Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Jama pumpla signaaliga.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Jama pumpla signaaliga.

    Tere, töö juures siis järgmine anomaalia.
    On pumpla, milles on sees 2 veepumpa, induktiivandur vee voolu mõõtmiseks, selle anduri lugemise pea. Andur ise on (sitrans f m magflo) Magflo3100w. Lugemispea on tükiga samas komplektis. Inrormatsiooni veevoolu tugevuse kohta võetakse analoog väljundis. Väljundi signaali tugevus on 4-20mA vastavalt vee voolu tugevusele. Peast tulevad juhtmed(miski 400-500m) veejaama PLC kasti...sealt edasi arvutisse, kus need visualiseeritakse (Simatic WinCC). Kaabel, mis PLC-sse tuleb on ise miski 10 sooneline ja andurist tuleb välja 4 otsa. On tehtud neli paari, et vähendada juhtme takistust. Iga soon on eraldi sellise..."hõbepaberi" varjega. Kaabel ose on ka veel varjestatud, kõik kapis olevate juhtmete varjed lähevad kaitsemaanduse klemmi alla. Probleem on nüüd selles, et mõõtepea näitab pumpamise aeg vee vooluhulgaks kuskil 50-80m3/h ümber, arvutisse jõuab aga signaal, mis ütleb, et see on 110+m3/h. Algul oli siin PLC-hoonesse sisse tuleva kaabli varjed klemmliistukarbis ühendamata, need ühendasime ära, siis hakkasimegi saama neid korralikumaid näite. Ennem oli nii, et öösel on kogu aeg mõõt põhjas 120m3/h juures, mis ei ole reaalne. Praeguse infi järgi on ikka mõõt väga paigast ära.

    Nüüd siis hetkelise asja juurde...öösel, miski 23-st 6-ni (ennem oli 100%) signaal põhjas, nagu pumpla kütaks üle oma normi, kuigi pumbad ei käi. Pärast selle varje ühendamist ja ka alarõhu eemaldamiseks paigaldatud klappi, on asi maha rahunenud. Päeval nagu töötaks, samas ikkagi mõõt paigast ära. Liiga kõrga. Aga öösel ei ole enam mõõt kogu aeg põhjas, vaid miski 30-50%....
    Kuna pumpla ise saab toidet Tänavavalgustusega sama liini pealt ja see 100% "pumpamine" on ehk seotud kuidagi tänavavalgustusega? Halb kaitsemaa äkki?

    Pikk jutt, s**t jutt, aga ehk keegi sai midagi aru ja oskab miskit soovitada. Küsige, mis arusaamatuks jäi.

    -Eggy

    PS!
    Andur
    Siin näha ka neid mõõtureid.
    viimati muutis kasutaja Eggy; 17 m 2007, 12:57.

    #2
    Vs: Jama pumpla signaaliga.

    Eks ta üks segasevõitu lugu on küll. Mis juhtmed lähevad "lugemispeast" PLC-sse, kas signaal 4-20 mA, mis on veel 4 paari paralleelis? Kas see "lugemispea" on see kast millel on display ja sõrmistik ja mälukivi? On see otse anduri (mähiste) peal või veetud eemale?

    Comment


      #3
      Vs: Jama pumpla signaaliga.

      1) Mis juhtmed lähevad "lugemispeast" PLC-sse<-
      Miskid kiulised(0.5~0.75mm2 kiud), 4x2 juhet. St 4 paari tehtud juhtmetest.
      Seal 2 peaks olema signaaliga(4-20mA) ja teised miskid toide vms..

      2) Kas see "lugemispea" on see kast millel on display ja sõrmistik ja mälukivi?
      Jah, just see samune.

      3) On see otse anduri (mähiste) peal või veetud eemale?
      Varjestatud juhtmetega eemal. Vahemaa miski 2m..andur on maa all kaevus, pea üleval elektrikapis.

      PS! Ennem olid need samused PLC-sse minevad juhtmed ka kapis ilusti toitejuhtmetega kõrvuti(3f).

      Comment


        #4
        Vs: Jama pumpla signaaliga.

        Kas on kindel et PLC sisend on samuti 4-20mA mitte 0-20mA ?

