Küsimus järgmine. Mis proget keegi skeemi joonistamiseks tarvitab? Kui võimalik siis lisage link kust selle saab ja väike kirjeldus mis head - mis vead
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
proge
Collapse
X
-
Progesid on palju kuid siin 3 neist:
---------------------------------------
[glow=red,2,300]EAGLE[/glow] (http://www.eaglepcb.dk/)Programm on mõnusa graafilise interfeisiga ja võrgust saab talle tõmmata hulganisti komponentide teeke (library). Eriti meeldiv on see, et eksisteerib ka vabavaraline Linux’i variant. Programmist on 4 versiooni:
Vabavaraline: töötab hästi kuid on piirangud projekteeritava trükkplaadi mõõtmete (kuni 8*10 cm) ja skeemi komponentide hulga suhtes. Vabavarversiooni ei tohi kasutada ärilistel eesmärkidel (teeme programmiga plaadid valmis ja hakkame müüma).
Eagle light: lubatakse kasutada äri ajamiseks, kaasas ka juhend ja autorite poolne tasuta tugi. Muud piirangud samad kui vabaversioonis. Hind: 500 DKK.
Eagle standardis on plaadi mõõt piiratud 10x16cm –ga ja kihte võib olla maksimaalselt 4. Skeemilisi piiranguid ei ole. Hind: 5055 DKK, mitteärilise versiooni puhul 1000 DKK.
Eagle Professional võimaldab teha kuni 1,6 * 1,6 m plaate kuni 16 kihiga. Hinda tagasihoidlikusest ei märgitud.
Programmi Linuxi versiooni leiab ka tuttava “kahe lehma” juurest (tucows.ibs.ee).
-------------------------------------------
MicroCode Engineeringu [glow=red,2,300]CircuitMaker 2000[/glow] (www.microcode.com).
Jällegi hea programm skeemide joonestamiseks ja trükplaatide trasseerimiseks. Alates 1. juulist lihtsamat ja odavamat versiooni enam ei müüda, on vaid üks ja ainus CircuitMaker 2000. Programm lubab muu hulgas ka elektriskeeme simuleerida st. skeemi tööd saab katsetada ilma jootekolvi ja mõõteriistadeta.
Circuitmakerist olemas ka tasuta 30 päevase best-before ajaga piiranguteta demoversioon (http://www.microcode.com/downloads/demos.htm) ja suisa tasuta variant tudengitele. Tudengivariandi piirangud:
kuni 50 detaili skeemi kohta;
kuni 1000 komponenti teegis;
skeemisümbolite redaktor ja makrod ei funksi;
PCB netlist’i saab importida vaid TraxMaker’isse (sama firma trükkplaatide joonestamise pakett);
Tehniline tugi vaid faksi või e-posti teel.
Hinnad: $995.- (vaid USA-s, meil arvatavasti kallim) uue versiooni eest ja upgrade puhul $295 (kui on olemas CircuitMaker V6 PRO litsents) või $595 kui on olemas mõne varasema versiooni litsents.
Võrgus on olemas hulga kräkke, mis töötavad suurepäraselt. Neid me muidugi põhimõtteliselt ei kasuta... ;D
---------------------------------------------
[glow=red,2,300]P-CAD 2001 [/glow](http://www.acceltech.com/en/index.html). Tuttav juba vanast ajast, kui Marjamaal olid 286-d need kõige vingemad masinad. Programm on vahepeal jupi maad edasi arenenud ja ei ole enam nii kohmakas kui kunagi. P-CAD 2001 suudab projekteerida kuni 999-kihilisi trükkplaate, lisaks hea skeemisimulaator.On olemas 30 päevane tasuta täistöövõimega demo ja võrguversioon. Profiprogrammi hinnad on proffide väärilised: $9995 täisversiooni eest ja $1995 upgrade eest.
--------------------------------------------------
Ise joonistan MicroCode Engineeringu progega. Maitse asi...- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
-
Ise kasutan expressPCB on ta hea ag siin llink kust saab iga sugu joonistamise progesid :http://www.free-pcb-software.com/htm..._service_1.htm
Comment
-
KAsutan Circuitmaker 5.01d-d. Selle käima sundimiseks on olemas vahendid. Versiooni 2000 pole ise kasutanud, infi leidsin netist. PisiKoodikodukas igatahes väidab, et tasuta versioon on olemas. Võib-olla annab registreerimise käigus mingi koodi.
- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
Comment
-
CircuitMaker 2000 crack saab slellelt lehelt ma ei ole ise proovinud kas see asi toimib.
www.bugs2k.com/c-19.html
Comment
-
Ma vist siis erand, kuna kasutan sellist imelikku ameeriklast nagu CirCadAinus asi, mis selle kasuks sundis otsustama, oli aeg millal sobivat skeemi otsisin. Nimelt versioon 3.x DOS versioon oli ainult 700K allalaadimist läbi analoogi ja modemi
(win alla (ver 4.x) oli vist 2M kanti).
Asjale on sisseehitatud nii skeemi, kui ka PCB tegemine. Olen vist ära harjunud, seega pole viitsinud paremat otsida.Nagu vahelduvvool - on ja ei ole
Comment
-
Kunag oli veel sihuke asi nagu OrCad, mahtus 3-le flopparile ära !!! Vist on juba surnutt
Aga mis tähtsust proge nimel on, peaasi et hästi töötab!- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
Comment
-
Kunag oli veel sihuke asi nagu OrCad, mahtus 3-le flopparile ära !!! Vist on juba surnutt
Aga mis tähtsust proge nimel on, peaasi et hästi töötab!
Muidugi, eks igaüks kipub kiitma ka seda, millega rohkem harjunud.Soovitud näidu saamiseks vali mõõteriista!
Comment
-
Pole kunagi viitsinud skeemijoonestusprogedesse süveneda, kuid nüüd oleks vaja üks vähe keerulisem trükiplaat valmis teha ja tekkis probleem. Programmiks siis Eagle. Nimelt kuidas ma selle trükiplaadi saan joonistada? Teen skeemi valmis, panen menüüst switch to board, siis ta viskab ette pildi, kus on komponendid ja kõrval tühi trükiplaat. Et kas need jupid kuidagi automaatselt ka sinna trükiplaadile hüppavad ja endale õige koha leiavad? On küll seal nupp Auto, kuid see funktsioon Light editionis ei funka. See ongi see õige nupp? Kui jah, siis keegi äkki teab urgast, kust vähe vingem versioon tõmmata? Või on mõni muu proge mis seda skeemi süüa oskab ja ei nõua vingemat versiooni?Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)
Comment
Comment