Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

OV MC33282P võimendus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    OV MC33282P võimendus

    Et oleks vaja teada tagasisidestamata operatsioonvõimendi MC33282P võimendust (K=?). Otsisin, aga ei ole suutnud leida (andmeid muidu on selle kohta siin http://www.digchip.com/datasheets/parts/datasheet/343/MC33282P.php
    aga võimendust ma sealt välja lugeda ei oska).

    #2
    Vs: OV MC33282P võimendus

    Kui saladus pole, mis sellest sõltub, kas vastus on 100 000 või 1000 000?
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #3
      Vs: OV MC33282P võimendus

      http://pdf1.alldatasheet.com/datashe...I/MC33282.html
      joon. 18 (lk.6) on toodud võimenduse sõltuvus sagedusest (dB). Kas otsisid seda?
      Alalis-sisendi puhul on võimendus tõesti väga suur ja seda pole just palju põhjust arvestada.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Vs: OV MC33282P võimendus

        Ei saladust siin pole. Asi selles, et ise ma elektroonikast ei jaga suurt midagi, aga on ülesanne kus on seda küsitud. Skeem on selline, kus OV mitteinverteerivasse sisendisse on antud 2-3 voldise amplituudiga, 400 Hz sagedusega siinuspinge ja inverteerivasse sisendisse on tagasiside. Mõõdetud said sisend- ja väljundpinge efektiiväärtused ja arvutatud võimendus. Nüüd tuleb aga seda võrrelda arvutuslikuga Kvt = K / (K+1). Siinkohal ongi seda K-d vaja.

        Comment


          #5
          Vs: OV MC33282P võimendus

          Ahaa. Kindlasti on Sul tarvis see number lugeda graafikult "Open Loop Gain vs. Frequency", sest see suurus hakkab kukkuma alates 10-st hertsist.

          Kui vastus erineb oodatust, ei maksa ehmatada, ilmselt on andmelehel kirjas ka K varieeruvus, mis ei ole mitte +-10%, vaid pigem +-10dB.
          If you think education is expensive, try ignorance.

          Comment


            #6
            Vs: OV MC33282P võimendus

            Tere,
            Seal graafikul algab sagedus 100kHz, kui mul on vaja 400Hz, kuidas ma siis selle kätte saaksin? Oskab keegi juhendada?

            Ülesanne ise on täiesti naeruväärne, sest K / (K+1) puhul on ju vastus alati 0.99... kui K > 99. Aga seda totrat arvu oleks ikkagi vaja teada.

            Comment


              #7
              Vs: OV MC33282P võimendus

              Tõmbad mõttes sirgjoone graafikust väljapoole edasi.
              If you think education is expensive, try ignorance.

              Comment

              Working...
              X