Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

K:led

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: K:led

    Esmalt postitatud EIX poolt
    Ei tea kuidas jotmine vastu peab, see mul põhimõtteliselt esimene kord. Näpu suutsin ära kärsatada ja tina pritsis ka ühekorra põse peale, peale mida ma ka kohe kaitseprillid ette toppisin. ...
    Pole viga, küll harjutamine meistriks teeb.
    Vähegi õigete töövõtete tekkides kaitseprille küll jootmise juures vaja ei peaks olema...
    Mida aga tahaks hoiatada, on see et valgusdioode (LED-e) ei soovitaks pikalt kuumutada
    (algajad ikka teevad selliseid vigu), võib ära rikkuda.
    Seepärast võiks ka peente otsadega näpitsatega jootekoha ja korpuse vahelt kinni hoida
    et kuumust ära juhtida.
    Igaksjuhuks võiks vaadata ka vanemaid teemasid (otsingusõnadeks jootmine, joodis,
    räbusti), kus jootmisest juttu, näiteks:

    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #32
      Vs: K:led

      Ütlen ausalt,et ega ma neid sinna huupi ka ei julgenud laduda.Töö juurest elektrik käis asja mõõtmas ja ütles, et asi peaks toimima ja trafo vaatas ka üle ja ütles ka selle kohta, et see peaks vältima ülepinget. Ta mõõtis veel voolutarbe ka ära see tuli mingi 10w tunnis.Nüüd ei ole mul midagi enam teha sest ploki juurde ma enam ei pääse, see on jäädavalt suletud. Annaks jumal, et suits sealt ei lahkuks .
      viimati muutis kasutaja EIX; 19 m 2007, 20:46.

      Comment


        #33
        Vs: K:led

        elektriku ma sellises asjas tingimusteta ei usaldaks, sest nn vanakooli mehed vaatavad, et pinge klapiks, sest enamus seadmetele ei ole toiteallika suurem lubatav vool probleemiks.
        kui sul asi püsivalt suletud on, siis ma loodan, et nii kogematta sai dioodide ahela nimipinge suurem, kui selle trafo tegelik väljundpinge. sellisel juhul ei saa sa küll rõõmu tunda dioodide maksimaalsest heledusest, aga vahetama kah ei pea hakkama.
        need dioodid põlevad ilmselt veel ka 10a pärast, kui neile vooluga liiga ei tehta
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #34
          Vs: K:led

          Loodan, et see meie elektrik on rohkem kui elektrik. Järeldan seda sellest, et talle on ka elektroonika tööd usaldatud,näiteks meisterdab ta meil igasuguseid kellade ja viledega vidinaid. Tema sõnade kohaselt pidid ka need LEDid pika elueaga olema, juhul kui muidugi ülepinget ei saa. Küsiksin siis siia juurde veel seda, et kuidas saab siis trafo 12v olla midagi muud kui paberites märgitud. Minu rehkenduste kohaselt viis 3v-ist pirni teeb ju koku 15v.Mina sain nad selle trafo lüliti asendi järgi 9v-iga tööle. Kas siis tõesti tehakse selliseid asju +-6v. Rääkisin ka elektrikule seda takistite värki ja ta tuli kohe asja kaema. Tema sõnade kohaselt pidid minu valitud komponendid omavahel sobima ja, et takisteid ei ole vahele vaja. Koostatud paketil lasin ka päev aega põleda ilma, et midagi oleks juhtunud. Juhul kui minu LEDikesed vaevleksidki ülepinge käes siis kui kiiresti nad läbi põleksid.

          Comment


            #35
            Vs: K:led

            eks ta võib põleda ja võib ka varsti mitte põleda, see sõltub trafo võimsusest ja paljust muustki. Aga igasugune voolukõikumine võib paha teha. Näiteks nagu siin, kus saadi lahti vist kõigist dioodidest samal põhjusel
            http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...ad.php?t=32144

            Ja led ei tea palju pingest ja pingekõikumisest, liiga teeb vool.

            Kui veel kuskilt ligi saad, pane kasvõi 1 takistigi (muidugi õige takistusega ja õigesse kohta).

            Comment


              #36
              Vs: K:led

              nendel seinakuubikutel ei ole peale märgitud mitte valed andmed, vaid need on asjal nimipinged, mis trafo suure sisetakistuse tõttu on tühijooksul oluliselt kõrgemad. kui sa sellele nt 500mA kuubikule annad koormust 400mA ulatuses, siis 12V asendis on sul ka väljundpinge ilmselt kuskil 12.5. samas 500mA koormusel võib tegelik pinge olla juba 11.8V. pinge kõikumine sellistes piirides on enamasti aksepteeritav selliseid pingeid kasutatavatel tarbijatel. takistite mittevajalikkus võib tekkida siis, kui trafo väljundvool on dioodidele lubatava vooluga samas suurusjärgus ja samal ajal dioodide ahelale lubatav pinge on kõrgem trafo nimipingest. jällegi tuleb arvestada asjaolu, et dioodidelt ei ole mõtet sedasi eeldada maksimaalset heledust
              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

              Comment


                #37
                Vs: K:led

                Aga kui ma paneksin tervele plokile takisti vahele, noh ennem laiali hargnemist. Kas se kindlustaks tulevikku.

                Comment


                  #38
                  Vs: K:led

                  Parem ikka kui mitte midagi. 100 oomi võiks olla, 4 volti pingelangu, 40 ma vool, kogutoide 19 volti umbes. võimsus 0,2 w takistil

                  Comment


                    #39
                    Vs: K:led

                    Ma arvan, et lihtsaim variant on kasutada LM317 kivi voolustabilisaatori režiimis. Vaja läheb vaid 1 takistit otste ADJ ja OUT vahele, väljundi võtad ADJ pealt. Arvutusjuhendi leiad kivi datasheedilt (http://www.ortodoxism.ro/datasheets2...l5zpok4iky.pdf lk.6).
                    Mõte: Sa tead oma dioodide max. lubatavat voolu ->konfid LM317 takisti sellele voolule ja ei pea enam muretsema ülepinget (=> voolude) pärast. Võrgupinge ju kõigub! Vahest 380V-ni välja....
                    Kui pinge langeb, kahaneb vaid dioodide heledus ja kogu moos.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #40
                      Vs: K:led

                      Tänaseks siis asi niikaugel,et uks on tööle saadud. Idee oli hea aga mõned lahendused vedasid alt. Hakkan katsetama uute lahenduste kallal ja vaatame mis saab. Pilte ei julge sellest poolikust asjast veel ülesse panna.

                      Comment


                        #41
                        Vs: K:led

                        arenevate inimeste skeeme ei ole kunagi halb näha, vastupidi: kui keegi siit midśkit kasu saab, siis peaks vanem foorumi rahvas õnnelik olema uue intelligentse kasutaja üle

                        tervele plokile ei ole paha voolu piirata, aga liiale ei maksa minna: võimalusel ikka igale ahelale mõistlik väärtus
                        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                        Comment

                        Working...
                        X