Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Samaväärsete patareide ühendamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Samaväärsete patareide ühendamine

    Ma tean eletroonika seadusi ja tean kuidas aku- ja patareielemente ühendada aga tekkis väike kahtlus ühe olukorra üle, näiteks mida teie teeksite. Ostsin ühe toote, millel on mõned pistiku kontaktid mida saab puldi abil sisse/välja lülitada. Suht selline hiina toode on aga töötab täitsa hästi. 20-30 meetrit läbi maja plokkide läheb signaal kenasti läbi. Puldil on kasutatud kahte 12V pisikes patareid ja mina pole veel näinud, et patareid tuleb paigaldada nagu rööbiti. plussid lähevad omavahel kokku ja miinused omavahel. Lõpptulemuseks jääb sama pinge aga mahtuvus suureneb. Tean füüsikast, et nii võib teha aga mulle on kõrvu jäänud, et sellegi poolest hakkab üks element mingil määralt teist laadima või tühjendama. Lõpuks pika aja peale on patakad tühjad. Ma pole küll katsetanud, sest see seade töötab ühe 12V patareiga ka normaalselt aga sooviks ikkagi teada kuidas see asi ikka on... kuidas selline toode üldse namodi mõeldud on?
    msn: pois11@hotmail.com

    #2
    Vs: Samaväärsete patareide ühendamine

    Kui patareid on tõepoolset niimoodi ühendatud, tekib ka minul kahtlusi. See sobiks, kui oleks tegemist täiesti ühesuguste elementidega. Reaalselt nii ei ole ja üks patakas tühjeneb ilmselt alati varem, kui teine (peale mõningast kasutamist kindlasti). Sel juhl hakkab suurema pingega patarei tühjemat laadima, kulutades selleks väärtuslikku energiat, mis võiks hoopis koormusesse minna.
    On's patakad tõesti paralleeli keevitatud?
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Vs: Samaväärsete patareide ühendamine

      Millegipärast tehakse seda vahest jah. Mul on Logitch V270: http://www.logitech.com/index.cfm/pr...ONTENTID=10916
      , millel on kaks elementi just samamoodi paralleelselt ühendatud. Hetkel laen ja kasutan selle hiire akusi ühekaupa ja tundub, et vastupidavus ühe akuga on peaaegu sama hea kui kahega.
      http://groups.google.com/group/ee.ho...roonika/topics

      Comment


        #4
        Vs: Samaväärsete patareide ühendamine

        Ahah, mina kah imestasin!
        Ja lõikasin selle + klemmi pooleks nii, et sain kummalegi patareile omaette klemmi
        ning tinutasin 2 schotky dioodi 1N5819 anoodidega nende külge.
        Katoodid aga kokku ja sinna ka juhtme mis + klemmist skeemi läks.
        Nüüd toidetakse vidinat läbi dioodide omaette patareist ja patareid ei mõjuta enam teineteist.

        Veel! R2-ele 47kom takisti paralleeli tinutamine suurendab toimeulatust 2x.
        viimati muutis kasutaja abman; 28 m 2006, 22:28.

        Comment


          #5
          Vs: Samaväärsete patareide ühendamine

          Millise seadmega seda tegid kas selle hiirega või puldiga? Kui see nii toimima hakkab siis ma teen sama moodi. Saen selle klemmi pooleks ja panen dioodid külge. Aga ma ei saanud aru mis R2 sa selle 47Kilose takisti tinutasid? Kus kohas see asub. Võibolla viitsid nats lahti seletada miks just selle osa juurte lisamisel signaali tugevus suureneb? Kas patareid tühjenevad selle tõttu kiirimini ka või saab mingi osa liialt koormust, et võiks maha kärsata. Äki käib jutt üldse sellest hiirest? Õhtul rohkem aega siis kisun selle puldi lahti ja vaatan ka sisse ja panen need dioodid ära.

          Esmalt postitatud abman poolt
          Ahah, mina kah imestasin!
          Ja lõikasin selle + klemmi pooleks nii, et sain kummalegi patareile omaette klemmi
          ning tinutasin 2 schotky dioodi 1N5819 anoodidega nende külge.
          Katoodid aga kokku ja sinna ka juhtme mis + klemmist skeemi läks.
          Nüüd toidetakse vidinat läbi dioodide omaette patareist ja patareid ei mõjuta enam teineteist.

          Veel! R2-ele 47kom takisti paralleeli tinutamine suurendab toimeulatust 2x.
          viimati muutis kasutaja pois11; 29 m 2006, 07:20.
          msn: pois11@hotmail.com

          Comment


            #6
            Vs: Samaväärsete patareide ühendamine

            Nagu öeldakse - pilt ütleb rohkem kui 1000 sõna!




            Selline vidinas siis!
            Tegelikult töötab ainult ühe patareigagi suurepäraselt. Dioodid panin sellepärast,
            et oli kingituseks ja mine tea, kas pannakse 1 või 2 patareid!
            Enne R2 vähendamist tarbis voolu umbes 2,5mA. 47kom = 4mA ja 43kom = 6mA.
            36kom lakkas saatja töötamast – tõenäoliselt läks moduleerimine piiramisse.
            Selline oli kõige lihtsam viis saatja võimsust väheke tõsta.
            Saatjas kasutatakse sellist kodeerimise kivi HS2262A-R4 ja siit saab infot;
            Search for stock, prices and datasheets for electronic parts by distributor and manufacturer.

