Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

K:led

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: K:led

    Anti ju natukene abi...mis nüüd muret teeb? Kogu projekti teised ikka ei viitsi teostada, natca pead ise kavaeva nägema...
    Ehk siis ... sõnasta probleem uuesti.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #17
      Vs: K:led

      Loo alguses oli kirjas, et ma ei jaga midagi sellisetest asjadest. Abi oleks vaja komponentide valimisel ja kokkusogitamisel. Keegi võiks näidata mida ja kuidas teha. Ma ei küsiks ju abi kui ma oskaksin selliseid asju. Küsin siis :milliseid lede ma kasutama peaksin ja kustkohast ma nad saaksin, kuidas tuleb nad ühendada,millist voolualaldit pean kasutama, kas peale juhtme, ledide ja alaldi on veel midagi vaja.

      Comment


        #18
        Vs: K:led

        OK, seletame teisiti. Sul on vaja LEDe. Värvi kohta pole midagi öelnud, eks valik ole suur. Koguse kohta on samuti raske midagi öelda ilma katsetamata.
        SMD ledid on paremad kui aukmontaazi omad sest neid saab suruda tihedalt vastu valgustatavat materjali. Lähed www.rsestonia.com lehele ja otsid: "white smd led". Või lihtsalt smd led kui ei pea olema valge. Leiad mingisugused, vaatad nende datasheete tipunurga ja heleduse kohalt. Hinda peab muidugi ka arvestama. Valid mingid välja. Siis vaatad samu asju ka teiste müüjate juurest (www.opood.ee www.tevalo.ee ). Lõpuks oled mingid dioodid välja valinud.
        Edasi läheb vaja kas igale dioodile eeltakistit või ühendad neid sobiva koguse järjestikku ja sellele ketile 1 eeltakisti. Kõik ketid omakorda ühendad paralleeli. Eeltakisti arvutad Ohmi seaduse järgi või otsid netis "led calculator" i .
        Nüüd saad kõigi ahelate voolud kokku liita ja arvestades toitepinget, mille järgi eeltaki arvutasid, saadki andmed toitebloki valikuks.
        Ah jaa, smd jaoks pead trükiplaadi ka tegema või mingi muu kinnituse välja mõtlema.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #19
          Vs: K:led

          Selle jutu põhjal oskan juba mingeid küsimusi küsida. Kas selline LED oleks sobiva valgusjõuga http://www.rsestonia.com/cgi-bin/bv/...0&cacheID=eeie või selline http://www.macustom.eu/ee/products/product/1 Paneks selliseid ühele küljele 6 tk ja teisele küljele ka 6 tk. Või peaksin panema nelja külge. Kinnituse mõttlesin ka välja. Kui mul on piisava paksusega pleksklaasi tükk ja ma puuriksin selle külgedele 5mm augud ja suruks LED-id sinna sisse koos liimiga, siis peaksid nad küll kõvasti ja tihedalt kinni olema. Mis teie arvate.
          viimati muutis kasutaja EIX; 07 m 2007, 16:11.

          Comment


            #20
            Vs: K:led

            Kas keegi viitsib vestelda. Pleksklaas on ka olemas 10mm paksune.

            Comment


              #21
              Vs: K:led

              Puurimine pole vast kõige parem mõte sest augu servad ei jää siledad (lihvitud) ja valgus hakkab tagasi peegelduma. Pleksi äär peaks olema läbipaistvaks lihvitud. Dioodid saab panna ka makettplaadi jupile ja see kruvide või klabmritega kinnitada. Tihedalt vastu suruda pole vaja, piisab kui on lihtsalt vastas. Ääred peavad olema varjatud, et sealt valgus üles ei tuleks (segab vaatamist). Nurk ja dioodide arv võiks ollanii valitud, et valguskoonused kattuvad ka plaadi äärtes.
              Heledus sültub plaadi läbipaistvusest ja veel paljust, pead vist katsetama. RS-le linkimine annab muide vaid sessiooni taimaudi vea. Parem ütle siis dioodi tüüp.
              Niiviisi valgustatud plaat kumab veidi, otstest enam aga ei midagi muud. Kui nüüd graveerid sinna teksti, paistab see helendavat. Ehk siis - helendavad vaid defektikohad. Kui plaat altpoolt matistada, peaks ta üleni helendama.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #22
                Vs: K:led

                Kui on servast puuritud korralikud augud, siis võib LEDid sinna kasvõi super atakiga liimida: valgusel pole ju kusagile mujale levida, kui pleksi sisse.
                Parem muidugi kui nad oleks uputatud läbipaistva epo sisse.
                Head susserdamist !

