Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Automaatkaitsme käitumine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Automaatkaitsme käitumine

    Terv.
    Tekkis selline küsimus, et kuidas reageerib tavaline 220V jaoks mõeldud automaatkaitse näiteks 12V juures? Kas tähtis on ikkagi voolutugevus või ka muud parameetrid? Üks tuttav suutis 12V juures automaatkaitsme maha põletada....

    #2
    Vs: Automaatkaitsme käitumine

    Loeb voolutugevus.
    Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

    Comment


      #3
      Vs: Automaatkaitsme käitumine

      Ehk peab ka 50Hz sagedus asja juures olema..Auto aku pealt alalisega seega vb tekib probleeme,aga ma ei tea midagi kindlalt.Pole eksperimenteerinud sellega.
      otsija

      Comment


        #4
        Vs: Automaatkaitsme käitumine

        Ma just kahtlen ka selle koha pealt, et tuttav selle kaitsme suutis maha põletada...

        Comment


          #5
          Vs: Automaatkaitsme käitumine

          tegelikultpeaks tõesti lugemaainult voolutugevus, aga pead panti ei paneks. enal panin ühele liikurile akude lahutamiseks 3*80A kaitsme. siinset teemat lugedes tundub, et peab ahelasse lisaks äkki sulavkaitsme ka panema.
          minul see kaitse 10 sekundi jooksul 100A alalisega koormates välja ei löönud ja suurema koormuse jaoks ma pean liikurile suuremad rattad panema, sest praeguste rehvidega paremat haakumist suht raske tekitada
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #6
            Vs: Automaatkaitsme käitumine

            Esmalt postitatud Eggy poolt
            Terv.
            Tekkis selline küsimus, et kuidas reageerib tavaline 220V jaoks mõeldud automaatkaitse näiteks 12V juures? Kas tähtis on ikkagi voolutugevus või ka muud parameetrid? Üks tuttav suutis 12V juures automaatkaitsme maha põletada....
            Voolutugevus jääb ikka voolutugevuseks.Küll aga tekib alalisvooluahela lahutamisel (eriti suure vooluga ahelate) korralik kaarleek, mis kontaktid ära põletab.

            Comment


              #7
              Vs: Automaatkaitsme käitumine

              Mingit pingelangu on ka vaja, 12V juures võib see nii suur olla et vool hakkab kukkuma.
              80A kaitse ei tohigi 100A juures niipea välja lüüa.
              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

              Comment


                #8
                Vs: Automaatkaitsme käitumine

                Alalisvooluahelas ei tohi kasutada vahelduvvoolukaitset. Ei sulav- ega automaati. Kui kaitsmel on alalisvoolurating (vt. pinget !) siis on ok, kuid peab kontrollima ka maksimaalselt katkestatavat lühisvoolu.

                Comment

                Working...
                X