Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Rkv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Rkv

    Tere, tahan panna rkv oma töötuppa aga ei saanud joonisest aru täpselt kuidas see yhendada. Ei taha midagi valesti ka teha ja maha põletada. Tuppa tuleb siis 1 faas, seega sai ostetud kirjadega ABB F202 25A 0,03A.
    Asjal 4 otsa.
    Ma tean et niipalju et faas jookseb läbi, aga mis teiselptoolt läbi jookseb kas N või PE . Suht müstika sest oletame et kui jookseb n läbi teisena siis kui seade lekib maandusesse natuke rakendub kohe RKV. Vastupidi poleks jällegi vool paigas. Sest nagu ma aru olen saanud mõõdab see voolude vahet ja erinevus peab olema alla 30mA kui suurem siis arvatavasti keegi puutus maad ja asi rakendub. Loodan et saite aru mu jutust ja ehk keegi targem jagab teadmisi.
    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

    #2
    Vs: Rkv

    http://www.tevalo.ee/foorum/showthread.php?t=25064

    Comment


      #3
      Vs: Rkv

      Niisis jäi segaseks see et kummalepoole rkvd ma pean ma ja neutraali ühendama praegu yhendamatta aga jh kui mõned seadmed veel yhendada siis lööb välja jh.
      Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
      1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
      2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

      Comment


        #4
        Vs: Rkv

        Kas õige nimetus asja kohta pole mitte RikkeVoolu Kaitse ehk siis rvk? Niipalju, kui mina asjast aru saan, pole vahelduvvooluga seadmetel polaarsus tähtis. Ma pole küll elusees ühtegi rvk-d ühendanud aga ma kujutan ette, et ühte otsa faas ja neutraal ja teise otsa faas ja neutraal. ja kui neutraalist ei tule sama palju voolu tagasi, kui faasist läheb, siis klõps.
        viimati muutis kasutaja virx5; 10 m 2007, 12:57.

        Comment


          #5
          Vs: Rkv

          http://library.abb.com/GLOBAL/SCOT/S...00002D0901.pdf
          lk95 on joonis

          Comment


            #6
            Vs: Rkv

            Tavalisel RVK-l on oluline, et faas ja 0 läheksid ühelt poolt(ülalt või alt) sisse ja teiselt poolt välja. Muidu peksab välja - muud nippi polegi.
            -

            Comment


              #7
              Vs: Rkv

              Esmalt postitatud virx5 poolt
              Kas õige nimetus asja kohta pole mitte RikkeVoolu Kaitse ehk siis rvk? Niipalju, kui mina asjast aru saan, pole vahelduvvooluga seadmetel polaarsus tähtis. Ma pole küll elusees ühtegi rvk-d ühendanud aga ma kujutan ette, et ühte otsa faas ja maa ja teise otsa faas ja maa. ja kui neutraalist ei tule sama palju voolu tagasi, kui faasist läheb, siis klõps.
              Rvk peavad läbi jooksma faasid ja neutreaal, maa peab minema kõrvalt. Kui kasutatakse PENi siis tuleb PE ja N kokku ühendada enne rvk.

              Comment


                #8
                Vs: Rkv

                Esmalt postitatud lible poolt
                Rvk peavad läbi jooksma faasid ja neutreaal, maa peab minema kõrvalt. Kui kasutatakse PENi siis tuleb PE ja N kokku ühendada enne rvk.
                Sry, väljendasin ennast natuke valesti. Mõtlesin "maa" nagu "neutraal". Tegin paranduse.

                Comment


                  #9
                  Vs: Rkv

                  EEI raamatute järgi on vidina nimetus rikkevoolukaitselüliti ehk siis RVKL lühendina. Kommenteeriks veel niipalju, et kui enne RVKL-i on TN-C süsteem (ühine kaitse- ja neutraaliuht-PEN), siis enne RVKL-i mitte ei liideta PE ja N kokku, vaid lahutatakse. Läbi RVKL-i jookseb ainult neutraal (N), maandusjuht (PE) peab otse maanduslati/klemmi/liistu peale minema.
                  Esmalt postitatud lible poolt
                  Rvk peavad läbi jooksma faasid ja neutreaal, maa peab minema kõrvalt. Kui kasutatakse PENi siis tuleb PE ja N kokku ühendada enne rvk.
                  Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Rkv

                    kokku ühendamine või lahutamine antud kontekstis tähendab sama asja: enne kaitset on üks juhe, pärast kaitset on 2
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #11
                      Vs: Rkv

                      PEN'i ei tohi läbi RVK lasta, kuna PE (PEN esmane ülesanne) ei tohi katkeda. Ka ei tohi PE'st ja N'st uuesti PEN'i kokku panna.

                      RVK'le, nagu ka kaitselülititele võiks selguse huvides anda toite alt.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Rkv

                        Jh aga asju ma maandusetta ka ei jätnud, peakilmbist kus juhe tuleb on ainult 2 juhet ja kollarohet sisse ei tule, lihtsalt vedasin eraldi maanduse, tean et see pole ka kõige õigem aga mulle aitab et see 110V kive värksendab pidevalt, mõni maksab ikka kõvasti. Tõsi palju seadmeid järgi ei saa panna rkv lööb välja, sest osa voolu läheb lekkevooluna maha.
                        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                        Comment

                        Working...
                        X