Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

uv lamp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    uv lamp

    Tervist!Mul on neoon(ehk siis uv) toru 18W/64.Nii ja ostsin tavalise 18W-se kesta ümber,aga tundub et nagu sellel ei ole powerit seda toru tööle panna(vilgub ja vahebeal põleb hästi tuhmilt).Küsimus siis,et kas uv lampidele on mingid spets kestad või sobib tavaline päevavalguslambi oma ja asi on lambis endas?(sorry kui valre teema on...)

    #2
    Vs: uv lamp

    Neoon ei võrdu UV valgusti.
    UV valgus on ultravioletne valgus e. tuntumalt black light (must valgus).

    Tevalos on müügil 18/20W selline variant:
    http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi?page=!615-9862

    Aga ma mõtlen, et ega sul see lamp ise läbi ei või olla.
    Samuti kipuvad neil armatuuridel see va drosseli osa läbi olla.
    -
    Pigem tundub, nagu lamp ise oleks läbi...

    Comment


      #3
      Vs: uv lamp

      Ei see peaks ikka UV olema (see mis paneb valge helendama).Aga mis see drosseli osa on?Kas 18W/64 see 64 on Hz-d?

      Kle sa oled Järvamaalt,ma olen ka...äkki tead kas siit on võimalik kuskilt kogu komplekti osta?kuigi vist ikka pole...
      viimati muutis kasutaja neophyte; 24 m 2007, 14:58.

      Comment


        #4
        Vs: uv lamp

        "see mis paneb valge helendama" ja UV lamp ei ole päris sama asi.
        UV lambid erinevad lainepikkuse poolest, elektrooniku jaoks eksisteerivad UV lambid, mis möeldud
        a) EEPROMide kustutamiseks
        b) PCB säritamiseks
        mölemaks sobivad lambid saab Effexist :
        http://www.effex.ee/?pg=1&pgr=18&sgr=29&id=143

        kui sellise lambi paned diskosaali, saab keegi üsna ruttu valu silmadesse, mis vöib hullemal juhul pimedaksjäämisega löppeda.
        "paneb valge helendama " lamp on tuntud blacklight nime all:
        http://en.wikipedia.org/wiki/Black_light
        ja taas aitab Effex:
        http://www.effex.ee/?pg=1&pgr=18&sgr=29&id=136

        Comment


          #5
          Vs: uv lamp

          Nii,davai suur tänks,sain targemaks!

          Comment


            #6
            Vs: uv lamp

            järvamaal paides peaks vist taigis olema müügil neoone,mis panevad valge helendama...

            Comment


              #7
              Vs: uv lamp

              Taigis on müügil sellised arvutis kasutamiseks (10-30cm pulgad, 12V toitega)
              Aga vast esimene postitaja mõtles neid nähtava lainepikkusega blacklight'e, ning laevalgusti suurusega.

              Paides võid neid leida Bussijaama taga olevast elektri kaupade poest. (EKO vms on nimeks)
              Sealt nad saavad päris paljusid asju tellida ka.

              Aga selliste suurtega soovitan ettevaatlik olla, kuna silmadele ei ole see sagedus üldse hea, mul siin üks 10cm pulgake, sellega natuke aega jännates on silmades ebameeldiv tunne.

              Oleneb miks kasutada tahad? Võimalik, et piisab ka sellest väikesest?

              Comment


                #8
                Vs: uv lamp

                aga see blacklight pole siis kahjulik silmadele?Niisama koju tahaks,kõva valgus on(Y).Mul kunagi oli väga suur lamp ja pani ka valge helendama aga silmadele ei hakanud,see oli sellist tumedat värvi pealt,see vist oli arvatavasti blacklight.Aga see mis mul hetkel on(see mida wc-s kasutatakse) on ise valge.

                Need pisikesed on jamad...

                Comment


                  #9
                  Vs: uv lamp

                  See blackight pole midagi ohutu kui sinna sisse otse vaadata. Ehitasin endale 100W säristusmooduli trykkplaatide 6W blacklight lampidest ja sinna sisse küll ei kipu vaatama sest silmadel hakkab kohe imelik. Teiseks võite lugeda www.wikipedia.com blackighti kohbta ja saate deada et lainepikkus on lihtsalt nähtamatus osas ja yheljäänu filtereeritakse välja, ja see et asjad helendavad on seotud luminentsiga. Muide soovitus PCB tegijatele 10x6W blacklighti maxsab 120 eeka. Ja see on säristamiseks rohkem kui kyll, ja kui mõni lamp kypseb ei jää töö pooleli, 3 säristus on yhtlane. Kui kasutad venti saad veel 6W lambist 10W kätte. Kes lampide paraleeljuhtimise skeemi tahab andku teada, see on tegelt suurendatud säästulambi sisemus ja hind juppidel ei tohiks yle 300 eega tulla.
                  Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                  1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                  2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                  Comment

                  Working...
                  X