        Kas varje on &#252;hendatud &#252;hest otsast ? Peab olema &#252;hest.
        Kas muud andurisse minevad juhtmed ei ole anduri poolses paigaldises millegi muuga &#252;hendatud ? Ega pole tehtud mingit &#252;hist + otsa millest muu kola ka toite saab ? &#213;ige oleks see + v&#245;tta kohe PLC juurest ja kasutada ainult anduri jaoks.

        See et 3f toitekaabel on andurikaabliga paralleelne, ei ole probleem.

        Comment


          #5
          Vs: Jama pumpla signaaliga.

          -Kas on kindel et PLC sisend on samuti 4-20mA mitte 0-20mA ?
          Ei ole, samas alumise otsa signaali saab ju k&#228;tte? Muide seda on v&#245;imalik ka sellest peast muuta, st kas v&#228;ljundsignaal on 4-20mA/0-20mA/4-20mA+error.

          -Kas varje on &#252;hendatud &#252;hest otsast ? Peab olema &#252;hest.
          N&#252;&#252;d peaks olema vist igast otsast &#252;hendatud. Otse PLC k&#252;ljest ei tea, see harukarp on PLC-ga vastasseinas. Kindlasti on &#252;hendatud pumpla juurest.

          -Kas muud andurisse minevad juhtmed ei ole anduri poolses paigaldises millegi muuga &#252;hendatud ?
          Andurist tuleb ka neli juhet. Seal miski 2 andurit sees..m&#245;lemad j&#228;lle varjestatud. Anduri pool on see karp, seal 4 juhet omavahel klemmliistudega &#252;hendatud ja miskise tehnosilikooni karp t&#228;is valatud.

          -Ega pole tehtud mingit &#252;hist + otsa millest muu kola ka toite saab ? &#213;ige oleks see + v&#245;tta kohe PLC juurest ja kasutada ainult anduri jaoks.
          Ei julge midagi selle kohta kosta. Andurite otsad l&#228;hevad selle pea sisse ja see saadab siis need vastavad voolud v&#228;lja. Lisaks sellele saab pea ka 230V toite sealt samast kapist.

          -See et 3f toitekaabel on andurikaabliga paralleelne, ei ole probleem.
          Ok.

          Comment


            #6
            Vs: Jama pumpla signaaliga.

            500 m on 4-20 mA jaoks tiba palju aga s&#245;ltub muidugi kui hea PLC seda signaali loeb.
            Pane PLC juures mingi t&#228;pne m&#245;&#245;teriist seda 4-20mA m&#245;&#245;tma, siis n&#228;ed kas viga on PLC- s v&#245;i anduris.
            See 3f toitekaabel v&#245;ib olla probleem kui toidetakse suuri pumpasid, millel ees sagedusmuundur. Pane oss peale PLC sisendile n&#228;ed &#228;ra mis seal toimub.
            On see PLC ikka passiivse 4-20 sisendiga (ehk vool andurist v&#228;lja l&#228;bi PLC sisendi ja tagasi andurisse) , &#228;kki on mingi muu variant?
            viimati muutis kasutaja moi; 17 m 2007, 15:48.

            Comment


              #7
              Vs: Jama pumpla signaaliga.

              Kui varje on ühendatud igast otsast siis ta eriti hästi ei varjesta.
              Tundub et seal on paras segadus, kui sul oleks täpne skeem anda siis oskaks aidata !

              Comment


                #8
                Vs: Jama pumpla signaaliga.

                Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                Kui varje on ühendatud igast otsast siis ta eriti hästi ei varjesta.
                Tundub et seal on paras segadus, kui sul oleks täpne skeem anda siis oskaks aidata !
                Eks ma homme üritan uurida. Vot segadus on jah. Ülemused, nagu nad tavaliselt on, kirjutasid alla põhimõtteliselt mittetöötava pumpla vastu võtmiseks. Seda tegelast (loe: pumpla) pole veel täies ulatuses töötavana nähtud.

                Comment


                  #9
                  Vs: Jama pumpla signaaliga.

                  Kas sul selle riista kasutusjuhendit-&#252;hendamise juhendit ja progemise juhendit &#252;ldse on? Ilma selleta on pimedas toas musta kassi otsimine. Mul peaks olema &#252;ht-teist kirjandust selle riista kohta. Sellel riistal peaks olema setingute m&#228;lukivi. Varjestuse suhtes on antud &#245;igeid soovitusi. PLC juures &#252;hendatakse k&#245;ik varjed PE-ga ja ainult &#252;hest otsast.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Jama pumpla signaaliga.

