Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

trafo peksab automaate välja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    trafo peksab automaate välja

    mul selline probleem et mul on korralik 500w toroid trafo töötab muidu ilusti aga ainuke asi et ta kipub koguaeg automati välja lööma automaat on 16A.. kas on abi kui ma panen kondensaatori primaarmähisele vahele või on veel mõni lihtne varjant...

    #2
    Vs: trafo peksab automaate välja

    Kasuta nn. soft start lülitust primaarpoolel; skeeme leiat googeldades.Kõige lihtsam variant ongi paberkondensaator(a´la 1uF 500...600V) jadamisi võrgumähisega ning viitelülitus relee näol(peale mingit aega lühistab kondensaatori).On variante ka sümistoridega ning spetsiaaltakistitega.
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

    Comment


      #3
      Vs: trafo peksab automaate välja

      Mina kasutan NTC takistit, otsi Tevalo poest. 600VA trafo jaoks maksab selline takisti nii umbes 5 eurot, ei tea kui suur raha see sinu jaoks on, kuid juhul kui releesid just vabalt käes pole - on NTC parim variant. Ei kannata samas siiski sisse-välja plõksimist.

      Comment


        #4
        Vs: trafo peksab automaate välja

        Sama probleem ühes varasemas teemas, ehk abiks:
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #5
          Vs: trafo peksab automaate välja

          Esmalt postitatud noorelektroonik poolt
          mul selline probleem et mul on korralik 500w toroid trafo töötab muidu ilusti aga ainuke asi et ta kipub koguaeg automati välja lööma automaat on 16A.. kas on abi kui ma panen kondensaatori primaarmähisele vahele või on veel mõni lihtne varjant...
          Mis imeelukas see toroidtrafo on, et 500W isend 16A automaadi välja peksab? Pole küll toroidide hingeeluga kursis, aga juhul kui toroidtrafo tekitab elektrivõrgus (suuri) voolukõikumisi, siis tasuks vaadata oma elamise elektrikilpi - vahest on seal ees B-karakteristikuga automaadid. Lahenduseks oleks vahetada automaat (automaadid) C-karakteristikuga automaatide vastu välja. C-kar. automaadid on natuke tundetumad voolukõikumiste vastu. Teine varjant: trafo on lihtsalt tuksis, mähis on kuskilt lühises ja kogu moos.
          Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

          Comment


            #6
            Vs: trafo peksab automaate välja

            500w toroid trafo töötab muidu ilusti!!!

            Comment


              #7
              Vs: trafo peksab automaate välja

              Esmalt postitatud Tikk poolt
              siis tasuks vaadata oma elamise elektrikilpi - vahest on seal ees B-karakteristikuga automaadid. Lahenduseks oleks vahetada automaat (automaadid) C-karakteristikuga automaatide vastu välja. C-kar. automaadid on natuke tundetumad voolukõikumiste vastu.
              Ei tohiks foorumis soovitada automaadivahetust, kui pole kindel, kas pärast vahetust ka kaitserakendus tagatuks jääb!

              Comment

              Working...
              X