Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Toitepinge 1V tõstmine ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Toitepinge 1V tõstmine ?

    4700µF toiteplokis? Tavaliselt on 470µF ja 1000µF kondekad kasutusel.
    Harjutamine teeb harjutajaks.

    Comment


      #17
      Vs: Toitepinge 1V tõstmine ?

      Toiteplokk on: AOpen FSP 300-60BT (12V)

      Sees on kaks eriti jurakat kondekat (Teapo; LXK; 85´C A ; 200V 680 mikroFaradit ), mis tunduvad ok olevat ning paar 10V 4700 mikrofaradit.
      Siis veel terve hunnik väiksemõõdulisi kondesi !
      Veel üks keskmise mõõduga (M) P9 CE 105Ć Vent kondekas mille andmetele ei pääsenud ligi !

      Kas konded välja kõrvetada ning Tevalo poodi ?

      Comment


        #18
        Vs: Toitepinge 1V tõstmine ?

        Kondede vahetusel kindlasti jälgi polaarsust!
        Kolakoguja

        Comment


          #19
          Vs: Toitepinge 1V tõstmine ?

          Need punnitavad jah kohe ära vahetada!Jälgima pead ka lubatavat temperatuuri(ATPs peavad kõik olema 105C isendid).Plokk tolmust puhtaks tolmuimejaga.Polaarsust jälgi jah rangelt; korra eksid, vahetad ka alaldi ära
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment


            #20
            Vs: Toitepinge 1V tõstmine ?

            Sellises ,alapingega, konditsioonis on see tõõtanud veidi ca üle aasta !
            Kui teoreetiliselt asja võtta, siis mis võib juhtuda kui ei vaheta neid kondekaid ära ning südamerahuga edasi tõõtab ?

            Ette tänades: Sam

            Comment


              #21
              Vs: Toitepinge 1V tõstmine ?

              Esmalt postitatud pupsik46 poolt
              1. Amfiton 002 võimendi - üks kanal vaikne, teine oli peaaegu ok. Ravi - vahetasin kõik lüüdid, töötab ilusti.
              2. Odissei 010 võimendi - samamoodi peaaegu mängis. Ravi - lüütide vahetus.
              3. Estonia 010 plaadimängija - juhtelektroonika sassis. Ravi - lüütide vahetus.
              kui kõik lüüdid vahetada igal seadmel, mis vähegi jukerdab, siis kipub asi kalliks minema.
              1. Amfiton 002 - ilmselt sidestuskonded kutud. oleks piisanud 2 konde vahetusest.
              2. Odissei 010 - sama teema
              3. Estonia 010 plaadimängija - toiteahela silukonde kutu. kõikuv toitepinge ajab elektroonika lolliks.

              hea näide on Radiotehnika S70, millel üks tark vahetas kondekad ära, kuna kõlarikaitse rakendus liiga vara. vahetus ei andnud mingit tulemust, kuna see tööreziimi võimendil paika ei pane. kõlarikaitse rakendub teatavasti alalisvoolu tekkimisel
              kui aega ja raha on, siis võib ju neid kondesid niisamagi vahetada, aga õigem oleks siiski enne viga kindlaks teha
              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

              Comment


                #22
                Vs: Toitepinge 1V tõstmine ?

                kui ära ei vaheta, siis tõenäoliselt lihtsalt mingi hetk enam asi ei lähe käima. aga selleni võib kuluda kuu...aasta või kes teab. oleneb paljudest asjadest.
                mul olid arvutil emaplaadil 2 kondet tiba punnis. kõvaketta tundmisega esines probleeme. aega ja viitsimist polnud vahetada ja asi tipnes sellega, et IDE küpses ja võttis 2 ketast kaasa...
                Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                Comment


                  #23
                  Vs: Toitepinge 1V tõstmine ?

                  Täitsa nqus. Vahetame ainult 2 kondekat, mis on otseselt signaali teel, asi kuidagi töötab, papp käes, mingi aja pärast tuleb inimene tagasi, vahetame järgmised 2 jne....
                  Aga mina teen endale ja ei viitsi mingit s*tta kokkukeerata. Kuigi jah, mina pole proff ja ei tea midagi asjadest.
                  Kolakoguja

                  Comment


                    #24
                    Vs: Toitepinge 1V tõstmine ?

                    mina pole ka mitte proff. raha eest otseselt selliseid töid ei tee. ja seadmed, mida remondin jäävad enamasti mulle suht lähedasse piirkonda, seega pean ma neid tihemini remontima, kui kohe korralikult ei tee. samas tööandja ei ole sugugi huvitatud sellest, et ma lambist mingeid juppe vahetan ja sedasi aega ja raha kulutan.
                    kui konde on punnis vms mehhaaniline vigastus - vahetan ära
                    kui on mahtuvus vähenend - vahetan ära
                    takisteid ei hakka ka ju vahetama, kui nad on pealt tumedamaks tõmmanud või lihtsalt selle pärast, et on "vene omad" ja seetõttu lubatud hälve suurem.

                    kord ostis tuttav salongist aasta vana auto. sai sellega 30km sõita ja laadimine kadunud. salongist orgunniti transport ja auto viidi tagasi. vahetati ära generaator. nädala pärast autot transportima hakates sai sama auto sõita 50km ja laadimine lännu...

                    ma mainin veelkord. viga tuleb kindlaks teha ja siis likvideerida vea põhjused, mitte loota, et vahetame need jupid ära, äkki saab korda.
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #25
                      Vs: Toitepinge 1V tõstmine ?

                      Esmalt postitatud pupsik46 poolt
                      Lahti pole kiskunud? Äkki mingid lüüdid hapuks läinud.
                      lüüt on sama, mis kondensaator?

                      Comment


                        #26
                        Vs: Toitepinge 1V tõstmine ?

                        Elektrolüütkondensaator
                        Kolakoguja

                        Comment

                        Working...
                        X