Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektrikarjus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Elektrikarjus

    Tere.

    On äkki kellelgi olemas elektrikarjuse skeemi? Vaja natukene koerale selgitustööd teha.

    #2
    Vs: Elektrikarjus

    koer ei anna sulle seda elu lõpuni andeks

    Comment


      #3
      Vs: Elektrikarjus

      koerte jaoks spetsiaalne karjus olemas.Käib koerale kaela ja kui ta läheneb piiratud alale siis saab kergeid voolu impulsse mis koera taltsutab.

      Comment


        #4
        Vs: Elektrikarjus

        Pigem ajab see koera rohkem närvi ja niimoodi võib ta veel kellegi/sinu enda maha murda ja ribadeks rebida.
        -Artificial_Intelligent-

        Comment


          #5
          Vs: Elektrikarjus

          Ühel tuttaval jänkil on selline karjus. Ei tea kas ta koer on mingi hälbega kuid pidi "piiri" ääres natuke aega värisema, siis silmad kinni ... ja edasi.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            Vs: Elektrikarjus

            Mingis eesti ajakirjas oli sellest ainult kiitvaid sõnu kulutatud.

            Comment


              #7
              Vs: Elektrikarjus

              Asi käib rohkem nii-
              Koer seisab maja ees, tunneb lõhna ja paneb mingi kindla asja suunas jooksu (ratas, auto vms) ja siis enam koer ei kuule tegelikult midagi, võid kisada küll. See rihm on selline mis pannakse kaela ja annab impulsse, et koer võtaks hoo maha ja pööraks tähelepanu ka peremehele. Võib-olla tuleb ka tagasi. Kui koer pole veel päris pätiks kätte ära läinud, aitab ka vahel selle jaoks koeravile.

              ..Samas, ega mu enda koer jah just eriline aias istuja pole (Eesti hagijas). Kui mõnel inimesel oleks pakkuda kaelarihmale interneti linki kust saaks asja tellida vms võiks kirjutada.

              See, et koer närvi läheb on suhteliselt vale informatsioon, kindlasti on olnud juhuseid kui koer tahab aiale kallale minna vms. Ma tean sellist juhust karjusega- koer on jõle boss ja hüppas koguaeg üle aia, pandi karjus sisse ja koer ei julgenud nädal aega trepist kaugemale minna. Aga hetkel ma ei teagi, peale seda käis ikka tükk aega lihtsalt.

              Oleks vaid asi nii lihtne kui vasikaga, esimesed päevad meelega antakse aia juurest särtsu ja vasikas käib ilusti aia ääres, aga läbi trügida ei taha.

              Seniks-
              Suska
              Vaesel ajal on kärbes ka liha.

              Comment


                #8
                Vs: Elektrikarjus

                tegelikult on koer takslane ja paneb aia alt lõiget mitte miski kinni ei pea. kaelarihmast olen teadlik aga see maksab ju mitte vähe. nii et siiski loodan kuskilt saada elektrikarjuse skeemi, vanasti pandi neid kuskil sauel kokku oli mingi katsetehas veneaeg

                Comment


                  #9
                  Vs: Elektrikarjus

                  See mida elektritarana mõeldi on siin müügil:
                  http://distantskoolitus.drammofon.ee/aed.htm

                  Nende distants kaelarihmadega õpetamine on tõhus ("resr" jutt on loll jutt).
                  Oluline oleks muidugi koeratreeneri/kasvatajaga enne konsulteerida - kui valesti käitud siis võid endale ara koera saada.
                  Samas ega koerad ka lollid pole - kui kasutada seda rihma vaid õpetamise ajal siis loom võib süsteemile pihta saada - rihma pole, järelikult käsku ka täitma ei pea...

                  Kogu miinus on loomulikult hind. Õpetuspult ja rihm: ~50m raadiuses töötav maksab ~5k. Profi oma ~500m on kuskil 8k.

                  Ise küll ei soovitaks midagi aretada, kui just olemasoleva koopiat ei tee.
                  -

                  Comment


                    #10
                    Vs: Elektrikarjus

                    Kas mitte koerale ja endale mugavam ei tuleks aed korralikuks teha? endal ka ilusam vaadata. Kui alt läbi tahab kaevata, siis tuleb aed madalamale lasta (maa alla natuke võrku või planku panna). Vanaemal oli samuti taks, aga see ei mahtunud mitte kusagilt välja just selle pärast, et aed korralikuks tehtud oli varem.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Elektrikarjus

                      oleneb taksist, moni kaevab ennast ikka vaga sugavale maasse. ta on ju siiski urukoer
                      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                      Comment


                        #12
                        Vs: Elektrikarjus

                        Endal ka lugu taksidega. Aga mitte mul ei ole taksi vaid kusagil naabruskonnas elab üks ja tuleb koguaeg aia alt sisse minu bernhardiiniga mängima:iga kord kui taks jälle kaduma oli läinud tuli taksiomanik meiega mölisema.Siis saigi aia alla väike betoonist müür valatud.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Elektrikarjus

                          Esmalt postitatud Hents poolt
                          Endal ka lugu taksidega. Aga mitte mul ei ole taksi vaid kusagil naabruskonnas elab üks ja tuleb koguaeg aia alt sisse minu bernhardiiniga mängima:iga kord kui taks jälle kaduma oli läinud tuli taksiomanik meiega mölisema.Siis saigi aia alla väike betoonist müür valatud.
                          Ma oleks küll öelnud sellele mölisevale taksiomanikule, et valagu oma taks betooni kui muidu jagu ei saa. Kummalisi inimesi on siin ilmas...
                          Tean hundi/laika segu, kellel on ka kaevuri geenid - kaevas end puukuuri betoonpõranda alla ~0.7m sügav ja ~1.5 meetrit pikk urg oli...
                          -

                          Comment


                            #14
                            Vs: Elektrikarjus

                            Mul on kodus varjupaigast võetud "lendkoer"(sakslase ja kolli segu). Sai pea aasta aega elatud nagu koonduslaagris, hoovi piirava aia peal elektrikarjus. Siis sattus kätte üks hea nõuanderaamat, kus soovitati üle aia hüppavale koerale riputada 30cm kõrgusele aia kohale konservipurgid... Mõtlesin siis , kas eelistada Tallinna Kilusid või Kitecati? Sidusin hoopis plekist purgikaaned kahe kaupa 10cm vahedega heinapaki nöörile rippuma nii, et kõliseksid nagu tuulekellad. Ja meie lendur, kes läbi elektrikarjuse üle 1.50 aia hüppas, püsib kodus...
                            Soovitan soojalt proovida, võib proovida ka aia allaserva nende "kaevuri geeniga" elukate jaoks!

                            Comment


                              #15
                              Vs: Elektrikarjus

                              Muide, veel tahtsin küsida, ega keegi ei müü mõistliku hinnaga kasutatud Elvese elektrikarjust. Hobustele oleks vaja!

                              Comment

                              Working...
                              X