Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

3-F mootor 1-F peale, Kui suur konde?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    3-F mootor 1-F peale, Kui suur konde?

    Niisiis tuli vajadus üks 3-faasiline mootor ühe faasi pealt käima ajada. seda teemat on jah mitmeid kordi arutatud kuid mul jäi mõni asi arusaamatuks . Esiteks ma kasutasin valemit selle lehe pealt. valem siis С = k*Iф/Uсети, kus k- koefitsent, Iф- vool ja Uсети- pinge millel jooksma hakkab. Probleem tekkis aga selle Iф-ga, kas see on vool, mida mootor hakkab tarbima 220V pealt(1-f) või vool mida ta tarbis 380V (3-f) peal töötades? Mootoriks oleks 1,5 kW võimsusega isend ja hakkaks jooksma tähtühenduses. minu talupojaloogika võttis asja kinni nii: I=1500/380= 3,9A aga kas selles valemis nõutakse kõigi kolme faasi tarbitavat voolu või ainult ühe faasi voolu? Ma kahjuks ei mõista vene keelt nii et abi oleks teretulnud!
    Wtf?

    #2
    Vs: 3-F mootor 1-F peale, Kui suur konde?

    Tere.

    Sedaet kui paned 3f mootorit 1f peal tööle siis kasuta alati kolmnurkühendust.
    Saab vähemalt üks mähis oma täispinge kätte. Seesamunegi If on nominaalne faasivool. See tähendab seda voolu, mis on mootori sildi peal kirjas. Kui silti pole siis on rusikareegel et vool on võrdne kahekordse võimsusega kilowattides. St. Sinu juhul 1,5kW vool 3A. Jutt kehtib muidugi juhul kui mootori nimppinge (jälle sildilt) on D/Y 400/230V mis ka tavaliselt sellise võimsusega mootorite puhul niimoogi on.
    Lugupidamisega
    Ank

    Comment


      #3
      Vs: 3-F mootor 1-F peale, Kui suur konde?

      Tänud Ank hea vastuse eest!

      mul hetkel pole võimalik vaadata, mis tal seal sildile on kirjutatud aga arvatavasti on D/Y 400/230V, nagu sa pakkusid. Seega peaks sellisele mootorile vaja minema umbes 65uF kondet( Kui vool 3A ja kolmnurkühendus)?
      Kas sellised kondekad sobivad?
      Wtf?

      Comment


        #4
        Vs: 3-F mootor 1-F peale, Kui suur konde?

        Tere.
        Sobivad ikka vaata, et kondeka pinge oleks üle 230v.
        Ja seda tasuks kah meeles pidada, et kui lülitada 3f mootor 1f
        pealt tööle siis saad sellest mootorist kätte ainult 40-60% nimivõimsusest.
        S.t. antud juhul 0.6-0.9kw. Hea oleks veel käepärast omada ampertange.
        Kui käivitad siis mõõda vool ära. See ei tohiks palju nimivoolu ületada.
        Lugupidamisega
        Ank

        Comment


          #5
          Vs: 3-F mootor 1-F peale, Kui suur konde?

          kohe algajale elektroonikasõbrale poru silma ajama. esiteks peab konde pinge olema siinuse maksimumpinge või enam, seega 350V+. teiseks mootori käivitusvool 3f kasutades on vähemalt 2x suurem nimivoolust, koormusega käivitades 3x nimivool ja enam. konde võib surem olla, aga väiksem oluliselt olla ei tohiks, sest siis väheneb käivitamisel moment ja mootor saavutab aeglasemalt nimipöörded. sellest siis suurem "läbilibisemine" ja mootori asjatu kuumenemine, mis võib ajapikku mootori nahka keerata.
          konded sobivad
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #6
            Vs: 3-F mootor 1-F peale, Kui suur konde?

            Esmalt postitatud reuter poolt
            kohe algajale elektroonikasõbrale poru silma ajama. esiteks peab konde pinge olema siinuse maksimumpinge või enam, seega 350V+.
            Tere.
            Kusagilt on nigu meelde jäänud, et mootori käivituskondedel ongi peal kirjas
            pinge efektiivväärtus millele need sobivad. Aga võin ka eksida. Igatahes viimasel reaktiivi kompensaatoril mis sai paigaldatud olid konded gruppide kaupa kolmnurgas ja peal oli kiri 400V. Siiamaani pole suurt pauku käinud
            Lugupidamisega
            Ank

            Comment

            Working...
            X