Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Omapärane pähkel elektroonikutele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    sorry, toitepinge on madalam kui väljund - seega on vaja pinget tõsta, kuid seda saab teha sama kontra abil tüüritava lüliga, nii et trafot pole ikka vaja.

    Comment


      #17
      Mina soovitaks purilennukile mõne sellise güro panna, mis ei vaja nii erilist pinget. Nt Blanic tüüpi puilennukitel olid gürod, mis töötasid patarei eraldi patarei toitel, ka enamik cessnade gürosid töötab standardsel pingel. Lihtsam on uus güro otsida kui muundurit ehitada.
      "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

      Comment


        #18
        No mul on 1 aviohorisont üle.St,see näitas ainult vasakule/paremale kallet,mitte üles/alla.Mootor on läbi(kuullaagrid nimelt),aga skeem ise minu mäletamist mööda töötab.Põhimõtteskeemi ega muid pabereid muidugi pole Pead ise näpuga järge ajama.
        Aga selle võid endale saada.Muidugi,kui Sul siuke kopsakam güro on,siis ma pead ei anna,kas ta ära toidab.Selle mootor oli suht väike.Aga lõppastmeteks võid näiteks võimsamad tranzid panna,siis peaks asi kindel olema.
        Anna teada,kui oled huvitet.
        Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
        Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

        Comment


          #19
          Mis purilennukile seda asja paigaldatakse küsiks ka isiklikust huvist.
          "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

          Comment


            #20
            Mis purilennukile seda asja paigaldatakse küsiks ka isiklikust huvist.
            Esialgu Blanikule, seal peal kaks aviohorisonti. Ja need gürod , mis ainult kallet näitavad, käivad tõesti ainult patareidelt.

            Comment


              #21
              sorry, toitepinge on madalam kui väljund - seega on vaja pinget tõsta, kuid seda saab teha sama kontra abil tüüritava lüliga, nii et trafot pole ikka vaja.
              Just nimelt oleks hea, kui pääseks rasketest trafodest.On sul mingit konkreetsemat skeemi kah olemas. Aga kas see kupatus raadiosidet ei hakka häirima väga.

              Comment


                #22
                Ilmselt oleks tõrsti kõige otstarbekam teha mõne toiteka kiviga aga asja võib teha keeruliseks see millist impulssi güro tahab. Toiteka kividest tuleb ju ilus kandiline aga äkki tahab güro midagi erinevat ja lisaks veel see kuidas need faasid erivad ajastuselt. Ma arvan, et enne pead ossiga vaatama millise kujuga originaal muunduri signaal on. Ja ega muunduri trafod ei ole suured seda pole tarvis karta max 100g 36v trafol.
                "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                Comment


                  #23
                  Ilmselt oleks tõrsti kõige otstarbekam teha mõne toiteka kiviga aga asja võib teha keeruliseks see millist impulssi güro tahab. Toiteka kividest tuleb ju ilus kandiline aga äkki tahab güro midagi erinevat ja lisaks veel see kuidas need faasid erivad ajastuselt. Ma arvan, et enne pead ossiga vaatama millise kujuga originaal muunduri signaal on. Ja ega muunduri trafod ei ole suured seda pole tarvis karta max 100g 36v trafol.
                  No idee järgi on güro ainult mootor, ja see tähendab, et piisavalt võimas kandiline toidab ta ära küll.Seal ju ainult pöörded tähtsad. Ja loogika järgi on ju unformer tavaline generaator, mis peaks siinust välja andma ikka 120 kraadise nihkega. Mõõtnud küll veel ei ole, aga vaevalt seal miskit keerulisemat on. Aga trafode kerimise vastu on mul allergia :P :-/. Hea meelega kasutaks valmis (tehases tehtud)juppe.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Omapärane pähkel elektroonikutele

                    Tere! See on teema,mis minu murega täpselt haakub. Et käivitada lennukil asuvat aviohorisonti,vajan 3*36v 400Hz Käivitusvool u. 1,2A. Edasi on tarbimine suht tühine.Pardatoide on 12 v. Unformer ajaks ka asja ära,kuid kust seda saada Äkki kellelgi ideid,pakkumisi jne...
                    Carsec
                    Pole olemas asja,mida ei saaks p...e keerata.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Omapärane pähkel elektroonikutele

                      See lihtne ülesanne, impuls muundur to 50-60V DC, siis 1,5 H silda, dsPIC LC filtrid väljundisse ja sealt signaal prosese tagasi ja genereerid 3F siinust nii et koliseb. Ja ei mingit 3 trafot, lennukis pakun et iga kg arvel, traktorisse võib panna ka 3F keevitustrafo. 1A igalt faasilt pole üldse suur energia. Seade oleks 4 paksu cdkarbi virna suurune, kui sedagi. Plaan oli endale teha kompressori jaoks 3F 220V (faaside vahe) 50Hz muundur. A ja veel pakun et kui sinna ristkülik sisse lasta saate küpsenud mootori.
                      Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                      1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                      2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Omapärane pähkel elektroonikutele

                        Boost conv. pinge üles ja ristkülik mootorisse. Seade tuleb tikutopsist veidi suurem.
                        Ei ole vaja proset ega filtreid.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Omapärane pähkel elektroonikutele

                          No ma tahan näha kaua see mootor ristkülikuga käib, lase tavalisse Asünkroon mootorisse ristkülik, küpseb suht kiirelt. Boost on ok teatud vooludeni. kardan et 150W muundur pole hea kasuteguriga, pole ise katsetanud ei tea.
                          Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                          1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                          2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Omapärane pähkel elektroonikutele

                            Mida ma sulle näitama peaks ? Sa soovitad lennukisse CD pleieri suurust konverterit, seda tahaks hoopis näha.
                            Mul töötab nt 80W Protomati spindel puhtalt ristküliku peal. Abiks on elektroonika tundmine.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Omapärane pähkel elektroonikutele

                              On tehtud toimivaid muundureid just aviohorisondi jaoks mis Blanicul. Kui oled lendaja peaks tundma Mati Sillajõed, usun et omab toimivat muundurit ja ka skeemi.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Omapärane pähkel elektroonikutele

                                Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                                Boost conv. pinge üles ja ristkülik mootorisse. Seade tuleb tikutopsist veidi suurem...
                                Abiks on elektroonika tundmine.
                                Ja see seade suudab teha 12V-st 100 volti (+- max) ning
                                jagada selle kolme faasi vahele siinuseks?
                                Olgu, ristkülik, 72 V, 6 korda pinget tõsta.
                                Kuidas Sa ta faasideks jagad? Mis nihked määrab?

                                Milline selle Boost conv. skeem siis on?

                                Comment

                                Working...
                                X