Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mängukonsool Gameboy elektroonikaharrastajatele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mängukonsool Gameboy elektroonikaharrastajatele

    Vaatan, et siinkandi rahvas ei ole veel avastanud Gameboy mängukonsooli hüvesid elektroonikaprojektide teostamiseks. Harrastajad üle maailma on täielikult Gameboy konsoolid lahti häkkinud ja teinud valmis tasuta programmeerimisvahendid nende programmeerimiseks. Gameboy-seeria konsoolide eeliseks on see, et nende hinnad on märkimisväärselt odavnenud ja kasutatud peast saab selle juba poolmuidu kätte. Sellel on värviline ekraan ja selle peale saab ehitada imevigureid - isegi ossillograaf on valmis ehitatud. Programmeerimiseks kõlbab PC printeri port ning terve hunnik emulaatoreidki on valmis tehtud, et valmisnikerdatud softi otse arvutis testida.

    Soovitan soojalt sellega tegelema hakata - saab hea kogemuse programmeerimisest ja elektroonikast (kui teha mingi vidin valmis).

    Ülevaate Gameboy konsoolidest leiab siit:


    Elektroonikast:


    Ja muidugi Google on abiks igasugu projektide leidmisel.

    Olen ise asjaga 1 aasta pusinud ja leidnud, et konsooli rakendusvaldkondasid oleks tõepoolest palju.

    Asi on seda väärt, et asja kohta eraldi alamgrupp tekitada, juhul kui huvilisi tekib.

    #2
    Vs: Mängukonsool Gameboy elektroonikaharrastajatele

    Kuna asjas kättpidi sees oled, ehk oskad mainida, mis LCD-d värvilisel pruugitakse ja kuivõrd lihtne oleks teda oma prose külge pookida? Või tead tüübinumbrit?
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Vs: Mängukonsool Gameboy elektroonikaharrastajatele

      Konsooli ei ole lammutada üritanud, pole vajadust olnud, seega ei tea ka ekraani hardware-poolest midagi. Kindlasti leiad selle kohta netist infot.

      Kui sobib, kasuta konsooli tervikuna. 2 võimalust:

      1) Hangid programmeeritava "flash-cartridge", kuhu kopeerid arvutist omatehtud programmikoodi ning pistad mänguliidese porti ja oma elektroonikasüsteemi ühendad konsooli link-porti, kus on 3 programmeeritavat sisend/väljundit kasutada (toimib ka järjestikliidesena, max kiirus 2Mbit/s konsoolist välja).

      2) Ühendad oma protsessori otse link-porti, mille kaudu laadid konsooli oma progre, mis võimaldab link-pordi kaudu konsooli täielikult juhtida. Väljaspoolt saab konsooli andmeid saata 6Mbit/s ja ehk kiireminigi (juhe ei tohi sel juhul pikk olla).

      Jutt käis siis Gameboy Advance (+SP) konsoolist.

      Comment


        #4
        Vs: Mängukonsool EPROM AT27C256 elektroonikaharrastajatele

        Kui keeruline seda gameboy ossi teha on ja mis see maksma läheb?

        Comment


          #5
          Vs: Mängukonsool Gameboy elektroonikaharrastajatele

          Kui tellid plaadi ja kivi, siis on vaid kokkujootmise vaev. KIvi pead nagunii tellima, seal on ju kood. Saab osta ka täiskomplektset plaati, on tiba liiga kallis.
          Kui muud vidinad leiad vanadelt plaatidelt, nagu ma ise tegin, läks maksma vaid kivi hinna.
          Eriti vägev oss see küll ei ole...
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            Vs: Mängukonsool Gameboy elektroonikaharrastajatele

            Esmalt postitatud ledelectronics poolt
            Vaatan, et siinkandi rahvas ei ole veel avastanud Gameboy mängukonsooli hüvesid ...
            keerutan siin praegu ühte GameBoy Advance SP-d näppude vahel, poja sõbra oma,
            ämblikmehe mängu üritasin ka mängida, viga ol vist minus, aga otsustasin et mängimiseks see küll ei kõlba ...
            kuna võõras asi ei saanud kohe juppideks ka lammutada
            muidu ilus väike karbike, võiks midagi targemat osata teha ...
            aga mida ?

