Kas mingite kodusemate vahenditega saab trükiplaati söövitada? Millega saaks? Saaks siis kasvõi ühest plaadi poolest lahti ja teise kraabiks vajalikud vahed ise.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
tekstolliidist trükiplaat koduselt
Collapse
X
-
Raudkloriidiga sai päris pikalt kodus söövitatud. kui tahad terve poole folgaa maha saada, aja nuga ettevaatlikult folgaa kihi alla ja kanguta. Tuleb küll!
Radu võib joonistada ka nitrovärviga.- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
-
Mina teen ka markeriga.
Selline näeb välja minu trykiplaadi-tegemise-protsess
1) teen arvutiga skeemi.
2) pesen plaadi puhtaks, asi peab yhtlaselt läikima (praktika näitab, et kõige paremini toimib kunagi ammu-ammu toodetud puhastusvahend "bio-kadri", asjal mingit liivataolist värki sees, mis lausa poleerib plaati.). Liivapaberit, eriti jämedat ei soovita, tõmbab jooned sisse ja siis kipub vedelik sinna ikka ära sööma, tekib rada, mis nagu juhuks aga ei juhi kaa, või siis ei juhi, kui just kõige rohkem vaja olex.
3) rajad peale, markeriga.
4) raudkloriidi asi ulpima, kogu kupatus väikse pliidi peale. Mingi ekstsentrikuga ja mootoriga ajam asja liigutama, tasa-tasa (tänud idee eest Juho'le).
5) pesen plaadi puhtaks
6) võtan selle markeri mingi kangema jamaga maha, mingi bensiin või piiritus või lahusti kõlbab kyll
7) puurin augud
8) suurema puuri otsaga keeran teravad servad vastaspoolt maha.
Comment
-
2 küsimust sinu tehnoloogia kohta:
a) mille järgi radu joonistad - kärnid augukohad ette või kuidas?
B) ikkagi, mis marker? Ise kasutan "OHPen" by "Stabilo" aga kipub mõnikord maha tulema.- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
Comment
-
Mina teen samas stiilis nagu relco. Esiteks puurin augud siis joonistan ja siis söövitan. Joonise mõtlen kas ise või on olemas. Mingit proget ei kasuta.Markeriks kasutan Edding 404 ja Edding 400 üks jämedam ja teine peenem.Saab täiesti normaalselt teha. Hea on kui marker on must minule tundub, et teised värvid on nõrgemad.Väga peenikest on halb teha aga siiani on saadud pea kõik plaadit tehtud. Aga ise mõttlen ,et tuleks proovida seda UV värki.kas seal on nii ,et säristad ära ja siis ilmutad ja siis söövitad või.ja mis vahendit kasutada söövitamiseks.Mille järgi valida säristus aeg need küsimused vaevavad ja kas laser printeriga saab teha kasutaks kalkapaberit see pidi hea olema.
Comment
-
Oot-oot! Relco vist ikka esiteks vedas rajad ja söövitas ja alles siis puuris! Puurimine määrib plaadi jubedalt ära. Ja aukude ümber tekivad "kraed", eriti kui nüri puur on
Ilmselt on kõige olulisem ikka poleerimine?
UV puhul käib värk tõesti nii: säritad, ilmutad ja söövitad. Mina söövitasin raudkloriidiga. Muidu hea aga mäkerdab. Plaadi solgutamise asemel saab ta panna lahuse pinnale ujuma (pindpinevus!) rajad allapoole. Võtab hästi, teisipidi olles sadestub vask plaadile ja takistab reaktsiooni. 2-poolse plaadiga on muidugi raskem.- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
Comment
Comment