Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Rekord V312 Toitetrafo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Rekord V312 Toitetrafo

    Mingi jama on trafoga, primaarmähisel on umbes 8 oomi. Kas peab takistitega jadasse panema, keerde kah paistis vähe või mis numbritega tuleb ühendada
    voolu võrku.
    Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

    #2
    Vs: Rekord V312 Toitetrafo

    8 oomi kanti primaari takistus ongi. Takistit pole sinna vaja, ega see seal kaua vastu peakski. Milles see jama seisneb?

    Muidugi ei tohi trafot ILMA südamikuta võrku torgata, muidu temast ainult suits järel.
    73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
    ATiP1pN4XeM

    Comment


      #3
      Vs: Rekord V312 Toitetrafo

      takistit pole mõtet toppida. kui tõesti ei julge niisama seina torgata, siis ühenda jadamisi vahele 500W elektripirn. mitmetel on selline lahendus kasutusel, kui ei olda toiteahela korrasolekus kindel
      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

      Comment


        #4
        Vs: Rekord V312 Toitetrafo

        Kas nõrgemat pirni ka võib 40W - 100W siis paistab odavam, pirni poolest kui ka võimsus tarbe poolest.
        Kas on võimalik teada saada võrku pistes, et kas primaar mähis kannatab seda voolu?
        Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

        Comment


          #5
          Vs: Rekord V312 Toitetrafo

          40W pirn saab kogu matsu enda peale ja trafole jääb ainult pisike osa pingest. 100W on ka vähe, neid võid muidugi mitu tükki paralleeli panna. korras trafo puhul peaks pirn kergelt hõõguma. lühises primaarmähise korral heledalt põlema
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #6
            Vs: Rekord V312 Toitetrafo

            Esmalt postitatud reuter poolt
            ... 100W on ka vähe, ... korras trafo puhul peaks pirn kergelt hõõguma, lühises primaarmähise korral heledalt põlema
            Ehk polegi 100W jadamisi lamp liiga vähe kui on ainult võrgutrafo tühijooksuvool (jõudevool), s.t. sekundaarmähised on ühendamata.
            Korralik võrgutrafo ei peaks ilma koormuseta üksi rohkem tarbima kui mõne vati. 300W lamp oleks vast kontrolliks/julgestuseks siis paras kui terve seade järele ühendada.
            Üldiselt ongi see hea nipp "kooliraha" kokku hoida, teleriparandajad ka kasutavad. Praktiline oleks töölaua juurde või külge selline jadamisi lambiga seinakontakt lisaks monteerida või siis teisaldatav/kaasavõetav variant - seinakontaktiga ja lambipesaga lauatükk, millel küljes võrgujuhe.
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment


              #7
              Vs: Rekord V312 Toitetrafo

              Hmm korralik trafo mõne Wati???Eks see sõltu trafo suurusest.Mul üks ca 500VA-ne kuubik ja sel on küll tühijooksul nii 40W voolutarve.Või siis on mu trafo juba sant we?
              otsija

              Comment


                #8
                Vs: Rekord V312 Toitetrafo

                Esmalt postitatud otsija poolt
                Eks see sõltu trafo suurusest. Mul üks ca 500VA-ne kuubik ja sel on küll tühijooksul nii 40W voolutarve. Või siis on mu trafo juba sant we?
                Võimsal trafol on muidugi suur südamik, vahelduvat magnetvälja on vaja pidevalt tekitada suures hulgas rauas, energiat kulub juba rohkem...
                Tinglikult võiks vanade valemite järgi arvutatud trafosid küll paremateks pidada väiksema omatarbe poolest, metalli ei hoitud niimoodi kokku kui nüüd. Praegused on enamasti täpsemalt arvutatud ja metalli kokkuhoidu paremini silmas pidades tehtud, tavaliselt soojenevad ka rohkem kui enamik vanu (muidugi ka tänapäevane mähisetraadi emailisolatsioon talub kõrgemaid töötemperatuure kui vana lakktraat). Trafo on küll odavamalt tehtud, aga sellise kütmise tasume elektri hinnas pikapeale ikkagi...
                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                Comment


                  #9
                  Vs: Rekord V312 Toitetrafo

                  Ühe tänapäevase trafo töötemperatuur oli vist isegi 100 °C...
                  viimati muutis kasutaja ketas; 15 m 2007, 18:52.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Rekord V312 Toitetrafo

                    Mitme aprilist kaitsed võib panna? Nüüd jõudis mulle ka lõpuks ometigi kohale see induktiivsuse värk eriti just suuremate trafode juures.
                    Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Rekord V312 Toitetrafo

                      Võid panna samad mis selle trafoga telekalgi, 3 amprised. Tegelikult oleks 2-amprised isegi alustuseks paremad.
                      73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                      ATiP1pN4XeM

                      Comment


                        #12
                        Vs: Rekord V312 Toitetrafo

                        Ma olen näinud üht imelikku asja kaitsmete juures ühel trafol 1 võrgukaitse, teisel on 2 võrgukaitset kumalgil klemmil. Nagu ma näen on see nagu kaitsmete raiskamine.
                        Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Rekord V312 Toitetrafo

                          Esmalt postitatud RaunoK poolt
                          Ma olen näinud üht imelikku asja kaitsmete juures ühel trafol 1 võrgukaitse, teisel on 2 võrgukaitset kumalgil klemmil. Nagu ma näen on see nagu kaitsmete raiskamine.
                          Võib esialgu tunduda küll. Siiski võib vahel isegi kasulik olla kui mõlemal võrgutoitejuhtme soonel on katse vahel. Eks kaitsmed on ju avariilisteks olukordadeks mõeldud, mingil põhjusel tekkinud ülekoormuse või tavalise lühise korral piisaks ka ühest kaitsmest. Aga kui mõelda et seadme sees suvalise võrgujuhtme soone ja maandatud šassii vahel lühis võiks tekkida, mis siis saaks... Me ei tea ju, kuidapidi pistik seinakontaktis on...
                          Elektroonika töötab suitsu baasil.
                          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                          Comment

                          Working...
                          X