Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

neoonlamp tööle kui tavaline valgusti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    neoonlamp tööle kui tavaline valgusti

    Seisab siin mul üks 30cm 12V neoonlamp, mis peaks olema arvuti case-mode teemasse kuuluv. Voolu saab ta arvuti toitrest. Hetkel seisab niisama.
    Tekkis mõte, et kuidas saada ta tööle kui toa/dekoratiivvalgusti? Et juhe seina ja nupust tööle... Lambist tuleb välja 2 juhet. Midagi oleks sinna külge ju nagu vaja veel, et saada vooluringist tulev pinge madalamaks.
    Seletage mulle kui n00bile
    Vastavate juppide juurde oleks ka link väga hea!

    #2
    Vs: neoonlamp tööle kui tavaline valgusti

    osta tavaline 220V -12V adapter ja töötab.
    Pluss on massis ja kõik on sassis

    Comment


      #3
      Vs: neoonlamp tööle kui tavaline valgusti

      tavaliselt need neoonid ei taha mitte madalat, vaid kõrget pinget saada. minu mäletamist mööda oli see kuskil 600V kandis alalist. arvutites kasutatakse selle jaok spetsiaalset muundit, mis vajaliku pinge genereerib. ilma selle muundurita asi ei tööta. võimalik, et mõnel isendil on vastav muundi juba nt ühe otsa sisse ära mahutatud, aga ise sellist pole näinud. lihtsim lahendus on tõesti kasutada 12V toiteplokki ja siis sellest toita lambi enda muundit.
      selle lambi toitega ole ettevaatlik, sest 600V on suhteliselt ebameeldiv litakas. ohtlik ei tohiks olla, aga parem on siiski eemale hoida.
      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

      Comment


        #4
        Vs: neoonlamp tööle kui tavaline valgusti

        need lambid mis nn arvutisse käivad, neil on muundur sees, ja tootavad 12V pealt.
        Pluss on massis ja kõik on sassis

        Comment


          #5
          Vs: neoonlamp tööle kui tavaline valgusti

          Sinna vahele on ja muundurit vaja ingliskeeles nim. seda inverteriks. Se näeb välja selline http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=FLPS1

          Comment


            #6
            Vs: neoonlamp tööle kui tavaline valgusti

            Mul endal ka selline neoon.. pildil on näha siis seda lülitit ja mingit muud musta juppi.. milleks see veel on? Äkki see ongi see vajalik lüli ja saab otse sinna veel adaptri otsa panna?.. aga kuidas ja millise?

            http://www.vahetus.com/up/neoon.JPG

            Comment


              #7
              Vs: neoonlamp tööle kui tavaline valgusti

              See imelik must karbike on tõesti toru toiteks vajalik inverter (pingemuundi, nagu nt. arvuti toitekas, pinge onvaid natuke teistsugune). Seda saad toita igasugusest "seinakuubikust, millest uleb 12V välja. Jälgi vaid hoolega, kus pluss ja kus "viirus"
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Vs: neoonlamp tööle kui tavaline valgusti

                Aga seda mul olekski vaja teada, et kus miinus ja kus pluss

                Comment


                  #9
                  Vs: neoonlamp tööle kui tavaline valgusti

                  Tal on ju arvuti Molexi-tüüpi pistik küljes! Must on miinus ja kollane +12V.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment

                  Working...
                  X