Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Minidrelli adapter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Minidrelli adapter

    Ostsin endale minidrelli (link) ning avastasin hiljem oma lolluse: adaptrit polnud komplektis. Internetist otsima hakates leidsin kaks adaptrit: PS1215 ja P.SUP.15-HQ. Kas ma saaksin ühte neist adaptritest ka trükkplaadinikerdiste toitena kasutada? Või need adaptrid on ebapraktilised ja mõeldud ainult teatud seadmetele (nagu nt minidrell)?

    #2
    Vs: Minidrelli adapter

    tarbitav vool on umbes1,5A,pinget tahab 9-18V.
    selle järgi tuleb siis toiteplokk valida

    Comment


      #3
      Re: Vs: Minidrelli adapter

      kõige odavam on arvuti toitekas Kuna tahad ka "labori" toiteks kasutada, siis on see kõige parem, sest sealt saad ka kõike muud (nt 5V, uuematel 3,3V jne) Ampreid onj ka sellel piisavalt (drell tahab kuradi palju).

      Comment


        #4
        Vs: Minidrelli adapter

        Kas mingit "lüli" toiteploki ja minidrelli/"laboritööde" vahel ei peaks olema? Loodan, et toiteploki enda parameetrid ei pea olema viimase peal ning peaks sobima iga toiteplokk (arvutite omast käib ikka jutt). Kas näiteks see ei sobiks? (Teadmiseks, et ressursid (kapital) on hetkel piiratud.) Foorumist ma ei leidnud sellekohast teemat, kõik teemade püstitajad on juba selle nö "esimese" sammu läbinud.

        Comment


          #5
          Re: Vs: Minidrelli adapter

          Kui toiteblokist tuleb 12VDC ja sinu drell tahab ka seda, siis ainuke lüli, mida sinna vahele vaja läheb on juhe. Toiteblokk võib olla kõige odavam. soovitavalt osta kasutatud toitekas (Saad selle mingi 50'ga kätte).

          Comment


            #6
            Vs: Minidrelli adapter

            elrak


            Ise mõtsin kah alguses odava ja adapteritoitega isendi osta, aga mõtlesin ümber kartuses, et see võib nõrgaks jääda.
            Kui tüli ei tee, siis anna teada kuda selline minidrell töötab kah.


            Ise oman seda
            http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...rtnr=80-670-19

            koos sama firma alusega. Korralik asi igastahes.

            Comment


              #7
              Vs: Minidrelli adapter

              Nagu mu varasemas postituses märkisite, et ma pole tuttav toiteploki-teemaga, siis äkki paneksite mõne lingi/viite Internetist/foorumist, et saaksin toiteplokiga edasi toimida (juhtmete ühendamine, täpse voolutugevus/pinge kättesaamine jms). Foorumist ning Internetist ma ei leidnud mitte midagi (võib-olla ma ei oska märksõnu õigesti kasutada).

              Comment


                #8
                Vs: Minidrelli adapter

                http://modtown.co.uk/mt/article2.php?id=psumod
                http://www.gideontech.com/content/articles/196/1
                Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
                Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

                Comment


                  #9
                  Vs: Minidrelli adapter

                  Tänud. Ma leidsin tegelikult juba ise üht-teist märksõna "power supply wiring" all, eks vaatab, mis mu nikerdamisest saab...

                  Comment


                    #10
                    Vs: Minidrelli adapter

                    See minidrell on täielik saast. Tööd sellega reaalselt teha on võimatu/mõttetu, kuna 1. liiga vähe võimsust ja 2. laguneb väga kiiresti.
                    Soovitan kas Dremelit või siis Proxxon
                    Allkiri.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Minidrelli adapter

                      Odavate (saasta) minidrellidega kaasasolevad adapterid on nõrgad.
                      Ühele isendile sai antud sama pingega võimsam toide ja asi töötas jõudsamalt.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Minidrelli adapter

                        Esmalt postitatud saformo poolt
                        Odavate (saasta) minidrellidega kaasasolevad adapterid on nõrgad.
                        Ühele isendile sai antud sama pingega võimsam toide ja asi töötas jõudsamalt.
                        kas siis kiiremini õhtale ei lähe ?

                        Comment


                          #13
                          Vs: Minidrelli adapter

                          Mehaaniline kulumine ei sõltu adapterist.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Minidrelli adapter

                            mul oli ka üks 12V isend, millel adapterit kaasas ei olnud. toitmiseks kasutasin 7Ah signaakut, sest siis polnud vaja voolu pärast muretseda(10+A pole probleem). paraku minu isend oli ilmselt odavam ja peale ca summarselt 4h kasutamist oli mootori eesmine puks pea olematuks kulunud. mootor toimib siiani, aga mingist täpsusest ei ole enam juttugi. hetkel on mul Dremel Digital 400(ostsin, kuna alla 1400 raha maksis). suht asine junn, selle digitaalse regullimisega on tagatud ka korralik moment madalatel pööretel. paraku see momendi korrigeerimine on kerge viitega(uimane) ja ebaühtlasel koormusel pöörded siiski kõiguvad
                            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                            Comment


                              #15
                              Vs: Minidrelli adapter

                              Olen jõudnud sellesse staadiumisse, et toiteplokk on põmst muretsetud (aega kulus ka muude kohustuste tõttu). Leidsin, et SEE lehekülg on parim õpetus, kuid mõningad asjad on ikkagi veel arusaamatud:
                              Komponendid:
                              • Three-way binding post (mis see veel on? banana pesa?)
                              • Low-wattage switch (kuidas ma määran võimsuse, kas toitega või ilma, või need tegurid pole olulised?)
                              • 10 ohm/>10w resistor peaks olema vähemalt 10vatine ja 10oomine takisiti? (päris suur monstrum selle pildi peal )
                              • Mille jaoks termorüüž vajalik on?
                              Veel hetkel tundub õpetus arusaadav, v.a need eeltoodud küsimused.

                              Comment

                              Working...
                              X