Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Vana auto alarm.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vana auto alarm.

    http://www.zone.ee/miinimum/

    Tere! Leidsin sahtlist ühe vanaaegse auto alarmi. Alarmil on aga kadunud õpetus, ning enam ei mäleta kuhu need 1.-rohelin, 2.-valge ja 3.-must juhe ühendada.

    4. ja 5. juhe lähvad mingisugusse valgesse karpi. Seda tean, et see valge karp tuli panna auto akna külge. Veel mäletan seda, et üks juhe tuli ühendada auto signaaliga ja vahele tuli panna signaali relee.
    Kui keegi viitsib, siis võiks rääkida ka sellest pirni moodi asjast, mis on seal valges karbis on.

    Tänades Andres

    #2
    Vs: Vana auto alarm.

    Paistab olema mingi põlveotsas tehtud vidin. See 4. ja 5. otste külge minev "valge karp" on herkon. Ehksiis lahtiseletatult (püsi)magnetile reageeriv lüliti. Sellega siis arvatavasti aktiveeriti ja deaktiveeriti alarmi. Juhe nr1 on +12V karbi enda toiteks ja pasunale ka, juhe nr2 on ukse piida sees olev lüliti (lülitid), needsamad, mis ukse avades salongi valguse põlema panevad, juhe nr3 on mass. Selline on minu arusaam sellest skeemist, mis pildil vastu vaatab. Kui millestki valesti aru sain, siis vastutust enda peale ei võta kui ühendamisel paks miskit halba juhtuma
    viimati muutis kasutaja Tikk; 05 June 2007, 18:59.
    Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

    Comment

    Working...
    X