            Comment


              #7
              Vs: Mängukonsool Gameboy elektroonikaharrastajatele

              Kirjuta näituseks progre, mida oleks visuaalselt GBA ekraanilt silmale ilus vaadata. Ehk sünnib siis uusi ideid... Tee lihtsalt midagi valmis, õpi.

              Comment


                #8
                Vs: Mängukonsool EPROM AT27C256 elektroonikaharrastajatele

                Esmalt postitatud sokrates poolt
                Kui keeruline seda gameboy ossi teha on ja mis see maksma läheb?
                Ühe kanaliga ossi tegemine, mille max sample-rate oleks 125 kHz, oleks ca 100..200 EEK (ei sisaldu konsooli hinda). Selleks vajad konsooli, serial-ADC muundurit, GBA link-pordi pistikut, LPT-pistikut ja paar takistit-kondekat. Softi pead ise meisterdama.

                Comment


                  #9
                  Vs: Mängukonsool Gameboy elektroonikaharrastajatele

                  Sellise ossi kirjeldus oli ühes "Elektor" ajakirjas. Kaks kanalit, tegi FFT-d ja puha.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    Vs: Mängukonsool Gameboy elektroonikaharrastajatele

                    GBA-ga saaks palju äkkilisema ossi, kui panna sämplimine toimima üle 16-bitise mängusiini, sest prose takt on ca 16 MHz. See muidugi nõuaks lisakraami, kuid siiski suht lihtsate vahenditega saaks mingi 1..3 MHz sämplimissagedusega ossi tehtud.

                    Selle vanemat tüüpi Gameboy ossi artikkel leidus siit:

                    Comment


                      #11
                      Vs: Mängukonsool Gameboy elektroonikaharrastajatele

                      Ausalt öeldes ma pole Gameboy'ga mässanud aga mulle meeldib mässata oma Sega Mega drive'ga (1993 aasta originaal). Sellega on jube hea igasugu asju teha, mega võimas Motorola 68000 prose ja ka Zilog'i z80, suht hea graafika süsteem. Tänu selle aparaadile ma ehitasin isegi mälude põletaja (mis suudaks kirjutata kõiki 5V mälusid).
                      Ma ei ole kindel, aga ma võibolla pordin Glass Breaker QB ka Gameboy'le kui MD versioon täiesti valmis saab. Minu tööd on mu kodulehel (100% Inglise keelne kahjuks, Eestis pole eriti Sega inimesi). Ossi värki olen oma Yamaha YMF719 helikaardiga teinud, asi suudab sekundis umbes 2MB andmeid läbi närida niiet 500KHz, 16-bit stereo on võimalik (testides sain ~470KHz).
                      $h1T happens...

                      Comment


                        #12
                        Vs: Mängukonsool Gameboy elektroonikaharrastajatele

                        Kas Yamaha kiibi A/D võimaldab 1 Mhz samplimist?

                        See SegaMega värk näib olevat põnev. Mis taktiga prose müttab?

                        Comment


                          #13
                          Vs: Mängukonsool Gameboy elektroonikaharrastajatele

                          D/A on nii kiire, A/D peaks veits aeglasem olema, aga kui nii suurt kiirust saada tahad pead ISA siini 12MHz peal käima panema HOIATUS: enamik ISA kaarte sellisel kiirusel tööle ei hakka !!!

                          MD põhi prose (MC68000) käib 7.6 MHz. MD ise on üks paremini üleklokitavaid aparaate maailmas, niiet kui veab saad selle ~20MHz peal käima (Minu oma käib 14MHz kui midagi testin). Maailma rekord on 30MHz.
                          Kui sa paned sinna 20MHz 68000 saab $itaks kiiremini. AGA originaal MD pole Eestis eriti saada. Piraate on küll aga need on $ITAD !!!
                          $h1T happens...

                          Comment

                          Working...
                          X