Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

palun abi skeemi juures

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: palun abi skeemi juures

    Esmalt postitatud ati poolt
    Kuidas sa pingelangu järgi voolutugevuse arvutad? Kas pinge jagatud takistusega - U/R? siis ehk... 0,01/0,1=0,1A=100mA /2 sest transse on kaks?
    Ma sain 50mA kui 0,01/0,2 , transid loomulikult radika küljes,
    hoo mahavõtmiseks võid vahepeal mõõta näiteks Q3 K-E pinget, mis ligineb 2,4V-ni, kontrollida kas väljundis on 0 lähedane pinge ja kas see 2,4V jaguneb väljundi suhtes võrdselt, +-1,2V.
    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

    Comment


      #17
      Vs: palun abi skeemi juures

      Selge, ma otsin kuskilt ca 50KOm täppispoteka ja proovin ära.
      Annan teada kui miskit uut
      Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.

      Comment


        #18
        Vs: palun abi skeemi juures

        Niih, kokkuvõtteks:
        2,7KOm asemel sai takistuseks 2KOm (potekad jätsin külge, siis edaspidi hea timmida), pingelang emitteri takistitel ca 12mV...see teeb siis kuskil 60mA tühivoolu ühe transi kohta. Transi Q3 K ja E vahele jäi pinge 2,35V. Pingeerinevused väljundis üritasin jätta alla 5mV. Tühjalt seistes läheb võim nüüd mõnusalt leigeks, koormuse all pidas ka kenasti vastu (soojusülekannet sai veidi parandatud).

        Märkasin seda, et tühivool sõltus suuresti temperatuurist, st mida kõrgemaks tõusis temp., seda enam tõusis tühivool (tuleneb vist bipolaaride sisetakistusest). Mida kõrgemaks tõusis aga tühivool, seda enam transid kuumenesid Lihtsalt miski mida silmas pidada, olukord võib kergelt käest minna

        trigger
        Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.

        Comment


          #19
          Vs: palun abi skeemi juures

          Esmalt postitatud ati poolt
          ....Märkasin seda, et tühivool sõltus suuresti temperatuurist, st mida kõrgemaks tõusis temp., seda enam tõusis tühivool (tuleneb vist bipolaaride sisetakistusest). Mida kõrgemaks tõusis aga tühivool, seda enam transid kuumenesid.....
          Kas Q3 on väljundtransside radika küljes?

          Comment


            #20
            Vs: palun abi skeemi juures

            Ei, Q3 ei ole väljundtransside radika küljes...aga see transs jäi kõigi katsetamiste käigus täiesti jahedaks.
            Ma olen seda transsi ka radika küljes näinud, seda siis mõnel teisel sama klassi võimul.
            Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.

            Comment


              #21
              Vs: palun abi skeemi juures

              Esmalt postitatud ati poolt
              Ei, Q3 ei ole väljundtransside radika küljes...aga see transs jäi kõigi katsetamiste käigus täiesti jahedaks.
              Ma olen seda transsi ka radika küljes näinud, seda siis mõnel teisel sama klassi võimul.
              see peab väljundtranssidega või radikaga ühenduses olema, temp. tõustes väheneb Q3 E-K vaheline pinge, mis omakorda vähendab tühivoolu.
              VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

              Comment


                #22
                Vs: palun abi skeemi juures

                Olgu, panin termopasta vahele ja surusin Q3-d vastu radikat. Eriti palju see ei muutnud, umbes 50C juures langes tühivool kuskil 5mA transi kohta, enam kuumemaks kütta ei julgenud.
                Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.

                Comment


                  #23
                  Vs: palun abi skeemi juures

                  Ega sul muud üle jää kui vähendada algvoolu, 60mA autovõimule palju.
                  VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                  Comment


                    #24
                    Vs: palun abi skeemi juures

                    Ma jätan ta hetkel ikka 60mA peale, potekad on küljes, seega kruttida saab alati. 50C-ni ajasin ma ta suht suure koormuse taga (4Om 100W takistid ja 10Hz siinus), võimsustagavara selle algvoolu juures hetkel piisavalt.
                    Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.

                    Comment


                      #25
                      Vs: palun abi skeemi juures

                      Kisub väga offtopic'uks, aga ei tahaks uut teemat ka luua. Võimu testimiste käigus tekkis üks küsimus.
                      Nimelt vaatasin ossiga, mis sellest võimust puhta kvaliteetse sisendsignaali puhul üldse välja tuleb. Kolm kanalit "väljastasid" väga kena ja moonutusteta signaali, kuid ühe puhul avanes järgmine pilt:
                      http://www.zone.ee/pryka/moonutus.jpg

                      Sisendsignaal on 1KHz siinus. On keegi sellist anomaaliat varem kohanud? Mis selle põhjustajaks võib olla? PS: ilma sisendsignaalita kanalis mingit müra vms ei täheldanud.

                      Ehk peaks teema pealkirja ära muutma ja selle kuhugi mujale tõstma?

                      trigger

                      edit: avastasin, et kui sisendisse lasta tugevam signaal, kaob moonutus ära, signaal muutub puhtaks...ehk on sellest abi
                      viimati muutis kasutaja ati; 30 m 2007, 15:53.
                      Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.

                      Comment

                      Working...
                      X