                Et siis puldi teel juhitavad?
                * * *

                Comment


                  #23
                  Vs: Re: Vs: Roboti ehitus...

                  see pole robot. robot mõtleb meil ikka ise, kuidas pall väravasse veeretada

                  Comment


                    #24
                    Vs: Re: Vs: Roboti ehitus...

                    See oleks juba päris huvitav välja mõelda.
                    * * *

                    Comment


                      #25
                      Vs: Roboti ehitus...

                      Protsessorist: 16C84 on vananenud ja kallis. Proovi parem 16F628-t. Vanaga kokkusobiv aga hulka vidinaid juures, saad robotile lisaomadusi tekitada (hiljem, kui ise progemine huvi hakkab pakkuma).
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #26
                        Re: Vs: Roboti ehitus...

                        veel parem osta 16F88. sellel paad A/D muundurit küljes (analoog input nt joone jälgimiseks või kauguse hindamiseks vmt toredat). (võibolla on see 628'l ka peal...ei tea pole kasutand). F88'l on rohkem mälu ka minu teada. aga noh eks sa ise vaata...

                        PS soovitan alustuseks ka picaxe't (millest ma siin korduvalt rääkinud olen). Ise on pic, aga progremine on basikus ja programmaatoriks on comport+2 takistit e stereokaabel (originaalis kasutataksegi com->stereo kaablit). varsti varsti tuleb välja uus seeria, mis paseerub 18F seerial, e käske jmt toredat on veel rohkem juures, mida kõike kasutada saab...

                        Comment


                          #27
                          Vs: Re: Vs: Roboti ehitus...

                          Eks ma uurin seda mikroskeemi asja. Programmeerimine hakab huvi pakuma kuna on plaan ka endal ka kunagi roboteid välja mõelda. Ei ole leidnud head programmi assambleri kirjutamiseks. Peaks lihtsamad käsud endale selgeks tegema. Kui panna teine mikroskeem, siis tuleb programmis mikrokontrolleri tüüp muuta, aga see pole kuigi raske. Robotis kasutatakse ikka flash tüüpi mälusid.
                          * * *

                          Comment


                            #28
                            Vs: Roboti ehitus...

                            Kuna 16f84 ja 16f628 on väga sarnased (viimasel lihtsalt võimalusi rohkem), peaks 84 kood ilma muutusteta käima minema. Peaks...
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #29
                              Vs: Roboti ehitus...

                              Ma mõtlesin kasutada PIC16F88-t. IC-prog-iga pole võimalik üldse niisugust programmerida. Sel mikroskeemil tundus ka olema palju võimalusi. Sokeldus sobib igatahes. Programmi muutmisel ikka küsin üle, kui on vaja. Kas ei ole mõnda head programmi assambleri kirjutamiseks? Võiks olla lihtsamad käsud ka sees. Või on mõni tark raamat kust neid käske vaadata saab. Kuna mind huvitab ka see programmi pool, siis oleks hea kui midagi algajale oleks välja pakuda. On hea programmi tundes teada, mis robot teeb. Võibolla prooviks isegi mõne lisafunktsiooni välja mõelda ja nendele programmi kirjutada.
                              * * *

                              Comment


                                #30
                                Re: Vs: Roboti ehitus...

                                see on suht normaalne ma arvan: http://www.mstracey.btinternet.co.uk...al/picmain.htm

                                PS millal pildid upitud saavad?

                                Comment

                                Working...
                                X