Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Abipalve

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Abipalve

    Teema ise pärit HV foorumist, postitan siia siis alguse:

    Esmalt postitatud DonNiger poolt
    Abi vajan siis allkirjas oleva "aparaadi" häälestamisega.
    Nimelt üritan tööle saada seda defrost funktsiooni.
    Mõõtsin ära temp sensori takistused. 14c oli 8 ohmi, 12c 8,6 ja nii edasi. Iga langeva kraadi kohta tõuseb takistus 0,3 ohmi võrra. Kui originaalis peaks sensor kompressori välja lülitama ~-5 kuni -10 kraadi juures (täpselt ei tea ja ei ole ka kusagilt vaadata), siis soov oleks väljalülitust tõsta + 10 kraadi juurde. Ehk siis ümmarguselt võttes + 20 kraadi. Proovisin erinevaid VR vahele toppida, alustades 10 KOhmiga ja lõpetades 50 KOhmiga. Ja ei midagi. Kui kellelgi mingeid mõtteid on või kui keegi oskab soovitada, mis moodi seda PCB'd korrasolekut kontrollida, andke teada. Mõned pildid ka.




    Sorry skeemi pärast aga paremat pole kusagilt saada.

    Kui keegi teb mõnda HV kasutajat, kes asjas rohkem sees on, võiks mulle kasutajanime anda. Võtaksin ise ühendust.
    Esmalt postitatud contramort poolt
    Üldiselt oleks vaja termotakisti (sensori) tunnusjoont (takistuse sõltuvus temperatuurist), aga kui oled kindel et sõltuvus on lineaarne, siis ju üsna lihtne arvutada lisatakisti suurust. Kui tead, et takistus suureneb temperatuuri langedes, siis on vaja ühendada takisti jadamisi sensoriga. Kui tahad, et lülitaks välja 20 kraadi kõrgema temperatuuri juures ja tead et iga kraadi kohta muutub takistus 0,3 oomi, siis oleks lisatakisti suuruseks 20X0.3, ehk siis 6 oomi.
    Esmalt postitatud DonNiger poolt
    Mõõtsin takistust vahemikus 10-18 kraadi ja muutus lineaarselt.
    Seda valemit ma juba proovisin. Oli loogiline lahendus. Aga ei tööta. Proovisin lisatakistusi 0 - 50 KOhmi. Arvan, et plaadis endas kusagil viga. Mingil põhjusel ei lülita relee kompressorit välja. Plaati altpoolt vaadate peaks andma signaali paremal alt esimesele rajale - see lühike kõverik. Sealt on ühendus kontrolllampi (ehk siis õigetpidi vaadates vasakus servas alumine pistik - deice)
    No mõni ikka minust rohkem seda releed lugeda oskab :roll:

    HV foorumi link: http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewto...3036&highlight=

    Aparaat ise: http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewto...6887&highlight=

    #2
    Vs: Abipalve

    Pakutud lahendus oleks loogiline tavaskeemis aga sinu plaadil tundub olevat kontroller (kvarts kivi juures). Prooviksin teisiti. Pane termoandurile opakaga puhver järgi, võimendus=1. Väljundisse pote, millega sätid termoanduri pinge sulle sobival temperatuuril väärtusele, millel muidu külmiku välja lülitas. Ehk nii töötab.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Vs: Abipalve

      Ehee, ära must valesti päris aru saa aga sa peaksid rohkem puust ja punaseks tegema. Jootekolvi ja multieetriga ringijooksmine ei ole mul igapäevane tegevus. Selles teemas mul algharidus täiesti puudub . Mul lihtsalt huvitavaid ideid vahepeal.

      Comment


        #4
        Vs: Abipalve

        Mõõda pinge anduril, kui jahutus välja lülitatakse. Vii andur sellele temp., kus tahad et välja lülituks. Mõõda uuesti pinge anduril ja anna teada. Siit selgub, kus suunas tuleks pinget nihutada.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Vs: Abipalve

          Esmalt postitatud felch poolt
          Mõõda pinge anduril, kui jahutus välja lülitatakse. Vii andur sellele temp., kus tahad et välja lülituks. Mõõda uuesti pinge anduril ja anna teada. Siit selgub, kus suunas tuleks pinget nihutada.
          Ehk siis kui ma ise välja lülitan? Ok, praegu urab käsijuhtimisel töötada. Õhtul võtan asja käsile.

          Comment


            #6
            Vs: Abipalve

            vaatasin seda jurakat. minu meelest see elektroonika enam ei toimi täies ulatuses ja siis sealt ka idee teha sellest täiesti sõltumatu lülitus.
            kõige lihtsam variant tundus mulle ühe transiga relee tüürimine, kus baasi külge ühendatud pingejagur, mille üheks osaks on siis selle skeemi originaalandur. sisse ja väljalülimise vahemiku määrab ära relee rakendumispinge ja ennistumispinge vahe. sellest tulenevalt siis küsimus, kas relee rakendumine aeglaselt tõusva pingega on piisavalt kiire, et vältida kontaktide kiiret põlemist?
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment

            Working...
            X