Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

+- 43V trafoga võimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    +- 43V trafoga võimendi

    on trafo, mis annab 2 koda +-43V, alalisvool tuleks siis +- ~60V.
    võimsus on 180 voltamprit.
    kas keegi oskab soovitada kivi lõppvõimule, mis sellele trafole sobiks?

    alguses mõtlesin teha lm3875t, aga sellele kivile 60V pinget natuke liiga palju vist.

    #2
    Vs: +- 43V trafoga võimendi

    Kas toitelüütite tõttu mitte pinge ei tõuse? Mul on kahepolaarne trafo +-25V, pärast lüüte (ja dioode) on seal 33V alalist.

    Comment


      #3
      Vs: +- 43V trafoga võimendi

      trafost tuleb vahelduvvool. kui sellest teha alalisvool, siis alalisvoolu väärtuse saad kui korrutad vahelduvvoolu pinge ruutjuur kahega.

      sinu trafo puhul siis 25V * sqrt(2) = 35V

      minu 43V trafo puhul siis 43* sqrt(2) = 60V

      Comment


        #4
        Vs: +- 43V trafoga võimendi

        keri trafo ringi. sellise pinge pealt nii pisikest võimsust on ebamugav võtta.
        180VA trafost saaks alla 100W võimsusega võimendi. võimsus võrdub pinge ruut jagatud takistusega. seega takistus on pinge ruut jagatud võimsusega. 3600/100=36 sellise takistusega elementi sa vaevalt leiad. kivi pingelang jms maha arvestada, siis maksimumvõimsus piirpingel tuleks ikkagi saavutada vähemalt 30 oomisel koormusel. kui sa nt 8 oomise koormuse sinna taha ühendad, siis peab rohkem, kui 80% energiast soojuseks minema. võimust saaksid paarkümmend vatti ja seda monovõimuna kasutades.
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #5
          Vs: +- 43V trafoga võimendi

          sellel trafol on ka 4 väljundit pingega 6,5V.
          neid kombineerides saaks alalispinge 2 korda 18V. ??

          Comment


            #6
            Vs: +- 43V trafoga võimendi

            kui nii palju erinevaid mähiseid, siis ilmselt on need mähitud ka sellise arvestusega, et tarbitakse kõikidest mähistest. ma olen suhteliselt kindel, et valitud väljunditelt saad kätte ainult mingi osa trafo võimsusest. lm1876 ja lm4700, on palju teisigi. vaata nt www.elfa.se sealt leiad mõned näited
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment

            Working...
            X