                    Esmalt postitatud velts poolt
                    Kas sul selle riista kasutusjuhendit-&#252;hendamise juhendit ja progemise juhendit &#252;ldse on? Ilma selleta on pimedas toas musta kassi otsimine. Sellel riistal peaks olema setingute m&#228;lukivi. Varjestuse suhtes on antud &#245;igeid soovitusi. PLC juures &#252;hendatakse k&#245;ik varjed PE-ga ja ainult &#252;hest otsast.
                    Anduri (kogu komplekti) kasutusjuhend on kuskil olemas, seal on ka mingil m&#228;&#228;ral &#252;hendamise juhend. PLC-st ma ausalt &#246;eldes hetkel ei tea suht midagi, ega sinna kallale ei lastaks kah...Setingute m&#228;lukivi nimetatakse ee...ehm..miski oli, ei tule hetkel meelde. Selles on olemas vastava anduri t&#252;&#252;bi seaded jah. Kummal pool seda varjet siis m&#245;ttekam &#252;hendada on? Signaali juhtme oma siis...PLC juures v&#245;i seal pumplas?
                    Siin miski manuaal...
                    PS! Sensorprom oli selle m&#228;lukivi nimi.

                    Uurisin ise ka seda n&#252;&#252;d, lehek&#252;lg 48 on see &#252;hendusskeem. Vaatan, et seal kaabli takistus ka m&#228;rgitud, alla 800ooomi, selle peaks &#252;le m&#245;&#245;tma.
                    viimati muutis kasutaja Eggy; 17 m 2007, 18:33.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Jama pumpla signaaliga.

                      Esmalt postitatud Eggy poolt
                      .... Kummal pool seda varjet siis mõttekam ühendada on?
                      Kaabli varjestus ühendatakse selle seadme korpusega, mis on signaali "tarbija".
                      Elektroonika töötab suitsu baasil.
                      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Jama pumpla signaaliga.

                        Ehk siis PLC poolne ots, kuna manuaalist võib välja lugeda, et analoog väljundit toidetakse magflo enda poolt.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Jama pumpla signaaliga.

                          Seda juhendit ma mõtlesingi. Seal on ilusti näidatud kuhu miski läheb. Jälgi seda tarka raamatut.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Jama pumpla signaaliga.

                            Esmalt postitatud Eggy poolt
                            Vot segadus on jah. &#220;lemused, nagu nad tavaliselt on, kirjutasid alla p&#245;him&#245;tteliselt mittet&#246;&#246;tava pumpla vastu v&#245;tmiseks. Seda tegelast (loe: pumpla) pole veel t&#228;ies ulatuses t&#246;&#246;tavana n&#228;htud.
                            Noh aga milles probleem. Kui garantii veel kehtib, siis ametlik kiri ehitajale ja lippavad kohale. Minu teada on enamv&#228;hem k&#245;ik suuremad pumplad eurorahadega (kas v&#245;i osaliselt) ehitatud, mis t&#228;hendab et ehitajal j&#228;&#228;b mingi papp sisse v&#245;i on panga garantii. Et sellest papist mitte ilma j&#228;&#228;da siis ehitaja ehk ikka teeb asjad korda.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Jama pumpla signaaliga.

                              Esmalt postitatud moi poolt
                              Noh aga milles probleem. Kui garantii veel kehtib, siis ametlik kiri ehitajale ja lippavad kohale. Minu teada on enamvähem kõik suuremad pumplad eurorahadega (kasvõi osaliselt) ehitatud, mis tähendab et ehitajal jääb mingi papp sisse või on panga garantii. Et sellest papist mitte ilma jääda siis ehitaja ehk ikka teeb asjad korda.
                              See vee puhastusjaam on euro rahadega jah, aga garantiiaeg on möödas sel pumplal seal juba. Pumpla on ju juba vastu võetud kui töötav seade, mida see kindlasti kohe ei ole.
                              PS! Vaatasime neid graafikuid, ja öösl lööb mõõdud põhja. Väga täpselt tänavavalgustusega samal ajal...ideid?

                              Comment

                              Working...
                              X