Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

100 LEDi vilkuma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    100 LEDi vilkuma

    Tere!

    Seda teemat on vist siin lahatud päris palju
    Kuid mul mureks selline asi, et olen tegemas ühte ledidega valguskasti, kus siis oleks ca 100 LEDi vaja vilkuma saada või siis sujuvalt hajuma saada.
    Kuna tähtaeg on juba kukil, siis sooviks teada kas on keegi hea ideega(skeemiga), kes saaks aidata.
    Kas on olemas mingit releed vms millega ntx panna vool kõikuma, et nö saaksin ühendada kõik lambid releele sappa ja asi tahe.
    Lambid on 20mA 3,2-3,6V.

    Kuna olen veidi tume sellel alal, siis igasugune abi oleks hea.


    tänud

    #2
    Vs: 100 LEDi vilkuma

    Sujuvalt lülitama neid LEDe releega küll ei saa.Seda funktsiooni teevad ikka pooljuhid.Samas sa peaksid oma lähteülesande täpsemini lahti mõtestama.Kas terve valguskast peab korraga vilkuma,või mingi osa sellest,samuti mismoodi ta peaks vilkuma...jne.
    Vana helitehnika remont Pärnus

    Comment


      #3
      Vs: 100 LEDi vilkuma

      Mul oleks pakkuda 80 kanaliga draiver, igal kanalil oma softiga realiseeritud PWM. Sobib sulle ideaalselt. Hind 5500,- + tasu softi kohendamise eest kui soovid.

      Comment


        #4
        Vs: 100 LEDi vilkuma

        Esmalt postitatud boomer poolt
        Tere!

        Seda teemat on vist siin lahatud päris palju
        Kuid mul mureks selline asi, et olen tegemas ühte ledidega valguskasti, kus siis oleks ca 100 LEDi vaja vilkuma saada või siis sujuvalt hajuma saada.
        Kuna tähtaeg on juba kukil, siis sooviks teada kas on keegi hea ideega(skeemiga), kes saaks aidata.
        Kas on olemas mingit releed vms millega ntx panna vool kõikuma, et nö saaksin ühendada kõik lambid releele sappa ja asi tahe.
        Lambid on 20mA 3,2-3,6V.

        Kuna olen veidi tume sellel alal, siis igasugune abi oleks hea.


        tänud
        äkki oleks mõistlikum panna 100 tavalise LEDi asemele mõni võimsus-LED ja siis neid sujutada?
        minu arvates oleks need mõistlikumad...
        Erilahendused.
        PS või mail.

        Comment


          #5
          Vs: 100 LEDi vilkuma

          Kui mikrokontrollerid on tuttavad, kasuta seda. Tavaliselt on mikrokontrolleritel PWM väljundid, viskad mõne kõvema transi sinna sappa ja saad teha igasugu trikke.

          Või kui ei viitsi palju kodeerida ja lepid I2C kirjutamisega, võiks LP3944 kah kärada. Jagad 100 LEDi 8 grupiks, paned võimsustransid väljunditesse ja saad igasugu trikke teha.

          http://www.national.com/pf/LP/LP3944.html

          Demo, mida sarnase vidinaga teha saad, leiad siit:
          http://www.national.com/appinfo/powe...s/lp3943cp.exe

          Ei viitsinud ise otsida, kuid arvan, et Nationali või Maximi lehelt leiad ka selliseid LED juhtimiskiipe, kus pole I2C vaja kasutada, kus väliste pinnidega saab erinevaid vilkumisi tekitada.

          Tsekka ka seda, paned osad ledid järjestikku ja paraleelselt ning tulemus käes (2-3 kiibiga):
          http://www.national.com/pf/LM/LM3404.html
          viimati muutis kasutaja ledelectronics; 25 m 2007, 13:38.

          Comment

          Working...
          X