Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Minidrelli adapter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Minidrelli adapter

    Kui sa teed selle ainult minitrelli vooluallikaks, siis pole sul neid kõiki asju küll vaja.
    Toitekale tavaline mõnekroonine potekas tagasisideahelasse.(kui pinget vaja reguleerida ~6-14v)

    Comment


      #17
      Vs: Minidrelli adapter

      Eelnevates postides olen kuidagi mõista andnud, et mitte ainult minidrelli jaoks pole toiteplokk, vaid ka muude tööde (nn laboritööde) vooluallikaks.

      Comment


        #18
        Vs: Minidrelli adapter

        Esmalt postitatud elrak poolt
        Olen jõudnud sellesse staadiumisse, et toiteplokk on põmst muretsetud (aega kulus ka muude kohustuste tõttu). Leidsin, et SEE lehekülg on parim õpetus, kuid mõningad asjad on ikkagi veel arusaamatud:
        Three-way binding post (mis see veel on? banana pesa?)
        Just. Kuhu saad pistiku sisse pista ja ka juhtme alla keerata kui vaja.


        Low-wattage switch (kuidas ma määran võimsuse, kas toitega või ilma, või need tegurid pole olulised?)
        See on lihtsalt üks väike lüliti. Juhtpinge lülitamiseks. Seal pole eriti suurt voolu.


        10 ohm/>10w resistor peaks olema vähemalt 10vatine ja 10oomine takisiti? (päris suur monstrum selle pildi peal )
        Just nii.


        Mille jaoks termorüüž vajalik on?
        Sellega on väga hea isoleerida. See ei kao kuskile, ei tule lahti nagu isoleerpael. Kannatab kõrgemat tempeatuuri ka.

        Comment


          #19
          Vs: Minidrelli adapter

          Olgu... sain mõni aeg tagasi toiteploki ning paari nädala pärast saan sellega tegelema hakata. Aga kuna tahan odavalt läbi ajada, siis tahaksin oma ostus kindel olla: kuidas töötab banana plug ehk banaanipistik? Pole siiamaani aru saanud, kas mul läheb ka banaanipesa vaja...
          Elfaelektroonika kaupluse veebilehelt ei leidnud ma midagi banaanipistikutest, aga seest leidsin oomipoe omast: http://www.oomipood.ee/index.php?a_k...k&i=PITPIST4MM
          Tänud

          P.S. Internet on liiga palju infot täis ja hetkel pole võimeline eraldama vajalikku infot muust jamast.

          Comment


            #20
            Vs: Minidrelli adapter

            see on lihtsalt üks metallpulk plastiksabaga, mis käib metallauku, mis on kinnituskestast isoleeritud. kui sul on olemas banana pesa, siis sinna ei pea tingimatta banana pistikut toppima, seepärast see hea ongi, et sinna saab juhtmed keerata klemmide alla.
            drellil võiks ikka need bananad otsas olla, kuna seda hakkad ilmselt tihemini külge ja ära ühendama, siis lihtsalt on kiirem ja mugavam
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment


              #21
              Vs: Minidrelli adapter

              Ega +5VSB ei saaks lisaks +3.3V-le samuti lisada (selle õpetuse järgi)?

              Comment


                #22
                Vs: Minidrelli adapter

                ikka saab
                Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                Comment


                  #23
                  Vs: Minidrelli adapter

                  Aga mida sellega teha? See ei anna palju voolu ja pealegi on sul juba +5V olemas.

                  Muide, kasutades kahte plokki saab ka palju voolu pingel 24 või 10V, kusjuures vähemalt ühel plokil tuleb keskmine ots korpuse küljest lahti võtta (plaati sobivalt noaga töödeldes ja vajadusel sildu tehes). Muidu lühistame maandust pidi ühe ploki ära.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Minidrelli adapter

                    Viimaks.. Oskab keegi anda pesa ja pistiku skeemi, kus asub maandus ja kust jookseb toide?

                    Comment


                      #25
                      Vs: Minidrelli adapter

                      Mida sa teha tahad? Võrgu maandust ei tohi lahti võtta, muidu võib see plekist karp omale ohtlikuks muutuda.

                      Või mida sa mõtlesid?

                      Comment


                        #26
                        Vs: Minidrelli adapter

                        Väljendasin end jah napisõnaliselt... Ma mõtlesin pesa/pistiku all kas või näiteks banana oma. Lihtsalt mingi ühendust. Näiteks oma viimases (ainukeses) töös tõin maanduse plaadilt pessa nagu ka toite, mis ühendus adapteri otsikuga. Aga enam ei mäleta, mis augus mis juhe pidi olema. Olen üsna algeliste teadmistega, kuid üritan asjast iseseisvalt aru saada. Kahjuks pole nii elementaarseid asju õpetustest selgesti välja toodud.

                        P.S. Viimati puutusin elektroonikaga kokku 3/4 aastat tagasi ja seda ka esmakordselt.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Minidrelli adapter

                          12V oma trelli jaoks saad musta ja kollase vahelt.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Minidrelli adapter

                            Ee... Ma ei mõelnud skeemi all mitte trükkplaadi skeemi, vaid joonist, kust on näha, kuhu ma pean juhtme (maanduse ja/või toite) pesas/pistikus ühendama (st kruvin pesa"katte" maha ja vaatan, et "Ohoo, kaks auku! Kuhu ma juhtmed peaksin ühendama?"

                            Mul läheb seda vaja, sest mul on pesa olemas vastavalt minidrelli pistikule.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Minidrelli adapter

                              Keskmine kontakt võiks olla pluss. Kui ära vahetad käib lihtsalt teistpidi ringi.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Minidrelli adapter

                                Kas see ei mängi rolli, et toiteploki korpus juhib elektrit?

                                Comment

                                Working...
                                X