Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

tekstolliidist trükiplaat koduselt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    tekstolliidist trükiplaat koduselt

    Kas mingite kodusemate vahenditega saab trükiplaati söövitada? Millega saaks? Saaks siis kasvõi ühest plaadi poolest lahti ja teise kraabiks vajalikud vahed ise.

    #2
    Raudkloriidiga sai päris pikalt kodus söövitatud. kui tahad terve poole folgaa maha saada, aja nuga ettevaatlikult folgaa kihi alla ja kanguta. Tuleb küll!

    Radu võib joonistada ka nitrovärviga.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Ise olen alati markeriga radu joonistanud.Tunduvalt mugavam,kui mingi värviga plötserdamine.
      Ostad veel 2tk.,üks peenike,teine jämedam.
      Korralikud markerid algavad 20.st kroonist.

      Comment


        #4
        Mis markereid kasutad ja kuidas enne plaati töötled? Kas puurid augud enne või pärast söövitamist?
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Tahaks ka teada mis marker on. Ei ole veel sobivat leidnud.Siiani kasutan küünelakki-hea väike pintsel ka olemas
          Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

          Comment


            #6
            Mina teen ka markeriga.
            Selline näeb välja minu trykiplaadi-tegemise-protsess

            1) teen arvutiga skeemi.
            2) pesen plaadi puhtaks, asi peab yhtlaselt läikima (praktika näitab, et kõige paremini toimib kunagi ammu-ammu toodetud puhastusvahend "bio-kadri", asjal mingit liivataolist värki sees, mis lausa poleerib plaati.). Liivapaberit, eriti jämedat ei soovita, tõmbab jooned sisse ja siis kipub vedelik sinna ikka ära sööma, tekib rada, mis nagu juhuks aga ei juhi kaa, või siis ei juhi, kui just kõige rohkem vaja olex.
            3) rajad peale, markeriga.
            4) raudkloriidi asi ulpima, kogu kupatus väikse pliidi peale. Mingi ekstsentrikuga ja mootoriga ajam asja liigutama, tasa-tasa (tänud idee eest Juho'le).
            5) pesen plaadi puhtaks
            6) võtan selle markeri mingi kangema jamaga maha, mingi bensiin või piiritus või lahusti kõlbab kyll
            7) puurin augud
            8) suurema puuri otsaga keeran teravad servad vastaspoolt maha.

            Comment


              #7
              2 küsimust sinu tehnoloogia kohta:
              a) mille järgi radu joonistad - kärnid augukohad ette või kuidas?
              B) ikkagi, mis marker? Ise kasutan "OHPen" by "Stabilo" aga kipub mõnikord maha tulema.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Mina teen samas stiilis nagu relco. Esiteks puurin augud siis joonistan ja siis söövitan. Joonise mõtlen kas ise või on olemas. Mingit proget ei kasuta.Markeriks kasutan Edding 404 ja Edding 400 üks jämedam ja teine peenem.Saab täiesti normaalselt teha. Hea on kui marker on must minule tundub, et teised värvid on nõrgemad.Väga peenikest on halb teha aga siiani on saadud pea kõik plaadit tehtud. Aga ise mõttlen ,et tuleks proovida seda UV värki.kas seal on nii ,et säristad ära ja siis ilmutad ja siis söövitad või.ja mis vahendit kasutada söövitamiseks.Mille järgi valida säristus aeg need küsimused vaevavad ja kas laser printeriga saab teha kasutaks kalkapaberit see pidi hea olema.

                Comment


                  #9
                  Et mis markerist siin jutt siis õigupuulest käib?
                  Tavalisest veekindlast markerist mida igast putkast osta saab? Või on tegu ikkagi mingi spets markeriga?

                  Comment


                    #10
                    mina ise ostan kontoritarvete poes mingi veekindel ja millele iganes

                    Comment


                      #11
                      Oot-oot! Relco vist ikka esiteks vedas rajad ja söövitas ja alles siis puuris! Puurimine määrib plaadi jubedalt ära. Ja aukude ümber tekivad "kraed", eriti kui nüri puur on
                      Ilmselt on kõige olulisem ikka poleerimine?

                      UV puhul käib värk tõesti nii: säritad, ilmutad ja söövitad. Mina söövitasin raudkloriidiga. Muidu hea aga mäkerdab. Plaadi solgutamise asemel saab ta panna lahuse pinnale ujuma (pindpinevus!) rajad allapoole. Võtab hästi, teisipidi olles sadestub vask plaadile ja takistab reaktsiooni. 2-poolse plaadiga on muidugi raskem.
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #12
                        Ise olen kasutanud vanni alla pandud töötavat valjukat. Paneb ka lahuse liikuma
                        Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

                        Comment


                          #13
                          Nii et siis markeri all rajad jäävad alles ja muu sööbib ära?

                          Comment


                            #14
                            Nii et siis markeri all rajad jäävad alles ja muu sööbib ära?
                            Oled asjast õieti aru saanud küll
                            Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

                            Comment


                              #15
                              ma hakkan ka asjale pihta saama.. aga kust seda raudkloriidi saada??(ei ela tln'is)

                              Comment

                              Working...
                              X