Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

ruuter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    ruuter

    kuidas teha ise ruuterit

    #2
    Vs: ruuter

    Ise tegemine ei tasu ära. Osta valmis toode.

    Comment


      #3
      Vs: ruuter

      Üks võimalus:http://www.hot.ee/coyotel/Coyote.htm
      veel:http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=84628

      Comment


        #4
        Vs: ruuter

        m0n0wall on täitsa pädev soft. Kui mingi 2 võrgukaardiga raud üle on, siis võib ju jooksutada. Kuigi töökindlus vaevalt et juhuslikul vanal raual väga kõrge on. (muidugi suvalisel plastkarbis tavakasutaja seadmel pole see ka kindlasti mitte kõrgem). Kui uut ehitama hakata, siis näiteks rauaks sobib lätlaste Routerboard 200, mis on korralik industriaalse klassi seade täitsa mõistliku hinnaga ja mida kasutavad näiteks muuhulgas mõned suured eesti interneti teenusepakkujad oma mõnedes ruuterites.

        Comment


          #5
          Vs: ruuter

          Nüüd on juba mõttekas kasutada pfSense't. Paned mõne embedded board'i ka ja paremat asja ei oskagi nagu tahta.

          Comment


            #6
            Vs: ruuter

            ma proovisin coyoti aga see tahab mingit nameserverit mida ma ei tea (kasutan kodu adsl´i)

            Comment


              #7
              Vs: ruuter

              Pane 194.126.115.18, ja teiseks, kui on vaja, pane 194.126.101.34

              Comment


                #8
                Vs: ruuter

                kas töesti on odavam lasta 24h/365 tarbida rondil 100...200w ( aasta elektriarve > 1000 eeki) kui osta dataprojektist 300 eest paarivatine ruuter, mul kodus tiksub tplink TLR460 ja ajab asja ära.

                Comment


                  #9
                  Vs: ruuter

                  Minu arvuti, selline keskmine desktop võtab keskmise koormuse all minu odavate 100mA eraldusvõimega ampertangide andmeil 0.3A voolu. Kaks adapterit jäi ka veel sinna ahelasse. See on ca. 70W. Koos monitoriga oli 0.8A.
                  Mõni vana arvuti võtab ilmselt veel vähem, aga ma ei usu et lausa 200W.
                  See selleks...

                  300-kroonine ruuter... hmm. Ei oska TP-LINK'i kohta midagi öelda. Üldiselt need seadmed on kehvad. Kuigi täiesti tavalise kasutaja ühe arvuti jaoks ehk isegi piisavad. Vähe aktiivseid ühendusi, jms.

                  Kui WiFi't ka tahad, siis võid osta nt. Linksys'i (WRT54G). Selle kohta kostub kiidusõnu.

                  pfSense + mõni väikese voolutarbega board ei olnud hetkel vast sobiv mõte. Kuid kui tahta ise teha, siis tõesti, nii saab päris hea asja. Arvestades, et küsimuseks oli mitte et mida osta, vaid kuidas teha

                  Comment

                  Working...
                  X