Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

akud ja laadijad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    akud ja laadijad

    Ostisn NiMh akud 1900sed..
    aga vanast ajast on alles veel mingi akude laadija.
    sinna peal oli kirjutatud NiCad jms..
    Kas need 2 sobivad kokku või on uued laadijad mingid teistsugused ???
    -Capo di Capi-

    #2
    mida veel kirjutatud? millised numbrid? 8)

    Comment


      #3
      laadija taga: Ni-cad super charger
      input: AC 220V~50Hz 7W
      output: DC 2.8 V -... 350 mA
      -Capo di Capi-

      Comment


        #4
        ...super charger ;D
        1900 mA jaoks on vaja 190 mA/14 tundi
        aga 350 mA.. siis umbes 8 tundi
        sul on kiire laadija 8)
        ko~ik on korras torkay sisse ja naudi..

        Comment


          #5
          njah. isegi saab laadida. aga selline jama on, et laadija on mingi 2 tunni kiir laadija... ja see peala 2 tundi enam edasi ei lae > seega 8 tundi sellega laadida ei saa.
          pole mindagi muud kui poodi uue järele ;D
          -Capo di Capi-

          Comment


            #6
            Peale 2-te tundi võtad akud välja, paned uuesti tagasi ja järgmised 2 tundi. Nii laadid 4 tsüklit ;D
            Omal ajal oli akude mahtuvused palju väiksemad, siis laaditi jah vähem.

            Comment


              #7
              Jätkame siis vana teemat.
              Küsimus selles, et milliseid akusid osta Canon A75 fotokale. Tundub, et mu 2a vanad 1500mAh ei pea enam suurt midagi vastu.
              Tahaks siis midagi kvaliteetset soetada ikka ja kas peaks ka uut laadiat vaatama või ajab ka vanaga veel asja ära (andmed sellest siin)
              Laadijal aga selline nähtus, et ta leb justkui 2 akut ainult. Teised 2 dioodi ei hakka millegi pärast põlema.

              Comment


                #8
                Soovitaks osta ka uue laadija. Nagu näed, on Unomati quick charge 1200mAh akude puhul juba 11-12 tundi...praeguste >2400mAh akude korral oleks see kahekordne!
                Võimalik, et see laadija laeb akusid kahekaupa...kaks esimest täis, siis algab teiste laadimine.
                Akude ostmisel oleks mõistlik vaadata tuntumaid firmasid, et pärast üllatusi ei tuleks. Varta, Duracell jne. Odavama otsa (loe:tundmatutel) elementidel on peal ilutsemas küll suur number mahutavust näitamaks, kuid tegelikkus võib olla hoopis kurvem.
                Tootjad väidavad, et NiMH akusid on parem (siis akudele kasulikum) kiiresti laadida, vooluga u. 1C, mis teeb 2,4 amprit 2400mAh akude puhul ja u. 1,2 tundi...seda muidugi spetsiaalse kiirlaadijaga. Sinu Unomat sel juhul ei sobi.

                Comment


                  #9
                  Eks siis tuleb see kulutus teha ja kogu komplekt välja vahetada.
                  Praegused 1500 sai kunagi Oomist ostetud Kinetic nime kandvad.

                  Mida arvata nendest komplektidest mis on koos akude ja laadijaga?!

                  Millisest poest üldse otsida võiks? Tevalo, oomipood, noor tehnik, hypermega marketid? ?

                  Mida sellest arvata?

                  Comment


                    #10
                    Osta võib igalt poolt, aga parem osta sellisest kohast, kus ka hiljem sinusse kui klienti suhtutakse ( mitte kui vaenlasesse).

                    "Mida sellest arvata? "
                    Kindlasti korralik asi selle raha eest , kui ise ei taha meisterdada.
                    Head susserdamist !

                    Comment


                      #11
                      Ise kindlasti meisterdada pole plaanis. Selle siit Tevalost vaatasin ka seepärast, et autos laadimise võimalus juures.
                      Ega igas poes nagu ei olegi midagi asjaliku müügil. Täiesti tundmatud nimed kõik :unsure:

                      Comment


                        #12
                        Võibolla see: http://www.imaging-resource.com/ACCS/BATTS/BATTS.HTM
                        aitab sind akude valimisel. Testis on küll mitmeid meie tarbijale kättesaamatuid nimesid aga vähemalt näed missugune suhe on akule märgitul ja tegelikul mahutavusel. Kahju, et seda lehte pole uuemate eksemplaridega täiendatud.

                        ps. "see" tundub asjalik laadija olema...ja mitte just tihti pole laadijatel autos laadimise võimalust

                        Comment


                          #13
                          mina sain väga hea akude laadja k-arvutisalongist sikupilli prismast ja töötab 5+ saab laadida paljusid erinevaid formaate
                          ma ei ole asjatundja!!! nii et palun...
                          ärge kohe näkku lööge...

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by tarsan@Mar 21 2005, 21:22
                            mina sain väga hea akude laadja k-arvutisalongist sikupilli prismast ja töötab 5+ saab laadida paljusid erinevaid formaate
                            mind need sadaüks erinevat formaati väga ei huvitagi. Peamine ikka need AA tüübi omad ikka.

                            Comment


                              #15
                              Kas sellel Ni-Cd/Ni-MH akude kiirlaadija V-6000-l on ka tühjakslaadimine peal?! Kirjeldustest ma nagu välja ei lugenud seda :unsure:

                              Comment

                              Working...
                              X