Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tundmatu türistor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tundmatu türistor

    Tegemist on vana vene türistoriga. Peal on kirjas T160 aga ma ei leia selle kohta mingit infot. Neid on mul neli tükki ja oli plaan keevitusele aladi teha. Näevad hästi võimsad välja, nii umbes paarisaja amprised vast. Peal on ka türistori tingmärk. Testriga mõõtes on juhtsisendi ja katoodi vahel ~60 oomi olenemata polaarsusest. Katoodilt anoodile on 70kja vastupii 700k (tavalise testriga mõõtes). Ma ei tea, kas seda infot vaja läheb aga igaks juhuks mõõtsin. Ise mõtlesin, võiks juhtsisendi lihtsalt anoodiga lühistada aga ei riski. Pole varem selliste komponentidega tegelenud. Äkki keegi oskab aidata, kuidas seda dioodina tööle panna?
    Selline näeb välja: http://www.hot.ee/virx5/pildid/t%C3%BCristor.jpg

    #2
    Vs: Tundmatu türistor

    Selle türistori puhul on tegelikult kõik andmed seal peal tähentatud kirjas olemas. T-160 peaks tähendama nimivoolutugevust 160A selle isendi puhul, kui kirjeldad järgmisi numbreid/tähti ka üks-ühele mis peal on seal kirjas, siis saab öelda pingetaluvus /teimimisklassi. Mitte kahepolaarsetoitega trafo puhul läheb vaja neid türistore täisperiood alaldisse 4 tk. ,muidu saaks hakkama kahega. Mõlemal juhul oleks alaldisilla nimivoolutugevuse suurusekks 320A. Alaldisse saab neid türistore kasutada küll aga selleks peab veidi nende kohta rohkem teada olema(nt. avanemis/sulgemispinge). Sellist ligilähedast süsteemi kasutatakse nt. Esteli akulaaduris Start-2M, kuid seal on suhteliselt keerukal skeemil veel mitu muud funktsiooni ka.

    Comment


      #3
      Vs: Tundmatu türistor

      Kui ma õigesti näen, siis pingeklass "4", seega 400V

      Comment


        #4
        Vs: Tundmatu türistor

        peale seda t160 on käsitsi kirjutatud veel väikse ruudu sees 4.342 ja peale türistori tingmärki on tiselpool veel 1184 aga see mu arust rohkem nagu kuupäev Ma siin muidu 3V batareiga proovisin, et kui juhtsisend anoodiga lühistada, siis juhib küll voolu. Pärisuunas 150ma, vastassuunas 30ma. Türistori pingelang on vist umbes paar volti, ei tea, kas sellest piisaks, et teda lahti hoida või jääb kuidagi poolavatud seisu?

        Comment


          #5
          Vs: Tundmatu türistor

          Endise Kalinini tehase toodang, ma usun, et nende järglaselt ESTELilt võib neid veel saada.

          ESTEL ELEKTRO AS
          Kuuli 6, Tallinn
          Pr. Vatutina 622 8388

          Comment


            #6
            Vs: Tundmatu türistor

            Sellise asja jaoks datasheeti vist ei leia. Tuleb siis ikka ise katsetada.

            Comment


              #7
              Vs: Tundmatu türistor

              Mine nt. rahvusraamatukokku ja võta venekeelne türistorikataloog. Seal on need kindlasti sees ja leiad kõik andmed. Samuti leiad need internetist, otsima peab lihtsalt rohkem.
              Aga üldiselt riputa kuuse otsa kaunistuseks, moraalselt vananenud asjad ja keeruline kasutada.

              Comment


                #8
                Vs: Tundmatu türistor

                Esmalt postitatud virx5 poolt
                Sellise asja jaoks datasheeti vist ei leia. Tuleb siis ikka ise katsetada.
                http://www.rlocman.ru/shem/schematics.html?di=4979

                Comment


                  #9
                  Vs: Tundmatu türistor

                  to KaruTEC: kui mul oleks olemas 4*160A türistorid, siis ma küsiksin sellise soovituse peale moodsamat lahendust koos juppidega. 4 kohalist summat näha ei taha...
                  Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                  Comment


                    #10
                    Vs: Tundmatu türistor

                    OK, proovin siis kunagi jassa pakutud varjandi järgi, läbi 100 oomi ja dioodi sisendisse.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Tundmatu türistor

                      Esmalt postitatud virx5 poolt
                      Sellise asja jaoks datasheeti vist ei leia. Tuleb siis ikka ise katsetada.
                      Andmed leiab näiteks raamatust "ТИРИСТОРЫ", seeriast "Массовая радиобиблиотека", mille väljaannete nimekirjast

                      lk. 25 leiab ka selle raamatu täpsemad andmed:
                      Григорьев О. П., Замятин В. Я., Кондратьев Б. В. и др.
                      Тиристоры: Справочник.- М.: Радио и связь, 1990.- 270 с.: ил.- (МРБ; Вып. 1155)
                      Midagi nendest (see ei ole) on ka allalaadida võimalik,
                      võib-olla leidub mõni teine sobiv, kui on huvi.

                      Midagi leiab internetist veel (siiski vähem kui mõnest sobivast raamatust)


                      Aga Т160-4.342 on jah türistor 160A ja 400V,
                      viimased kolm numbrit annavad lisaks ajalisi parameetreid.
                      Elektroonika töötab suitsu baasil.
                      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                      Comment

                      Working...
                      X