Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

millest on tingitud võrgutrafo läbi minemine stereo võimul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    millest on tingitud võrgutrafo läbi minemine stereo võimul

    Jutt siis selline et mul läks võimul võrgutrafo läbi ja garantii tegi korda. Aga ma tahaks teada mida ma siis valesti tegin? Ja kas sellele võis kaasa aidata voolu kõikumine. Ise arvan et liiga võimas kõlar oli võimu taha ühendatud. Ega valed oomid midagi võinud teha? Ma ise algaja sellel alal, et kas keegi oskab aidata.

    #2
    Vs: millest on tingitud võrgutrafo läbi minemine stereo võimul

    nn. "valed oomid" kui susid võimule taha lubatust väiksema takistusega kõlarid, siis kõvema kuulamise juures saab viga suure tõenäosusega lõppvõimendi, mitte toiteosa. Samas voolu tarbimine peaks suurenema, kui toiteosa oli väga nõrk, siis ehk oli selles asi. Samas äkki oli lihtsalt kaitse läbi? Millest meil üldse juttu on? Marki pean silmas. Väga keeruline on niisama vastata, et mul on võim ja see läks läbi. Mida ma valesti tegin.

    Comment


      #3
      Vs: millest on tingitud võrgutrafo läbi minemine stereo võimul

      Mark on pioneer A-209 R ja sel korral käis see ikka suht põhjas.Aga laksu pealt jäi vait ja alt nurgast läks üks suur julkar kuumaks.

      Comment


        #4
        Vs: millest on tingitud võrgutrafo läbi minemine stereo võimul

        Esmalt postitatud xreix poolt
        alt nurgast läks üks suur julkar kuumaks.
        Ehk vähe täpsemalt sellest?

        Comment


          #5
          Vs: millest on tingitud võrgutrafo läbi minemine stereo võimul

          kui see "julkar" asub taga nurgas, siis eeldatavasti on tegu toitetrafoga. kutu trafo kuumaks enam ei lähe. küll aga soojeneb ta kiiresti, kui nt sillast üks või mõlemad pooled on lühises. sel juhul oleks nagu viletsate dioodidega vms sellisega tegemist olnud. väga piiripealsed isendid võivad viletsa jahutuse tõttu vb tõesti ka liiga madala takistusega kõlarite puhul järgi anda, kuigi võimendis leidub enamasti nõrgemaid lülisid, kui silla dioodid
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #6
            Vs: millest on tingitud võrgutrafo läbi minemine stereo võimul

            Esmalt postitatud Eggy poolt
            Ehk vähe täpsemalt sellest?
            Ma täpselt ei tea mis see on aga välimuselt mähise moodi ja ma ise arvan et toitetrafo.Aga miks see siis kuumaks läks ja enam sisse ei lülitunud.

            Comment


              #7
              Vs: millest on tingitud võrgutrafo läbi minemine stereo võimul

              sel ajal oli seal taga kaks S-90-st ja mingi supakas 600W-ne.Aga seda ma tean et S-90-sed on 4 oomised, mis olid õieti ühendatud, aga see supakas oli vist 6 oomine, mida ma ei osanud takistuse järgi ühendada.Ega muud ei olnudki, kui mähis läks kuumaks ja võim ise jäi järsku vait ning hiljem enam voolu sisse ei võtnud.

              Comment


                #8
                Vs: millest on tingitud võrgutrafo läbi minemine stereo võimul

                Kas see mitte kahe kanaliga ainult ole? St kuhu sul see "supakas" veel ühendatud oli?

                Comment


                  #9
                  Vs: millest on tingitud võrgutrafo läbi minemine stereo võimul

                  Kui ainult võrgutrafo läks, siis oli see küll kas praaktrafoga isend või väga aladimensioneeritud toitega. Teatavasti on masstootmise produktidel tehtud väga suuri optimeerimisi detailide hinna suhtes (veel 1$ iga võimu pealt vähem x 1 000 000 võimu teeb disaini raha investeerinud tüübid palju õnnelikumaks).
                  Teine võimalik stsenaarium oli lõputransside (või -kivi) lühisesse põlemine ja kuna kaitset kas polnud või see ei toiminud ja sa teda piisavalt ruttu seinast välja ei tõmbanud, küpses trafo selle tagajärgel ka ära.

                  Comment


                    #10
                    Vs: millest on tingitud võrgutrafo läbi minemine stereo võimul

                    see supakas oli ühendatud eraldi ja see on nelja kanaliga ehk kaks paari.Aga seal on see oma süsteem kuidas ühendada erinevate takistustega kõlareid.Seal on siis A ja B paar ja kui tahad 4-16 oomist kõlarit ühendada siis pead ühendama juhtmed A-sse või B-sse ja kui 8-32 oomist siis A-sse ja B-sse.Vot ja sellest ma väga hästi aru ei saand ja panin järelikult 6 oomise kõlari 4-16 oomise ühenduse puhul valesti kuna ei teadnud kuhu panna.
                    tänud vastuse eest

                    Comment


                      #11
                      Vs: millest on tingitud võrgutrafo läbi minemine stereo võimul

                      Esmalt postitatud digital poolt
                      Kui ainult võrgutrafo läks, siis oli see küll kas praaktrafoga isend või väga aladimensioneeritud toitega. Teatavasti on masstootmise produktidel tehtud väga suuri optimeerimisi detailide hinna suhtes (veel 1$ iga võimu pealt vähem x 1 000 000 võimu teeb disaini raha investeerinud tüübid palju õnnelikumaks).
                      Teine võimalik stsenaarium oli lõputransside (või -kivi) lühisesse põlemine ja kuna kaitset kas polnud või see ei toiminud ja sa teda piisavalt ruttu seinast välja ei tõmbanud, küpses trafo selle tagajärgel ka ära.
                      Ma arvan et see viimane võimalus oligi, sest mingit kaitset nagu vahele polnud ja ma ei võtnud juhet ka kohe seinast välja.
                      Aga teinekord oleb siis targem.
                      Tänud

                      Comment


                        #12
                        Vs: millest on tingitud võrgutrafo läbi minemine stereo võimul

                        võrgutrafo pole põhjus,võrgutrafo on tagajärg.see et ta kuumaks läks,näitas et sa tekitasid tema väljundisse lühise, ja tulekahju vältimiseks katkes trafo võrgumähise küljes olev termokaitse.

                        Comment


                          #13
                          Vs: millest on tingitud võrgutrafo läbi minemine stereo võimul

                          Esmalt postitatud kreeklane poolt
                          võrgutrafo pole põhjus,võrgutrafo on tagajärg.see et ta kuumaks läks,näitas et sa tekitasid tema väljundisse lühise, ja tulekahju vältimiseks katkes trafo võrgumähise küljes olev termokaitse.
                          Tänud kõigile. Sain nüüd vähe targemaks aga et siis voolu kõikumisel ei juhtu võimuga midagi jah? Ja kuda siis aru saada kui võim enam ei kannata?

                          Comment

                          Working...
                          X