Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Dmx512

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Dmx512

    Kas keegi on kokku puutunud DMX512 protokolliga? On keegi teinud DMX512 muundurit PC'le.
    Soov oleks juhtida laserit (http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...rtnr=615-10034) ja LED pinspoti (http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...rtnr=615-11489)

    #2
    Vs: Dmx512

    Olen. Nii loll protokoll kui üldse olla saab, väga lihtne. Google abiks.
    Ma võin sulle DMX LEDi draiveri ka müüa, kuni 30V 1A kanal, 3 kanalit. Hind 6000,-

    Comment


      #3
      Vs: Dmx512

      Olen ka. Kunagi sai prooviks üks DMX dimmer ehitatud. Natuke hiljem sai ehitatud 12-kanaline DMX->0-10V konverter ainult ühe ATTiny2313 kontrolleri ja 12 opvõimu (3 kivi, igaühes 4 opakat) peal.
      Paar vabavaralist lahendust on netis ka kättesaadavad, näiteks:
      freies theater in deutschlandsberg / steiermark / österreich.


      Comment


        #4
        Vs: Dmx512

        Laseril on dmx in/out terminalid ja saab määrata laseri aadressi. Kas siis on võimalik niimodi ühendada et DMX kontrollerist tuleb signaal laserile(dmx in) ja laseri dmx out terminali võin ühendada juba järgmise seadme, mis samuti toetab dmx'i.

        Comment


          #5
          Vs: Dmx512

          just, nii see käibki. Ja igal seadmel pead teadma mitut aadressi ta kasutab. Selle järgi paned seadmetele sellised algusaadressid, et nende aadressiruumid ei kattuks.
          Kõige viimase seadme taha pead terminaatori ka panema. Või kui seadmel on see sees, siis selle sisse lülitama. Muidu hakkab liinis andmekadusid tekkima ja suvalisel ajal tulevad suvalised jamad.

          Comment


            #6
            Vs: Dmx512

            Plaanis oleks ehitada midagi sellis (http://www.usbdmx.com/schematic.html)
            Ei tea kas vaev ennast ära ka tasub?

            Comment


              #7
              Vs: Dmx512

              alusta sellest, et mis softiga sa mõtled juhtida. Kui soft on teada, siis saab juba vaadata, millist rauda tuleks ehitada, et see softiga töötaks. PC->DMX liideseid on netis päris palju erinevaid liikvel.
              Iseenesest see usbiga variant on täitsa kena, optiline isolatsioon ja puha. Mõned AVR'iga on siiski märksa lihtsama skeemiga.

              Comment


                #8
                Vs: Dmx512

                Vaatasin põgusalt Sunlite programmi, mulle see eriti ei meeldinud (võib-olla ei osanud kasutada). Äkki teab keegi mõnda programmi soovitada!

                Comment


                  #9
                  Vs: Dmx512

                  Linuxile on päris suur kogus dmx'i softi. Kuna tavaliselt selliste asjade juhtarvutid on suht dedicated purgid, kus on eelkõige oluline töökindlus, kasutatakse seal päris tihti väga maha konfitud linuxit ilma mingite kellade-viledeta... Ja välditakse igasuguseid troojakaid, viiruseid jms jama mis just kõige hullemal hetkel jätab saali pimedusse. Lisaks on linuxile tehtud väga tore draiveri liides dmx'i jaoks, kus pmst iga programm toetab selle kaudu väga paljusid dmx dongleid.
                  Vaata näiteks http://qlc.sourceforge.net/index.php ja http://llg.cubic.org/

                  Comment


                    #10
                    Vs: Dmx512

                    Tänud kõigile kes leitsid aega ja tahtmist vastata minu küsimustele!

                    Comment


                      #11
                      Vs: Dmx512

                      Need USB DMX lahendused, mis ma kasutanud olen, on päris suure viivitusega. Kunagi pidin tegema valgust kahe läppariga, delay oli väga suur, umbes 3-4 sekundit reageerimiseni. Avolites Azure Shadow, mida pidevalt kasutan, on väga väikese delayga, Pearl 2000 oli Azurest veel kiirem.
                      Niiet proovi kuidagi delayd vähendada, kui võimalik.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Dmx512

                        kas telefonikaabel kõlbab dmx signaali edastamiseks?

                        kas peab kindlasti varjestusega olema?

                        Comment


                          #13
                          Vs: Dmx512

                          Vellemanil on odav usb kärakas koos LightJockey taolise softiga. Lihtne ja arusaadav.
                          Terminaator ei ole reaalses elus vajalik, eriti ühe-kahe aparaadiga lingis. Aga ega ta halba ei tee.
                          Kaabliks sobib kõige paremini mikrikaabel, kuid tõenäoliselt töötab kodurakenduses ka suvalise 3soonelise kaabliga.
                          Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                          Comment


                            #14
                            Vs: Dmx512

                            kas kaablil on kolm soont kasutuses või piisaks ka kahesoonelisest?

                            Comment


                              #15
                              Vs: Dmx512

                              3 soont on kasutuses.
                              Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                              Comment

                              Working...
                              X