            Põhimõtteliselt on see saatja sarnane tavaliste autopultides olevatega.
            Ka tarbitav vool läheb läbi valgusdioodi mis nupulevajutamisel süttib.
            4-10mA see tavaliselt ongi.

            Siit saab veel lisainfot;

            (dekoori kivi leiab nagu koodrigi oma siin teemas ( PT2272 ))

            Comment


              #7
              Vs: Samaväärsete patareide ühendamine

              Selge pilt.. käisin juba päeval tevalost läbi ja ostsin vajalikud jupid ära ja lõpetasin mõned minutid tagasi tinutamise. Eraldasin pluss klemmid ja lisasin selle 47kilose takisti ka ja tõepooles asi muutus äkilisemaks. Huvitav mul on sama lugu, et see seade läheb kingituseks, mida sellega linna korteris ikka teha on, maal leiab sellele rohkem prakilist väärtust. Ei tea kas neid pistiku pesasid saab tulevikus kuskilt eraldi ka juurde osta?

              Igatahes suured tänud kasutajale abman
              msn: pois11@hotmail.com

              Comment


                #8
                Vs: Samaväärsete patareide ühendamine

                Vaevalt, et ainult neid pesasid kusagilt osta saab.
                Mõni, kes puldi ära kaotanud või see katki läinud ehk müüb, kui viitsib jamada.

                Praegusel ajal on Novaluxides ja Superboxides igasu vidinaid müügil ja
                komponendid mida nendes kasutatakse on üksikult ostes kordi kallimad kui
                vidin milles teda kasutatakse.

                Kõige drastilisem näide oleks ehk lihtlabane säästulamp.

                Comment


                  #9
                  Vs: Samaväärsete patareide ühendamine

                  Kas sain õieti aru, et kaks elementi ühendati läbi dioodide paralleeli. 1 diood tekitab 0,5 voldise pingelangi, seega täis patarei puhul on 1,5 volti elemendi pinge, peale dioodi jääb järele 1 volt, mis on maksimaalselt tühja elemendi pinge, mille puhul võib (kuid ei pruugi) elektroonika veel töötada. Kuid kui element tühjeneb, siis suht ruttu jääb masinavärk seisma. Mina küll nii ei teeks. Pigem kasuta 1-te elementi korraga.

                  Edit 12 voldise elemendi korral on asi õieti lahendatud

                  Comment


                    #10
                    Vs: Samaväärsete patareide ühendamine

                    Esmalt postitatud urmas78 poolt
                    Kas sain õieti aru, et kaks elementi ühendati läbi dioodide paralleeli. 1 diood tekitab 0,5 voldise pingelangi, seega täis patarei puhul on 1,5 volti elemendi pinge, peale dioodi jääb järele 1 volt, mis on maksimaalselt tühja elemendi pinge, mille puhul võib (kuid ei pruugi) elektroonika veel töötada. Kuid kui element tühjeneb, siis suht ruttu jääb masinavärk seisma. Mina küll nii ei teeks. Pigem kasuta 1-te elementi korraga.

                    Edit 12 voldise elemendi korral on asi õieti lahendatud
                    Tegemist ongi ju 12V-iga!

                    AGA!
                    Kui tegemist väikese koormusega, võib dioodi vabalt kasutada,
                    pingelangu praktiliselt ei teki. Antud juhulgi, 5mA pole mingi arvestatav koormus.

                    Näiteks, on selline kell-taskulamp, millel vaja küllaltki sageli patareisid
                    vahetada, noh ja siis sea jälle kellaaega uuesti paika. Igavesti tülikas!
                    Selles on 2 patareid, 1 patarei pealt toidetakse kella,
                    mõlema pealt taskulampi ja äratuse piuksu.

                    Panin kellale pinge läbi dioodi ja selle taha suure
                    mahtuvusega elektrolüütkondensaatori paralleeli.
                    Nüüd ei ole enam mingit probleemi, vaheta patareisid kasvõi tund aega!
                    Ja saab patareide ressursi täielikult ära kasutada, juba vanemate
                    patareidega pärast taskulambina kasutamist, tõuseb patarei pinge
                    jälle niipalju, et elektrolüüt 1,5V-ni laetud saab.
                    viimati muutis kasutaja abman; 30 m 2006, 15:00.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Samaväärsete patareide ühendamine

                      Esmalt postitatud urmas78 poolt
                      1 diood tekitab 0,5 voldise pingelangi, seega täis patarei puhul on 1,5 volti elemendi pinge, peale dioodi jääb järele 1 volt, mis on maksimaalselt tühja elemendi pinge, mille puhul võib (kuid ei pruugi) elektroonika veel töötada. Kuid kui element tühjeneb, siis suht ruttu jääb masinavärk seisma. Mina küll nii ei teeks.
                      Kas mitte Shottky pingelang väiksem pole? Minu meelest nõrga vooluga on see vahemikus 0,2...0,3V. Tugevam vool = suurem pingelang.
                      AA galvaanielemendid võiksid sel juhul akusid asendada. Parasjagu tõmmatakse 1,5V pealt 1,2V-ni.
                      Muidugi sellistes seadmetes, mis 1,2V akusid seedivad.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Samaväärsete patareide ühendamine

                        Oleks toredam vist isegi Ge dioode kasutada...
                        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                        Projektide pildid
                        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                        Comment

                        Working...
                        X