Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

12V +-35V muundi siis taas.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    12V +-35V muundi siis taas.

    Jutt siis selline,et sai see http://sound.westhost.com/project89.htm kokku laotud ja alati mingid jamad tekivad.Nimelt sooviks oli seada +-35V peale asi tööle.Niisiis hakkasin potega pinget paika sättima.See "õlg"(+),kuhu pote peale jookseb toimib ideaalselt,aga teine õlg on väga mööda.Kui selle potega pinged maksimumi peale sätin,siis on (+) õlas midagi 49V ja (-) õlas 47,5V vms.Kui nüüd õlgadele 100W koormuse panen,siis pinge langeb kohe 3-4V mõlemas õlas.See on vast normaalne,sest pinged on maksimumil ning kivil ei ole võimalust enam kontrollida seda.Ja kui nüüd hakkan potega pingeid maha keerama,siis kukub ühes õlas(-) pinge väga kiiresti.Järsku pote ühe asendi peal langeb (-) õlas pinge niiet (+) on veel 40 volti,aga miinuses juba alla 30.Ja (-) õlas on see pinge kõikumine kah palju suurem.Teatud hetkel,kui potet regullin hakkab pinge nagu kõikuma hirmsasti.Pirn hakkab vilkuma.Ei saa aru,mida tal häda võib olla.Proovisin kondesid paralleelis juurde laduda(praegult 11600 uF),aga ei midagi.Selle Kiviga olen muidu üksjagu tegutsenud ja katsetanud,aga ehk kivi vast sant pole ikka.Ehk on kellegil midagi asjalikku selle kohta ytelda......
    otsija

    #2
    Vs: 12V +-35V muundi siis taas.

    Soovitan otsida parem skeem. Antud lingil toodud skeem on BS (puuduvad pooled asjad mis peaksid SMPSil olema) ning juuresolev jutt on samuti jama.

    Comment


      #3
      Vs: 12V +-35V muundi siis taas.

      Esmalt postitatud KaruTEC poolt
      Soovitan otsida parem skeem. Antud lingil toodud skeem on BS (puuduvad pooled asjad mis peaksid SMPSil olema) ning juuresolev jutt on samuti jama.
      nalja teed we?? Ma asja kallal liiga palju vaeva näinud ja ei taha teps mitte kohe kõike seda nüüd pikalt saata.Andke keegi mulle lootust ja ütelge,et keegi on selle normaalselt tööle saanud
      otsija

      Comment


        #4
        Vs: 12V +-35V muundi siis taas.

        sellise skeemilahendusega võib regulatsiooni kasutamine problemaatiliseks osutuda. Mähi trafo vastavalt soovitud väljundpingele 2*35V ja asi peaks toimima.

        Comment


          #5
          Vs: 12V +-35V muundi siis taas.

          Esiteks puudub skeemil pinge tagasiside, väljund ei ole stabiliseeritud. Skeem ise on samuti kummaline - hunnik eelastmeid enne lõpu põllukaid. Kivis on need ju sees...ehk faasi pööramiseks. Siit ka mõte. Nimelt on SG3525 ja SG3525A väljundid erinevad: http://pdf1.alldatasheet.com/datashe...LA/SG3525.html
          Mis kivi isde kasutad?
          Ja veel- mis alaldusdioodid kasutusel? Nendest sõltub samuti päris palju.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            Vs: 12V +-35V muundi siis taas.

            Esmalt postitatud felch poolt
            Esiteks puudub skeemil pinge tagasiside, väljund ei ole stabiliseeritud. Skeem ise on samuti kummaline - hunnik eelastmeid enne lõpu põllukaid. Kivis on need ju sees...ehk faasi pööramiseks. Siit ka mõte. Nimelt on SG3525 ja SG3525A väljundid erinevad: http://pdf1.alldatasheet.com/datashe...LA/SG3525.html
            Mis kivi isde kasutad?
            Ja veel- mis alaldusdioodid kasutusel? Nendest sõltub samuti päris palju.
            Kivi SG3525AN,dioodid BYV79E-d. Ja see potekas peaks ju stabiliseerima sealsed pinged ja nagu mina aru sain,siis stabiliseerib kah.nagu mainisin üks õlg vastab pea 100% ideaalile.Koormuseta oli pinge paika seades ntx 35,3V ja 100W koormussega langes pinge ainult 0,2V.Selle alumise skeemi järgi oli jah sedasi,et stabiliseerimata täiesti väljundpinge.100W koormusega langes pinge tublisti allapoole.Ja see toiteplokk tarbis mul ilma koormuseta ainult 70mA(välja arvatud siis,kui pote päris maxr pinge jägi seadistasin(47V)).Ma kunagi ühendasin selle kivi jalad valesti ja asi sai kuuma natukene.Ehk on kivi kannatada saanud ja uuega asendades saaksin ideaalselt toimiva toiteploki??
            otsija

            Comment


              #7
              Vs: 12V +-35V muundi siis taas.

              Impulsstoitekas on kuradist, selles pole kahtlustki. Mingil hetkel on lihtsam uuesti nullist alustada.

              Comment


                #8
                Vs: 12V +-35V muundi siis taas.

                Tervist mina ehitasin sellise http://members.tripod.com/valveaudio.../switcher1.JPG skeemi järgi ja hakkas kohe tööle, trafo laenasin mingist mahapõletatud tehase võimust.

                Comment


                  #9
                  Vs: 12V +-35V muundi siis taas.

                  Aga kasutaja Cheopps tegi vist sellesama skeemi järgi toiteka ja tal toimis see skeem,nagu ma aru sain http://www.tevalo.ee/foorum/showthre...hlight=12v+35v
                  otsija

                  Comment


                    #10
                    Vs: 12V +-35V muundi siis taas.

                    Sai siis kogematta võimendiforumit solgitud vana teemaga.Siia oli see teema siis mõeldud.Nimelt sis ostsin uue kivi ja veendusin,et tõsi..Abi polnud midagi.tahaks siiski need detailid asja ette ära kasutada ning sooviksin linki vms,kus oleks kindlasti töötav skeem,et enam tühja tööd ei peaks tegema.Ja kas skeemi töötavus võib ka sõltuda PCB-st.St detailide asetusest jms?
                    otsija

                    Comment

                    Working...
                    X