                Comment


                  #23
                  Vs: K:led

                  Kui puurida, siis miks mitte teha täpne auk? Ma küll nii teinud, et 3mm led läheb täpselt sisse ja ei liigu kuhugi poole. Samas superliimid jätaks ära, sest kui see ledi peale satub siis on kohe ledi pind krobeline ja valgust suht halvasti läbi laskev.

                  Comment


                    #24
                    Vs: K:led

                    pane LED id lihtsalt küljepeale.. kui võimalik siis pleksist veidi eemale, siis ei jää valgusvihu piir vast nii hästi näha
                    www.ledlahendus.ee

                    Comment


                      #25
                      Vs: K:led

                      Seda linki te vist ei pannud tähele http://www.macustom.eu/ee/products/product/1. Kas sellised kõlbaksid.

                      Comment


                        #26
                        Vs: K:led

                        kõlbavad küll!! ise olen teinud ukse kohale 5mm pleksiklaasist plaadi kuhu graveerisin: welcome. Trafoga asi tööle ja korras. Ise puurisin küll augud klaasi äärtesse, aga ledide valgus-jutid jäävad väga näha. Aga muidu tulemus oli hea.

                        Comment


                          #27
                          Vs: K:led

                          Tänaseks asi siis nii kaugel, et uks on toorikuna valmis, vaja veel logo graverida ja uks ära värvida. LEDe toppisin süsteemi 20 tk, 3v jadamisi 5tk. 12v trahvo toppisin ka vahele.Asi töötab ilusasti, võibolla isegi liiga palju sai neis LEDe sinna pandud aga missiis. Asi läheb tööle isegi 7,5 v pealt aga valgustugevus ei ole siis nii võimas.Vaatame edasi mis saab kui, freesimine on ka ära tehtud. Võibolla riputan ka mõne pildi ka ülesse. A küsiks veel niipalju, et kui kaua need LEDid ka toimivad.

                          Comment


                            #28
                            Vs: K:led

                            Esmalt postitatud EIX poolt
                            ...A küsiks veel niipalju, et kui kaua need LEDid ka toimivad.
                            Kui eeltakistid või, veel parem, voolupiirik LM317 baasil ees on, peaks mitu aastat vastu pidama. Liiga suur vool ja ülepinged tapavad dioodid ruttu.
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #29
                              Vs: K:led

                              Sellel trafol pidid need vidinad vist sees olema nagu ma aru sain ja voolu lasen ka talle vähem sisse, sest see pidi ka eluiga pikendama. Mis puutub plexiklaasi sisse puurimisse, siis see ei oma mingisugust tähtsust kas puuritud pind jääb matiks või läbipaistvaks.Sai proovitud mõlemat varjanti. Matiks jäi pind siis kui madalate pööretega (akudrelliga) sai puuritud ja aeglaselt puuritera välja tõmmatud, läbipaistvaks jäi siis kui pöörded olid kõrged(el.drell) ja kähku välja tõmmatud. See plexs hakkas lausa sulama nii, et jättis pinna läbipaistvaks. Mingit liimi ei olnud tõesti vaja kasutada,5mm auk ja 5mm LED on ideaalne. Ei tea kuidas jotmine vastu peab, see mul põhimõtteliselt esimene kord. Näpu suutsin ära kärsatada ja tina pritsis ka ühekorra põse peale, peale mida ma ka kohe kaitseprillid ette toppisin. Uskumatult aeganõudev oli se üritus minujaoks, kaabli tükeldamine, koorimine ja jootmine. Aga lahe oli.

                              Comment


                                #30
                                Vs: K:led

                                5 tk jadamisis ei põle alla 15 voldi. Sinu adapter annab 7,5 voldi asendis välja oluliselt kõrgema pinge, sest muidu seal ei põleks ledid. Aga see ei ole probleem. Probleem tekib sul varsti, kui eeltakisteid ei kasuta, nimelt dioodid töötavad voolu pealt, ilma takistita võib mingi hetk vool väga suureks minna ja saad dioodidest lahti. Pane takistid iga viie tulba peale võimalikult ruttu. Ja kutsu külla keegi, kellel on tester. Las ta mõõdab tegeliku voolu üle, muidu võib juhtuda et vool on üle lubatava ja dioodide eluiga jääb siis lühikeseks.

                                Comment

                                Working...
                                X