Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Transistorid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Transistorid

    Kas vanu vene transse on võimalik kasutada lülitina, näiteks annad ühele otsale õrna pinge ja siis teisest saad ühenduse (-) ga. Kui ajan segast olen mõnest asjast valesti aru saanud.

    #2
    Vs: Transistorid

    Esmalt postitatud kickija poolt
    Kas vanu vene transse on võimalik kasutada lülitina, näiteks annad ühele otsale õrna pinge ja siis teisest saad ühenduse (-) ga. Kui ajan segast olen mõnest asjast valesti aru saanud.
    Äkki oleks õigem releed kasutada?

    Comment


      #3
      Vs: Transistorid



      Siin on tip31 element, kas see on transistor? Kui on siis kuidas ma saaks asendada selle vene transiga, mis on kolme jalaga ja näeb UFO moodi välja.
      Vene transse on tohutult ja erinevaid.

      Comment


        #4
        Vs: Transistorid

        vene omadest võib kasutada KT817
        kui on midagi võimsamat,pole hullu,käivad ka

        Comment


          #5
          Vs: Transistorid


          mul on selliseid ja siis suuremaid ja väiksemaid, kuidas seda ühendama peab tolle skeemi alusel mis ma ütlesin?

          Comment


            #6
            Vs: Transistorid

            See transistor on selleks otstarbeks lahjavõitu - 30mA (impulss 50mA) on üpris piiri peal. Pealegi ei piira miski valgusdioodide voolu. Takisti peaks ees olema. Selle arvutamisest on siin foorumis korduvalt juttu olnud. Samuti võiks valgusdioodid ühendada 2 * 2 tükki järjestikku, lisaks takisti, ja need kahesed jupid paralleelselt. Sel juhul täidaks eeltakisti palju paremini oma ülesannet. Seejuures kahekordistub transistori läbiv vool ja KT306 lõpetab kähku lepingu.
            Miski suurem "UFO" sobiks paremini.
            viimati muutis kasutaja Padasonic; 13 m 2007, 01:42.
            Harjutamine teeb harjutajaks.

            Comment


              #7
              Vs: Transistorid

              Kas MP111 Ufo on hea, kui on siis kuidas ühendada?

              Comment


                #8
                Vs: Transistorid

                Sain siis skeemi tööle, mingeid suuri takke pole vaja, asendasin lihtsalt transi vene omaga.

                Comment

                Working...
                X